Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży pobór ekogroszku, za zimna woda


Elmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku napiszę iż jestem laikiem w tym temacie :)

Posiadam palnik wielopaliwowy Ekopal Stalkot, kocioł Ekw-Rap o mocy 30kw, sterownik NEGROS.

Podaję Ekogroszek, który jest ładnie spalany. Problem w tym, że nie potrafię ustawić odpowiednio sterownika (posiadam ogrzewanie podłogowe - domek: 2 kondygnacje o łącznej powierzchni 250m2)

Przy temp. otoczenia -5st spala się 3 worki Ekogroszku na dobę. Temperatura w pomieszczeniach osiąga 27-28 st, natomiast woda w kranach jest chłodna, nie można nawet powiedzieć że jest ciepła.

Ustawienia sterownika:

Piec 52st

K.Noc -2st

K. Ekonom. -2st

Temp. pompy ciepła 45st

CWU 50st

czas podawania 50s

czas międzypodawania 3,30

krotność podawania 2x

przedmuch 70s

pomiędzy przedmuchami 3 min

obroty dmuchawy 90%

obroty dmuchawy w stanie spoczynku 70%

 

Proszę o pomoc w ustawieniach. Ewentualnie jakieś porady. SERDECZNIE z góry DZIĘKUJĘ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 27 stopni w domu to celowo? Nie ma co się dziwić ze takie spalanie masz.
Musisz dać zdjęcia kotłowni żeby zobaczyć co jest nie tak z instalacja lub sterowaniem bo zakładam ze w domu jednak nie potrzebujesz tak gorąco mieć.
Pytanie jak obniżasz temperaturę na podłogówkę i jak ładujesz zbiornik CWU? Masz jakiś zawor przekraczający czy pompkę od cwu? Ona się załącza? Dawaj zdjęcia i schemat ktoś ci wtedy doradzi Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Do szafki rozdzielacza podłogówki zabuduj grupę pompowo-mieszającej koszt ok 500zł potem dopiero będziesz miał możliwość obniżenia temp podawanej na podłogówke , przypuszczam że wszystko idzie w podłogówkę więc bojler nie ma z czego być zasilany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie to, że sądząc po ustawieniu 3D oraz lokalizacji pompy, obniżana jest temperatura na instalację ;)

A z pierwszego zdjęcia, że nalezałoby odkręcić dmuchawę i wyczyścić kanał powietrzny, bo na pewno do dmuchawy co nieco się zsypuje. 

I przy takim zapasie mocy kotła zrezygnować z priorytetu CWU.

Potrzebne zdjęcia z dokładnego przebiegu rur zasilania i powrotu CO i CWU oraz rozdzielacza podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problem ze spalaniem leży tutaj:

obroty dmuchawy 90%

obroty dmuchawy w stanie spoczynku 70%

Wydmuchujesz całe ciepło w komin. Zmniejsz obroty dmuchawy sprawdź czy korona palnika jest uszczelniona. daj zdjęcia palnika. Płomień z palnika ma być spokojny, a nie jak z paleniska u kowala.

Narysuj schemat instalacji. Bo bez tego to można tylko gdybać co i jak masz sterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem jak ty to chcesz zrobić ale na podłogę w żadnym wypadku nie podaje się temperatury 45 stopni nogi ci popuchną od tego , na podłoge podaje się w duże mrozy do maks 32 stopnie a przeważnie 28 wystarcza , koniecznie musisz coś zrobić aby obniżyć zasilanie podłogi a ekogroszku pójdzie ci ze dwa razy mniej , co za ćwok ci to robił ? ja na kotle mam ustawione 65 stopni a na podłogę 30 i zdechnąć idzie 23-24 stopnie w domu , a jak obniżysz temp na podłogę to zostanie ci sporo na bojler .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.