Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czym dogrzać powrót ???


dandzin

Rekomendowane odpowiedzi

To faktycznie trafił Ci się magik. Lecz pamiętaj zawsze może być gorzej. Dla przykładu i ostrzeżenia jedna z instalacji magików.

 

1.jpg

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym tematem który mój fachowiec wymyślił to połączenie powrotu CO (grzejniki + podłogówka) z powrotem CWU a następnie wpuszczenie tego łącznego powrotu do 4D. W chwili gdy grzane było CWU zawór się zamykał i wspólny powrót po wejściu w 4D pchany był w zasilenie CO:-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zbliżył się do poziomu tego ze zdjęcia wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokojówkę RS?

Dość duże otwarcie zaworu jak na taką temperaturę zadaną. Ale na razie to nie problem.

Wszystkie pompy pracują? bo na zdjęciu widać tylko pracę pompy CO, co z podłogą i tą na bajpasie?

6 minut temu, celnikoli napisał:

Zobacz jak u mnie niedogrzany jest powrót. U ciebie podaje 39 stopni przy 19% otwarcia zaworu a umnie podaje 35 przy 45%.

Ja nie mam podłogi ale i tak masz duże otwarcie, przyczyna może właśnie trochę w tej pompie na bajpasie bo ona jednak "zabiera" troch wody i lekko utrudnia przepływ przez zawór 4D.

Możesz sprawdzić jakie masz temperatury na obwodzie podłogowym w szczególności powrót z podłogi i powrót z grzejników.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam pokojówkę rs - Defro spk lux + pogodówka. Piec pracuje w trybie priorytet bojlera. Pompa CO staruje przy 55, bajpas przy 35, podłogówka 30-35. Na zdjęciu wszystkie trzy pompy pracują. CWU zadaną 45, histereza 10. Pompa CWU staruje przy 55

Edytowane przez celnikoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, celnikoli napisał:

Piec pracuje w trybie priorytet bojlera.

Zmień na równoległe, bo jeśli często i długo się dogrzewa to obieg CO zbyt mocno się wychładza.

5 minut temu, celnikoli napisał:

Na zdjęciu wszystkie trzy pompy pracują.

jak masz je podłączone bo na zdjęci sterownik ma odpaloną tylko jedną pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojer 200 litrów dogrzewa się trzy , cztery razy w ciągu doby. Pompa dodatkowa jest podłączona pod sterownik jako pompa podłogowa pod styk bez napiecięciowy. Natomiast pompą na bajpasie działa jako pompa zaworu i startuje od 35 stopni na piecu. Mój sterownik pozwala na podłączenie czterech pomp : CO,  CWU, pompy dodatkowej i pompy zaworu

Edytowane przez celnikoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę od podłogi podepnij do wyjścia dodatkowego 1 i ustaw jako popa podłogowa

pompę na bajpasie podepnij do wyjścia dodatkowa 2 i ustaw jako przewałowa lub krótkiego obiegu zależnie od indywidualnych preferencji

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ty to masz jednak dobre serce :D @celnikoli mistrzowskie przyczepienie czujnika powrotu :) IMG_20200223_191542.jpg.5e7a5183011cba8fb21e903a209a7cb1.jpg

Nie wierze ze tego nie zauważyłeś @Darekgra , kocioł podłączony pexem. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stempos1980 zacznij się bać :):)

 Najlepiej daj w rękę instalatorowi sprawdzone schematy z forum i niech tak zrobi. No i zdawaj relację na bieżąco to coś koledzy podpowiedzą i będziesz miał poprawki na gorąco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci nie zrobił jak na zdjęciu na górze strony :) i będzie dobrze. drobne poprawki zawsze można wprowadzić gorzej jak trzeb odciąć i całość wyrzucić, jak by @sambor zobaczył to zdjęcie to by się popłakał, że tak ktoś jego profesję kaleczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam tylko zwracam uwagę, bo inaczej spędzisz długi czas na tym forum. Choć czuje ze szybko go nie opuścisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł w podpiwniczeniu.całość instalacji będzie szła dołem tylko przez podłogi odwierty do grzejników i oczywiście przez ściany.zawór 4d 3 pompy cwu bolier  i jest zamysł podłogówki w nowej łazience 11m2 ale chyba odpuszczę  tylko grzejnik założę  to parter a w piwnicy druga nitka do grzejników w pomieszczeniach piwnicznych i do tego rozdzielacze bo jeden rozdzielacz grzejnikowy nie da rady do góry i dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.Sambor moge cie wywołać do opini .Wracając do zdjęcia z poprawkami twoimi z w/w postu , powiedz mi czy przy zaworze 4d ogrzewam tylko co to czy mogę wykorzystać nitkę cwu do dogrzania powrotu .Tylko bez brzania cwu czyli odłączam bojler i łącze zasilanie z powrotem i to będzie mi działało jako ochrona powrotu i jezeli moxna czy ma zostać za za pompo .Ps nie grzeje wody bojlerem bo mi się nie opłaca dlatego chciałem wykorzystać tą nitkę.?

Zawor zwrotny za pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.