Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator opału wydzielone z Kocioł Ds Mpm


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, h3nio napisał:

Przecież zrobiono badania w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla, ale wyniki nie zostały podane do publicznej wiadomości.

W takim razie sytuacja jest gorsza niż jakby ich nie było w ogóle. Są ale tajne. Dlaczego? Można się tylko domyślać.

Godzinę temu, h3nio napisał:

(...)Najlepiej nagrać filmik z obu obs...(...)

Najlepiej to będzie zająć się czymś użytecznym np wyszorowaniem wymiennika. To producent powinien przekonywać o dobrodziejstwie swojego produktu opierając się na faktach. Patent nie dowodzi niczego - to tylko ochrona prawna zamysłu/konstrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, h3nio napisał:

Śmiejecie się, ale na ulotce napisali, że do zastosowania również w spalarniach odpadów komunalnych, tylko trzeba spryskać przed zapalaniem, a nie w trakcie.

Ja tam się wcale nie śmieję. Kto wie, może coś w tym jest. A jak rzeczywiście jest, to podsuwam praktyczne zastosowanie i w dodatku gratisowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rarek napisał:

Najlepiej to będzie zająć się czymś użytecznym np wyszorowaniem wymiennika.

Nic nie zaszkodzi kupić jedną sztukę i sprawdzić, najwyżej stracę 32 zł i pokopcę z komina przez kilka godzin. Wiem, życie ze świadomością, że producent zrobił mnie w balona będzie trudne, ale jakoś przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, buli912 napisał:

Witam ! A poniżej mój test specyfiku  REDOX z przed kilku dni !

Panowie,spróbować to nie grzech,im więcej kolegów to uczyni tym miarodajniesze będą wyniki,flaszka dobrej gożały to nie tak wiele przecież,a nóż coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tez jestem tego zdania. To co wygrzebalem wczesniej o dodatkach zelaza do oleju opalowego. Taki kociol pracuje naprawde niemal idealnie. A pomimo to wystapila znaczna redukcja sadzy. A sadza wiadomo ze to nie spalone paliwo. Czyli strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maronka napisał:

A zauważyłeś jakąś różnicę ,np.dłużej się paliło,mocniej nagrzało ,czy nic

Znacznie dłużej się paliło .Zamiast 5 godz.paliło się 14  ale temperatura też spadła do 120 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem niższą temperaturę spalin.Jednak była ona niższa przed i po dodaniu preparatu,z powodu mniejszego ciągu kominowego,gdyż na zewnątrz miałem wtedy +34*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu filmiki ze spalania kostki sosnowej bez katalizatora,w przyszłości zamieszczę z katalizatorem

ten jest ze spalania starej suchej jak pieprz kostki

ten ze spalania nowej kostki dymiącej

ten jest w stanie stabilizacji na nowej kostce bez katalizatora,jest to to samo palenie co na poprzednim filmiku ,czas spalania wiadra kostki 1,5 h-około 20 litrów-około 4kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując test,ilość opału 20 litrów -4 kg w obu przypadkach możliwie zbliżona,dojście do zadanej 85 -20 minut taka sama w obu przypadkach ,czas spalania opału bez katalizatora 1,5 h i po tym czasie 70 na kotle,z katalizatorem czas spalania 2h 10 minut i też 70 na kotle po tym czasie,z katalizatorem po 1,5h było 80 stopni na kotle,tak że widać ewidentnie zysk cieplny ,nie tylko czasowy,odbiór był podobny -2 osoby po sobie brały prysznic w czasie palenia, tak więc te 30 % oszczędności wydaje się możliwe nie mniej w przypadku mojej taniej kostki wychodzi na zero bo za 50 zł mam metr kostki ,za te 50 zł katalizatora starczy mi na koło 3 metry drewna ,więc jak oszczędzę 1 metr to wyjdzie na zero ale w przypadku węgla można pewnie już dużo więcej zyskać,lub kupić większą ilość katalizatora zyskując na przesyłce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy dłuższy czas spalania przy podobnych warunkach ( 90 minut i 130 minut to wygląda że ok. 45% dłużej się pali). Nawet jak by to było 25% to warto. Już samo to zachęca do spróbowania u siebie efektów tego katalizatora.

Z niecierpliwością oczekuje na sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki nie będę wysyłał a z temp masz rację,za późno zacząłem filmować,ale szczerze dużej różnicy nie widać ,a i dymek też się pojawia jak się mocno pali ( taka ta kostka jakaś dymiąca jest) ale zysk cieplny jest ,teraz niech inni potestóją ,ja katalizator będę używał a na siłę nikomu wciskał nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maronka napisał:

Próbki nie będę wysyłał 

..., a szkoda, bo chyba ten preparat działa na psychikę, a nie na kocioł... Popisikasz drewienko, po 10 min ogień jak diabli i co się dzieje z tym rozproszonym pyłem wodnym...? Przeciez to się moment spali /wyparuje i pójdzie w komin. Przeciez Twoje drewno nie  jest tym przesiąknięte, tylko spryskane. Temp na zewnątrz +30, a wy porownujecie spalanie jak w maju było +15. 

Sorry, ale to nie moja bajka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skąd więcej ciepła się wzięło z psychiki,to był naprawdę dokładny test,właśnie teraz gdzie odbiór jest taki sam,taka sama ilość opału,dla mnie jest to ewidentne działanie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 15:26, buli912 napisał:

Znacznie dłużej się paliło .Zamiast 5 godz.paliło się 14  

Maronka... Czytając to , to nie jest już 30%, a wyobraźnia. Z gówna złota się nie wyklepie..., ale najważniejsze, że wam się to udaje. 

Pozdro ludziska :) 

Pewnie w magnatyzery też kiedyś wierzyłeś, więc powinieneś je kupić i zamontować :) he he 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj bez katalizatora dałem kociołkowi po garach. Zostawiłem specjalnie niedomknięte dolne drzwiczki. I zasuwał jak odrzutowiec. Tylko szyby drżały w domu. I coś mi się zdaje, że mimo szybszego wypalenia wsadu uzyskałem więcej energii. W sumie nie powinienem się dziwić. Tak powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a z katalizatorem zaiwaniał by jeszcze dłużej,tak jest u mnie jest moc ,gwizdanie,i dłuższe spalanie,no prawie cud,ale to nie cud tylko fakt,dziś znów napalę ale dam 15 litró miast 20 i jeśli mi zagrzeje tak jak potrzebuję będą mniejsze zużycia opału ,mniej roboty,a dawniej 15 litrów było mało,taki kolejny teścik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko...- "maronka"..,
i dziękuję... (również w imieniu sporej grupy Osób oczekujących na postawione wcześniej moje,
dwa...- pytania.!) - za ten film..!
Pan, jako drugi Forumowicz z... info-ogrzewanie - pokazuje ten film z użyciem owego "wynalazku".
Wcześniej pokazał to Pan Marcin tutaj...: 

gdzie także widać kolor płomienia - po zastosowaniu tegoż.
Obu Wam - Panowie... bardzo dziękuję, ponieważ mam już powtórzoną, jednoznaczną odpowiedź na... pierwsze... (z postawionych - dwóch.!) - pytanie, czyli...- kolor płomienia.
Jakieś dwa tygodnie temu zadałem dwa pytanka pod  reklamowym filmem prezentowanym przez TV internetową...- "tagentv"... (usilnie poszukującą Sponsorów, Darczyńców w rzeszach różnistych
Producentów i...- "zwykłych Obserwatorów".!) - i... te dwa, "niewygodne , groźne"... pytanka - zostały
przez nich - zablokowane dla publicznego wyświetlania i czytania przez Was, wszystkich.
Nie pomogły bezpośrednie, telefoniczne rozmowy - ani nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie o...
prawdziwy Powód... tej blokady. A... te, dwa pytania były takie...:

1. jaki jest kolor płomienia ze zastosowaniem tego "wynalazku"...
    (niebieski lub przejrzysty z błękitną poświatą, czy... dalej żółty - z różną jasnością żółci.!)...?
2. jak wygląda dno jasnego garnka z zimną wodą po zagotowaniu - zawieszonego nad tym
    płomieniem... (czyste, czy... okopcone sadzą.!)...?

Być może, że... o blokadzie przesądził mój dopisek informująco - przypominający, że...
żółty kolor płomienia w spalaniu dyfuzyjnym paliw stałych, to... rozgrzana, niespalona sadza...
(której nie widać nad kominem przy spalaniu w Systemie...- w s p ó ł p r ą d o w y m ...,
bo jest tak rozrzedzona azotem, CO2 +reszta przejrzystych spalin.!) - ale... ujawni się ta...-
s a d z a .., wytrąci, okopci dno tego garnka. Wtedy ją widzimy...  Dołączone były dwa filmy -  
pierwszy - dotyczy spalania odgazowanego... (prawie, ale nie całkowicie.!) - węgla drzewnego...: 

Drugi - dotyczy wzorcowego spalania pelletu w piecu rakietowym przez Mike Knop`a...: 

to jest wzorcowy płomień - o który Nam chodzi kiedy aspirujemy do uzyskania Procesu tzw.
całkowitego - do popiołu... (w/g Nauki - Stechiometria Spalania.!)... Przed blokadą -
człowiek który pod tym filmem wielokrotnie powtarza adres na Allegro... (naganiając do zakupu.!) -
kiedyś wpisał mi odpowiedź, że... następnego dnia odpowie na moje pytania..!
Zniknęła nawet ta, jego ...- deklaracja - odpowiedzi brak...! Jak myślicie...-  d l a c z e g o ...???
Teraz czekam na film z odpowiedzią na to, moje drugie pytanie...
Ponieważ we filmie  "tagentv" - reklama skierowana jest do ponad 3,5 mln właścicieli pieców,
pieco-kuchni i zwykłych... (nie tylko 5-tej klasy.!) - "kóz", Ci palacze, którzy mają typowe otwory
na garnki typu "fajerka" - mogliby łatwo odpowiedzieć na to, moje, drugie pytanko...
Pozdro...- Staszko...

https://czystespalanie.info/

PS. Zniknął także inny mój komentarz w sprawie reklamowanego, dodatkowego "efektu"... czyli...
spalania... (w większości objętościowej.!) - popiołu, czyli...- m i n e r a ł ó w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w laboratoriach bada się wartość energetyczną paliw stałych ? Wiadomo, że przez spalenie i wyliczenie ile powstało energii. Tylko jak to spalanie wygląda, w jakim urządzeniu ( z jakim kolorem płomienia). Bo jeśli i oni ( naukowcy) potrafią to zrobić idealnie to jaki problem z zaimplementowaniem tej metody do kotłów ? A może sami nie robią tego dość dobrze i w ten sposób zaniżają faktyczną kaloryczność paliw ? A może w ogóle nie spalają, tylko wyliczają na podstawie składu chemicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko...- SONY23...
Ponad dwa latka temu - mój Kolega... (forumowicz z innego Forum.!) - Krzysztof zamieszkały w Łodzi - zadzwonił do łódzkiego Instytutu... (uprawnionego do wydawania Atestów po takich badaniach.!).., a ja...- do podobnego, gliwickiego - z pytaniami o zakres tych badań... i...- c e n ę ...
W obu Ośrodkach - komplet jednorazowego badania... (Klient przywozi do Nich piec, lub Oni przyjeżdżają do pieca.!) - ujętego z wynikami w zestaw tabelaryczny + Atest...- wynosi ponad 15 tys. PLN...! To są głównie dane liczbowe... (z tymi p.p.m-kami..., i nie tylko.!) - coś mówiące Specjalistom i Osobom tym, bardziej zorientowanym... Osobom mniej zorientowanym - niektórzy Sprzedawcy kotłów, pieców...- z zachwytem... "wymachują przed oczkami" tym Dokumentem - zachwalając doskonałość pieca.
Natomiast ten, prościutki, darmowy Test... (2-punktowy...: kolor płomienia i ew. wytrącona sadza na zimnym.!) - jest dla Nas na tyle cenny, że... dzięki temu, możemy wskazać - który z dwóch pieców... (oba nie pokazują sadzy nad kominem.!) - jest lepszy, albo...- doskonały w Procesie Spalania... Dlatego wszędzie - gdzie to możliwe - wskazuję, propaguję ten...- Sposób...
Dlatego też... jest nie mała liczba takich, którzy przez ten Test, widzą dla siebie...- zagrożenie...
(Producenci, Sprzedawcy i...- o dziwo..., wielu już Właścicieli - palaczy.!)...
To tyle... (i...- aż tyle.!)...
Pozdro...- Staszko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.