Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Skarbek problem


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

Strona nie działa.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.... sprawdzałem przed chwilką ten odnośnik i otwiera się:

220598789_Screenshot_2018-12-04NiemcyzamykajostatnikopalniPrzezlatawgielbdimportowagwniezRosji.thumb.png.91b69427f6754c660ac049468b3fe335.png

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to u mnie po kliknięciu w odnośnik wyskakuje strona monet.pl i widnieje napis 404stona nie istnieje. Moze masz u siebie zapisana w plikach tymczasowych i dlatego tobie się otwiera albo u mnie jest coś z telefonem nie tak.b

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja wczoraj czytałem artykuły google odnośnie zamykania w Niemczech kopalni i importu z chin. A o wykupywaniu gruntów po starych zamkniętych kopalniach w Polsce przez Niemców oglądałem program w tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam coś nie tak. Grunt że wiadomo o co chodzi. My Polacy nawet za sto lat nie odejdziemy od węgla bo to najtańsze jak narazie źródło ciepła dla przeciętnego zjadacza chleba. Pytałem się dzis w markecie Brico-Plant w Belgii ile kosztuje 800 kg pelletu na palecie który pochodzi z Polski. Cena jaką przedstawił pracownik marketu to 279, 99 €. Cena nie za wiele większa od naszej krajowej ale różnicą są zarobki.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Może to co napisałem nie jest związane z tematem ale warto takie informacje podawać. Z góry przepraszam jeśli ktoś odbierze mój tekst za zaśmiecanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jasne a do tego transport  i to 800kg... tona wychodzi ok.1450zł ale nawet..... u nas za pensję ile kupił byś tego? powiedzmy 3-4tony, belg kupi 10-12ton.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chciałem na kierunkowac ile zarabiają producenci w Polsce za 800 kg gdy markety w Belgii wolaja niecałe 1500 zł. A w tej cenie jest transport 1200km, magazynowanie i na pewno jeszcze że dwóch pośredników którzy zarobili na tym i oczywiście prowizja marketu. A w Polsce dobrej jakości peleton kosztuje w granicach 1000zl gdzie koszty są niższe.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 tony Skarbka. Nie ma szans na reklamację tylko trzeba poradzić sobie z ustawieniami i to spalić. W między czasie chyba zapoluje na Kolumbusa. Jeśli będzie to rzeczywiście takie paliwo po którym to ludzie dosłownie maja kisiel, to jestem w raju. Cena jak na sezon grzewczy porównywalna ze Skarbkiem a więc tragedii nie ma. Ciekawe jak to będzie wyglądało jak sezon się skończy. 

 

Na chwilę obecną pośladki spiąłem, przykręciłem podłogówkę na piętrze, z 5 na 3 I piec wyrabia ale nie ukrywam, popiołu jest znacznie więcej niż to było w tamtym sezonie. Wtedy miałem weglarke na 6 worków wsypanuch, a obecnie mam po 4 dniach już weglarke.... No i kolejna sprawa co widzę, groszek potrzebuje delikatnie mocniejszego nadmuchu, i potrzeba go więcej aby dawał ciepło. Jak w tamtym sezonie przerwa podawania była 120 s w takich temperaturach zewnętrznych jak teraz (od - 5 do +5), to obecnie muszę mieć przerwę na 100 s... To jest dosłownie masakra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglokoks zapowiadał zamknięcie kopalni Piekary, ale pozostawienie zakładu przeróbczego  i produkcję ekogroszku z ruskiego węgla. Chyba właśnie zaczął :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nas na opale dymają, że to naprawdę jest mafia, o dochodach jakich normalnemu śmiertelnikowi nie śni się w ogóle w głowie. Żeby u nas produkt węglopodobny, niskowydajny był parę razy droższy niż europejskich krajach zachodnich produkt o najwyższych parametrach? Zamówiłem już Kolumbusa, ale z dostawą na 14.12. Zobaczymy co to jest i jak będzie dobry, to spalę z nim resztę tego Skarbka i doładuję piwnicę na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się...:'( 

Z dnia na dzień zmienił się popiół ze Skarbka. Z jasnopopielatego na taki bardziej beżowy i jest go wyraźnie więcej. Kupiłem tego 3t chyba w kwietniu i wygląda że jednak nie wszystko jest ze "starej" dostawy...:( . Ciekawe którego mam więcej, oby tego lepszego.  Worki mam kompletnie pomieszane po suszeniu i układaniu i wizualnie nie rozpoznam który jest który.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisgie napisał:

......nie rozpoznam który jest który.

No to masz zagwozdkę..... e tam ...nie załamuj się...poznasz na pewno... jak spalisz :)))

Pozdrawiam.Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję ogromną różnice w tym skarbku. Nie dość, że przerwę podawania musiałem skrócić to miały jest od groma... Masaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, YaroXylen napisał:

...poznasz na pewno... jak spalisz :)))

Sterownik szybciej rozpozna ;) .

Oby nie trzeba było zmieniać ustawień do jednego i drugiego bo worki pomieszane...

Cytując klasyka: (...) a taki był ładny, hamerykański (...) :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w tamtym roku i trochę się przestraszyłem, bo trochę bylo w nim miału,ale spala się wyśmienicie. Jak dostałem miesiąc temu nową dostawę i pootwierałem 10 worków, aby przesechł, to byłem zaskoczony jakością, gruby, czysty, leciutko wilgotny. Czar prysł, jak go wsypałem do zasobnika. Zdziwiony, że stalę słysze piec, po dwóch dniach poszedłem, a tam tragedia, 10x więcej popiołu niż zawsze i 2x więcej braków w zasobniku. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Skarbek to u mnie w centrum tak powstaje. Widok z kamery samochodowej na pewnym lokalnym składzie. Wjechałem na nasypane około 100 worków  jeszcze nie zgrzane. Cena tego groszku 1100. Resztę sobie każdy dopowie. Na jednym zdjęciu jest gotowy do handlu na drugim w trakcie produkcji. Pytanie bez odpowiedzi ile jest skarbka w skarbku ? :)opal1.jpg.b56fb320323768e82c71d8b561fb98a8.jpg

opal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron miał kiedyś swoje autoryzowane składy które robiły J+ według narzuconej receptury, może tutaj też jest podobnie?

Ale jeśli Skarbek jest pakowany tylko na kopalni to chyba wypadało by to gdzieś zgłosić o ile worki na tym składzie są oryginalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na innym składzie kupowałem Bobrka. Była jakby identyczna sytuacja. Luzem był jak pamiętam 780 a workowany 820. Brałem jeden i drugi i paliły się identycznie. Wierzę, że tu jest sytuacja analogiczna. Maja ładowacz z wagą i może na workowaniu dodatkowo zarabiają. Nie wiem, nie wnikam. Nie wiem kto daje takie pozwolenia , worki etc. Jednak jeśli by ładowali lewiznę bez ukrywania się z tym to myślę, że byliby bardzo nierozsądni. Jednak nutka niepewności zawsze jest czy w worku jest 100% tego co napisane. A jak jest obecnie naprawdę ze skarbkiem to widać po wpisach choćby w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daromega napisał:

Jednak jeśli by ładowali lewiznę bez ukrywania się z tym to myślę, że byliby bardzo nierozsądni.................

Witam.

A kolega to gdzie żyje?  Worki zamówić przez allegro z nadrukiem jakim chcesz...certyfikat bierzesz ze strony.... i dalej jazda....a reklamacje?

To nie my to oni.......albo w składzie desek w Łomiankach k/W-wy, albo w budce z obwarzankami nr.144 na rynku w Krakowie....

A potem na tutejszym forum odgrywane "gorzkie żale na fujarce"....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wyciągam tak daleko idących wniosków nie znając prawdy. Domyślać się można, ale żeby coś komuś zarzucić, trzeba mieć do tego jakieś podstawy, a nie tylko domysły. Dopytywać nie będę bo to nie mój interes. Ja tym nie palę. A jak ktoś kupił i ma zastrzeżenia to niech walczy. 

Z drugiej strony patrząc na jakość grocha i płacze na forum chyba prawdziwy dobry węgiel się już skończył. Kupić coś, co retorta spali ładnie i ogrzeje dom przy umiarkowanym i akceptowalnym zużyciu graniczy już z cudem czytając te wszystkie tematy. Niezwykle zawiły temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, nie znam się, jestem zapracowany. Jeśli ktoś na swoim składzie pakuje opał w worki z firmowym nadrukiem to ma na to imunitet albo oszukuje. Stawiam na to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupił tira luzem skarbka i pakuje to w firmowe worki + dolicza koszt pakowania to też oszukuje ?. Tak luźno myślę tylko. Po niedzieli zapytam czy skarbek jest na hałdzie i po ile. 

Poza tym nigdy nie widziałem żeby ktoś eko z hałdy brał luzem. Węgiel owszem ale grocha nigdy. Nie ma zainteresowania bo to jest zwyczajnie niewygodne łopatą przerzucać. W PRL-u przerzucałem ale teraz ?. Lepiej dołożyć parę groszy i mieć wygodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorzej, lokalnego sprzedawcę znam, kupil 40 ton prosto z węglokoksu, czekał 3 dni na składzie w swojej kolejce... i tu kuźwa jest problem:/ Mam groszek z pierwszej ręki a tu taka lipa:/ W poniedziałek będę dzwonił do gościa, żę coś jest nie halo, a jest nie halo, bo mam popiołu, zamiast (deklarowane) 6%, około 10 %. Ogólnie, z pełnego zasypu (6 worków) mam około  1,5 węglarki popiołu i t nie tak jak w tamtym roku popiół z fajka, ino popiół + spieki delikatne... ja pitole, masarka :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Bobrek Pieklorz był tym samym co teraz Skarbek. Nazwa się tylko zmieniła. Ale Pieklorz palił mi się dobrze przez jakieś 3 sezony. Później było tylko gorzej i gorzej mimo, że ten sam dostawca i oryginalne worki. Też dużo popiołu i nie te kalorie. Aż przeszedłem na coś innego i do Pieklorza nigdy nie wróciłem. Jak się nim zainteresowałem jakiś czas temu okazało się, że już go nie ma, a teraz nazywa się Skarbek. Więc jak widać zależy gdzie fedrują i na jaki pokład trafią, to mamy na rynku. Dawniej Pieklorz też był na huśtawce jakościowej więc czemu obecny Skarbek ma nie być jak to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.