Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Początek przygody z gazem


daber85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Po dlugiej batalii z kotłem węglowym i przestarzałą instalacją doprosilem się od zarządcy mieszkania o wymianę instalacji. Na ich koszt wstawiono mi nowe grzejniki panelowe, przewody miedziane i kociol dwufunkcyjny kondensacyjny ariston hs premium 24 eu. Zastanawia mnie teraz jak nim sterować aby rachunki za gaz nie byly zbyt wysokie. Na grzejnikach zamontowano termostaty i nic poza tym. I zastanawia mnie to czy to wystarczy na start, dlatego proszę was o poradę jak ustawić piec na poczatek zeby to mialo sens? Czy od razu iwestowac w dodatkowe sterowanie? Mieszkanie ma ok 75m2 jest nieocieplone, 4 pokoje w których na pewno będą roznice w temperaturze ( jeden mało używany a w innym teściowa która lubi chlodno) dochodzi jeszcze łazienka. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam po przerwie. po pierwszych dwóch miesiącach pracy instalacji bez sterownika pokojowego zauważyłem, że piec nagrzewał instalacje i jak nagrzał grzejniki to termostaty się pozamykały ale piec sam się co chwilę na kilkanaście sekund włączał, domyślam się że to jest tzw taktowanie?? zużycie dobowe było na poziomie 3-4 m3 gazu. od trzech dni mam zamontowany regulator pokojowy i zwracam się z prośbą do was jak dopasować temperaturę na piecu aby było dobrze dla samego pieca i ekonomicznie?? wcześniej instalacja chodziła na ustawionej temp 50 stopni. Jak myślicie, czy obniżenie temperatury pozwoli uzyskać mniejsze zużycie gazu i ograniczy taktowanie czy raczej odwrotnie?? oczywiście w pomieszczeniu z regulatorem termostat zdjęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.