Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Może,ale tak na prawdę paląc od góry pewnie by było dużo lepiej ale zawsze łatwiej jest dorzucić na żar niż rozpalać od nowa a na nowe kotły szkoda pieniędzy więc zdaję sobie sprawę że jeszcze z 10 lat pooddycham zapachami niespalonego węgla,miału ,mułu plastiku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat ?  ja mam nadzieje ze za te 4 lata powinno byc juz dobrze , chcialbym zeby ten okres skrocili ...najlepszy byl dalszy sasiad ktoremu proponowalem pomoc zmodyfikowac  smieciucha .. pyta mnie a ktoredy puscic ten dym ? he he , jam mu mowie ze tak zeby sie spalil .. a on  eeee i sie skonczylo .. dobrze ze narazie mozna chociaz egzekwowac sezonowanie drewna .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiejś tam ustawy którą gdzieś tam czytałem ,po 2028 roku nie będzie można spalać opału w kotle poniżej 5 klasy,przynajmniej na wsi w wielkopolsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam także wszystkim forumowiczom książkę „Parlament Antyeuropejski” (lub publikacje z nią związane) byłego europosła pana dr Marka Migalski (politolog z Uniwersytetu Śląskiego).
źródło:
https://www.google.com/search?q=„Parlament+Antyeuropejski”+"Marek+Migalski"&ei=f1HgXK3pL83nrgSd8IXoAQ&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwjtpNCc3aXiAhXNs4sKHR14AR04ChDy0wMIcw&biw=1920&bih=937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 17:05, petronas napisał:

a on  eeee i sie skonczylo

Podważasz człowiekowi całe życiowe doświadczenie – i liczysz, że entuzjastycznie przyjmie to do wiadomości, całując cię po rączkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta racja , chyba go za to przeprosze  he he , bo to juz siwy wlos u niego ... z poczatku sprobowal zatkac szczeline w zasypowej , ale sie poddal ....

U nas gmina przed zima wyslala ulotki do wszystkich i bylo m in napisane - ... unikaj spalania wilgotnego mokrego drewna i smieci ... az zdebialem , myslalem ze sie posypia jakies karne paragrafy a tu co ??? , jak zadzwonilem co to znaczy , to wkoncu stwierdzili ze bylo to niefortunne ... ot taka edukacja urzedu 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Juzef napisał:

Podważasz człowiekowi całe życiowe doświadczenie...

Edukacja to osobliwe zajęcie. Napotyka nieraz na sprzeciw, niewdzięczność, lekceważenie. Są jednak momenty, gdy ogląda się dobre efekty swojej pracy. Wpływ edukacji jest tak dalekosiężny i tak potężny, że nie da się tego „zjawiska” porównać z niczym innym. I choćby dla tych krótkich chwil warto uczestniczyć w tym dziele. Nie ma etapów niewiele znaczących, każdy ma swoje zadanie do spełnienia. Ludzką słabością jest niecierpliwość. Chcielibyśmy efekty widzieć natychmiast.

Propagatorzy „czystego ogrzewania” nie są więc w stanie ocenić rozmiaru swej pracy. Wywierają wpływ ku dobremu a to już wystarczy…

Edytowane przez Fozgas
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Najgorsza jest hipokryzja, do tej chwili nikomu nie przeszkadzało kopcenie każdy brał to jako coś normalnego nawet w filmach czy kreskówkach musiał lecieć dym z komina skoro się pali i ktoś jest w domu to musi być dym.

Sielski obrazek domu w polach pokrytych śniegiem i dymek z komina był synonimem szczęścia...

Kiedy nastały czasy brukselskiego związku sowieckiego i zaczęli nakładać kary za nieistniejące emisje CO2 no to nagle pojawił się problem, ekoterroryści napuścili ludzi na siebie a ci skoczyli sobie do gardeł.

No i pojawił się problem alergii u dzieci, którego wcześniej nie było, a to sąsiadowi jabłka nie chcą rosnąć przez dym, ktoś tam umarł bo podobno się dymu nawąchał, idioci chodzą po mieście w maskach z marketu za 10 zeta, które jeszcze bardziej szkodzą niż wydumany smog a przed niczym nie chronią,  ale wszyscy ci obrońcy środowiska nadal używają samochodów produkujących smog, tak hybrydy i elektryki też nie są ekologiczne i to bardziej niż konwencjonalne auta, nadal używają lodówek, komputerów, smartfonów itd.

Państwowe służby kontroli oficjalnie potwierdziły, że wymiana kotłów nic nie da, ludzie opłacani z zagranicy chcą likwidacji węgla do 2030 roku wiec co będzie z ludźmi, którzy kupują teraz piece za 8-10 tysięcy 5tej klasy a za 5-8 lat każą je zezłomować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hermogenes napisał:

Tu masz SONY odpowiedź na zadane pytania . pozdrawiam Hermogenes

 

   Fajny filmik. Jak to działa to wiedziałem, chociaż nie same szczegóły, które tu zostały pokazane. Tak jak powiedział pan Sośnierz tak wygląda demokracja fasadowa. Powinien tylko dodać, że europosłowie to słupy w tej demokracji i za kasę ją legitymizują. Ale nie jesteśmy bez winy. Kto jak nie my wysyła tam celebrytów i kanalie, które za kasę zrobią wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, SONY23 napisał:

Jak to działa to wiedziałem, chociaż nie same szczegóły, które tu zostały pokazane.

Ważne jest to, że unia została założona przez komunistę co wyraźnie zostało tutaj powiedziane przez pana posła to jest taka sama demokracja jak w PRLu, pan poseł jest chyba powiązany z Korwinem, który jest tutaj tak wyśmiewany za prawdę.

Nie zrzucaj winy na kogoś jak socjalista to ty legitymizujesz system idąc na wybory, jeśli grasz w ich grę jesteś współwinny. Czas powiedzieć tak to ja jestem winny nie sąsiad nie "oni" bliżej nieokreśleni tylko ja, który głosuje, dosyć hipokryzji tym razem urzędnik cie nie obroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miki1212 napisał:

Najgorsza jest hipokryzja, do tej chwili nikomu nie przeszkadzało kopcenie każdy brał to jako coś normalnego

Inni nazywają to "wzrostem świadomości". Psycholog/socjolog może miałby trafniejszą nazwę.

Tak, kiedyś to było normalne, ale co z tego? Obecnie przestaje być normalne. Jest wiele takich tematów, które obiektywnie są problemami, o które się obecnie potykamy, ale ich nie dostrzegamy albo podnoszone w mediach nie "chwytają" – a to samo za miesiąc, rok albo dziesięć nagle "chwyci", nie wiadomo czemu.

Oto w końcu ludzie zaczynają zwracać uwagę na to, czym i jak palą. Momentami przybiera to formę oszołomską, bo tak się uruchamia temat w publicznej debacie: dolać benzyny do ognia emocji jest skuteczniej i szybciej niż rozumowo tłumaczyć. SOMSIAD MORDUJE CI DZIECI. Co z tego, że więcej ludzi umiera od nadwagi, nadciśnienia, fajek i kiepskiej diety? To fakt – ale co z tego? To tak jak bardziej dociera śmierć jednej osoby tu niż tysiąca w Afryce. Zresztą fajki i kiepskie żarcie są jakoś tam przyjemne. Kto by chciał słuchać, że rakotwórczy jest nawet alkohol – a wdychać śmierdzący asfaltem syf z wulkanu naprzeciwko, odpalanego codziennie o 16.30, czy jesz kotleta, czy siedzisz przed telewizorem – to jest uciążliwość, to na pewno jest rakotwórcze. Kiedyś jak ktoś miał żale, to mógł tylko zza firanki kląć. Teraz jest publiczne przyzwolenie na podnoszenie tematu.

Nie widzę najmniejszego sensu z tym walczyć, obrażać się albo obrażać ludzi, którzy z obłędem w oczach wstrzymują oddech idąc zadymioną ulicą żeby im rak nie wyrósł – trzeba to umieć wykorzystać, żeby ta energia społeczna nie naciskała na zakazy i likwidacje, ale na ucywilizowanie spalania węgla i drewna. I tu następuje lokowanie produktu: zapraszam do poparcia petycji, która właśnie powyższe ma na celu: https://www.petycjeonline.com/czyste_powietrze_tanie_cieplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juzef

Niby nie ma w tej petycji nic czego byśmy już tutaj nie widzieli,ale zastanawia mnie jak by miało to być egzekwowane?

Sama kampania to za mało według mnie.

Poza tym mnie nie dziwi fakt,że niektórzy mają problem z "paleniem od góry". Wolą dorzucić,zakopcić i iść spać a nie czekać aż wygaśnie by rozpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miki opanoj sie .. jestesmy krajem kilkadziesiat lat za europa zachodnia gdzie przepracowalem ponad dwadziescia lat i wiem jak tam sie oddycha .. teraz jestem tu u siebie i niewyobrazam sobie zeby moje dzieciaki wyrastaly dzien w dzien w klebach dymu sasiada bo jemu wolno .. te czasy sie skonczyly .. prawie cala wies ma juz kilka lat kol sloneczne z 80 pr dofinansowaniem a on nie bo pewnie myslal ze bedzie mogl bez konca zatruwac innym zycie .. nie tedy droga .ublizanie tutaj w niczym nie pomoze , z sezonowania drewna sie smieje wiec moze na jesien zaprosimy do niego panow z wilgotnosciomierzem ? , napewno mialby  fachowa edukacje ..a nie ublizanie sasiadowi ... bo tylko tyle potrafi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

Sama kampania to za mało według mnie.

Dlatego Grupa Zdrowego Oddychania z Tarnowa proponuje wykorzystanie mechanizmu uchwał antysmogowych dla wprowadzenia "zakazu kopcenia" – czyli przepisu, na podstawie którego można by ścigać uciążliwe kopcenie spowodowane nieprawidłowym paleniem.

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

niektórzy mają problem z "paleniem od góry". Wolą dorzucić,zakopcić

To znaczy, że idea do nich nie bardzo dotarła. Nie zostało im należycie przedstawione, że takim działaniem szkodzą swojej kieszeni przede wszystkim.

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

a nie czekać aż wygaśnie by rozpalić.

Sam bym nie czekał. Dołożyłbym od boku – i wtedy szedł spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
39 minut temu, petronas napisał:

Kolego Miki opanoj sie .. jestesmy krajem kilkadziesiat lat za europa zachodnia gdzie przepracowalem ponad dwadziescia lat i wiem jak tam sie oddycha .. teraz jestem tu u siebie i niewyobrazam sobie zeby moje dzieciaki wyrastaly dzien w dzien w klebach dymu sasiada bo jemu wolno .. te czasy sie skonczyly .. prawie cala wies ma juz kilka lat kol sloneczne z 80 pr dofinansowaniem a on nie bo pewnie myslal ze bedzie mogl bez konca zatruwac innym zycie .. nie tedy droga .ublizanie tutaj w niczym nie pomoze , z sezonowania drewna sie smieje wiec moze na jesien zaprosimy do niego panow z wilgotnosciomierzem ? , napewno mialby  fachowa edukacje ..a nie ublizanie sasiadowi ... bo tylko tyle potrafi .

A ja myślę, że nie możesz znieść świadomości, że odpowiadasz za smog tak samo jak ci co palą węglem tylko mniej widać, że kopcisz bo kopcisz inaczej. Ja też pracowałem w zachodniej Europie, teraz jeżdżę po świecie i wiem jak to wygląda szczególnie jaki jest rozwój tam a jaki jest tutaj gdzie gnębi się ludzi ekologią.

Rozwój to bogatsi ludzie i bogatsze państwo a bogaci ludzie dbają o ekologię bo ich na to stać. Natomiast jak się zmusza dziada do zakupu willi to w krótkim czasie dziad jest jeszcze biedniejszy a willa staje się ruderą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lu dzie juz wystarczajaco duzo piecsetek plus dostali od panstwa wiec moga zakupic dsy ...a jesli nie to jade na saksy na kilka tygodni i ciesze sie z ekologii a nie siedze na pniaku kolo domu i narzekam ze mnie nieeestac ...i robie z siebie nieudacznika . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@petronas Ty nie możesz mieć ds-a bo masz dziecko alergiczne. Ds-y nie dymią, ale pylą - drobne cząsteczki popiołu choć ich nie widać to wylatują kominem. Dla Ciebie tylko gaz byłby odpowiedni. Nie rób dziecku krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Juzef napisał:

czyli przepisu, na podstawie którego można by ścigać uciążliwe kopcenie spowodowane nieprawidłowym paleniem.

Jeżeli tylko nieprawidłowe palenie za to odpowiada to tak,ale jeżeli ktoś pali śmiećmi to z pewnością zapłaci karę...

29 minut temu, Juzef napisał:

To znaczy, że idea do nich nie bardzo dotarła. Nie zostało im należycie przedstawione, że takim działaniem szkodzą swojej kieszeni przede wszystkim.

 

29 minut temu, Juzef napisał:

Sam bym nie czekał. Dołożyłbym od boku – i wtedy szedł spać

W tym problem.

Ile dołożysz od boku mając maleńki ruszt? Rodzice palą od góry,ale szczerze przyznam,że nie jest to super komfortowe,szczególnie gdy rozpalanie wypadnie o 23-24.

@petronas

Nie każdy bierze 500+ a nawet jeżeli to jest to kasa dla dzieci chociażby na wakacje.Nie piszcie tylko o tym jak inni z tego korzystają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi śmieciami to nie przesadzajcie. Skąd tyle śmieci wziąść by w kotle napalić i chałupę ogrzać? 

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.