Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Skarbek problem


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze będą płakać, u mnie już zielono-czarny worek nie pojawi się. A w ich cenie konkurencja sprowadza egzotyczny towar w podobnej kasie super kaloryczny towar o zerowej spiekaalności i praktycznie bez popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arturbar napisał:

No dokładnie, ja go napewno nie kupię,  drogie i polskie nie zawsze znaczy dobre.:)  

Ten worek z foto jest całkiem inny, pewnie podróbka, możliwe że sami jesteśmy temu winni bo jak coś jest dobre i chwalone to zaraz pojawią się podróby, pewnie z Kolumbusem czy innymi będzie podobnie...obym był złym prorokiem...

Nie zmienia to faktu że oryginalny Skarbek też się popsuł, no chyba że też dostałem podróbkę.

Ja nim palę bo w ub sezonie był rewelacyjny to i kupiłem w ciemno. Mam dwie różne partie ale worki wymieszane i raz popiołu prawie nie ma a raz od groma, jak z Piasta, dobrze że idzie na tych samych nastawach bo bym się chyba popłakał. 

Jak będę kupował coś na przyszły sezon to go jeszcze sprawdzę ale jeśli będzie tyle popiołu co w tej gorszej partii to przerzucę się na inny opał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 19:42, Oldek napisał:

Tez jestem zdania że Skarbek to przereklamowany towar i kupują go snoby :)

Nie zgodzę się, w ub sezonie był po prostu  ***, to że teraz jest inny to już inna bajka i trzeba jasno o tym mówić, dla ogólnej wiedzy.

Co do zasady, jak ktoś pali w sezonie 5-7 ton lub więcej to można policzyć i poszukać coś co sezonowo wyjdzie taniej. Dla względnie niewielkiego zużycia 2-3t różnica 200-300zł/sezon nie robi wielkiej różnicy a w obsłudze jednak bardzo (czyszczenie+popiół) i wcale nie dziwię się ludziom co wolą droższy ale mniej pracochłonny, coś za coś....Tak było ze Skarbkiem...do czasu....

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie ma o czym mówić i uprawiać dewagacje odnośnie konkretnie ekogroszku Skarbek KWK Bobrek Węglokoks kraj. Towar kupowałem u tego samego pośrednika. On sam był zdziwiony bardzo że W TYM sezonie 2018/19 zaistniał jakiś problem z konkretnie tym ekogroszkiem!!! Sprzedaje on już ten ekogroch od kiedy starego Pieklorza przejął Węglokoks i zrobili Skarbka KWK Bobrek lub Piekary.

Ps.Syf dali z Rosji i wsypali w oryginalne worki. Kasa poszła potężna i mają to w D....bo i tak zyski są większe niż straty! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czytając pochlebne opinie na temat skarbka, kupiłem tego z piekar i z jednego worka pali się lepiej, ale z drugiego gorzej. Worki oryginał, znajomy na składzie mówił, że dostawa oryginał, zresztą jak zawsze. Widać weglokoks się musiał nachapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oldek napisał:

Kolego @obser jak masz możliwość zrób sobie gazowe ogrzewanie, będzie taniej niż kolombus.

Jakbym miał możliwość to już 10 lat temu bym to zrobił. U nas niestety gaz niedostępny. Coś mnie ciągnie w stronę Diablo Gold, żeby go wypróbować. Zawsze 200 stówy w kieszeni, choć w kolombusie naprawdę jest deklarowane 1% popiołu, a tu 5, więc jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek - Widzę,że przetestowałeś Diablo Gold i nie jesteś zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś z kolegów powiedział że w ciemno by brał Skarbka KWK Bobrek poniżej tysiaka z transportem!!??? To proszę.

EKO-GROSZEK SKARBEK pow.28 MG/kg 1t (workoany po 25kg)

999,00 zł

EKO-GROSZEK SKARBEK pow.28MJ/kg ! PROMOCJA! z darmową dostawą na terenie całego kraju! Granulacja: 8-25mmWartość opałowa: pow.28 (MJ/kg)Zawartość popiołu: do 8% 1tona, workowany po 25kg (40...

Ps.A rok temu jeszcze to do czerwca czekałem na promocję i z transportem najtaniej wyszło 1200 zł tona!!

Resztę koledzy sami sobie dopowiedzcie dlaczego tak.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglokoks po wpadce ze Skarbkiem takim ruchem na końcu sezonu -20% szału nie zrobi. Zepsuć sobie reputacje łatwo, ale ją nadrobić, to żmudna praca i te 2 stówy mnie do nich nie nawrócą. A szkoda, choć Kolombus jest lepszy od zeszłorocznego Skarbka, ale to zawsze nie jest polski surowiec, szkoda palić w kraju węglem stojącym jakimś egzotycznym paliwem. Nie patriotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy komuś jeszcze zależy na reputacji Skarbka, bo wydaje mi się, że obydwie kopalnie tzn. Julian i Bobrek z których to ten węgiel sypano do worków, są już albo zamknięte, albo w likwidacji. Jeszcze rok dwa i pójdziemy do pepika albo ruskiego kupować węgiel na kolanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy na kolanach i czy w ogóle przy obecnej tendencji cen światowych nie opłaca się ekonomicznie (tak dla kraju, a nie dla ludzi kręcących lody na naszym czarnym złocie) wygasić wydobycie i sprowadzić ze świata bardzo wysokogatunkowy i taniutki węgiel, a górnikom dać postojowe. Wiem, że z punktu widzenia chmary ludzi kręcącym tym interesem to niwe do zaakceptowania, ale już w zachodnich terminalach możemy nabyć węgiel w cenie 1/4 naszego i to o wiele lepszej jakości w porównaniu do mikstur dostępnych w naszym kraju. Jakoś nikt poważnie się nie bierze za egzekwowanie norm i zgodności z parametrami. Widać twardy beton w tej dziedzinie, w porównaniu do akcji z paliwami płynnymi, z którymi zrobiono parę lat temu porządek. Już każda firma jest podpadnięta, a my jesteśmy króliczkami i hazardzistami przy zakupie opału. Do.....lić tak jak z benzyną i ON, niektóre firmy po karach poszły z torbami i jakoś teraz nikt się nie żali na jakość paliw silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najlepszy jakościowo sort ok.90 Euro loco firma niedaleko Hamburga + koszty logistyczne + konfekcjonowanie. Jak nikt z mafii węglowej nie wyciągnie ręki to pewniej i taniej niż Tani Opał. Namiary na firmę importera z miejscowości Stade mam.

Mam przed sobą certyfikat

wartość opałowa od 29,42-33,43 MJ/kg

siarka 0,45-0,51%

popiół 1,00-1,13%

Edytowane przez obser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o cenę, ale słowo "surówka" i przypasaną do tego (25MJ/kg) wartość opałową. Pytam, bo ta "surówka" i 25MJ/kg mają wg HarryH deprecjonować sprzedawany na światowych giełdach węgiel.

Jakby nie było 80$ x 3,79 (kurs NBP 1.03.2019)=  303 zł za tonę w Rotterdamie - wcale nie tak daleko. Dużo to czy mało? Bo ja za te pieniądze póki co kupuję, - co prawda w Polsce nie tonę a 300kg.

Edytowane przez Cemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemol, cena ARA odnosi sie do wartości opałowej kontraktowej 25MJ/kg. To światowy standard. Jesli węgiel jest mocniejszy - jest droższy. 

Surówka to po prostu węgiel wprost ze złoża, ponieważ i tak kruszy się w transporcie, a większość importu to przecież miały energetyczne. Stąd też te 25MJ, bo to optimum pracy kotłów w elektrowniach i ciepłowniach na 5 kontynentach. 

Jeżeli węgiel ma być do celów komunalnych, to dopiero trzeba go odkamienić, 'przesiać" przez poliuretanowe sita odpowiednio do granulacji, wypłukać sortymenty mułowe, wysuszyć  i na końcu workować. Oczywiście robią to dopiero importerzy przed samym konfekcjonowaniem. Zwróć też uwage, że usunięcie zanieczyszczeń podnosi wartość opałową, ale też powstają w tym straty na masie.

Gdy jeszcze Polska była istotnym eksporterem węgla w latach 80, to właśnie utrzymanie tych kontraktowych 25MJ/kg było największym problemem. W 82r dodawano nawet koksujący węgiel wałbrzyski do miałów z kopalń małopolskich i dopiero takie składy jechały na eksport. Taki węgiel kosztował ok. 40$/tonę.

Tu masz fotkę z kopalni w Kazachstanie:

blob.png.60775c4f2680679b9e18247a1a2dac59.png

Edytowane przez HarryH
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to określił @HarryH surówka kosztuje 80 USD, ja podawałem cenę w Euro i 90 Euro, to przy obecnych kursach NBP to ok. 103 USD. Ujednoliciłem walutę, bo po prostu taka oferta ceny jest w okolicach Hamburga za sort 8-25 mm i parametrach jakie podałem, a Niemcy podają to w Euro. Więc trzymając się notowań (średnich cen- firma może mieć ceny kontraktu) i postów w tym temacie to wychodzi 103 USD. To znaczy +30% wartosci surówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 USD to kosztuje węgiel 25MJ, węgiel 33 będzie zatem kosztował 105 USD, czyli już ponad 90 Euro. Gdzie robota, marża, podatki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie jestem z branży, tylko wiem jedno, że coraz więcej polskich przedsiębiorców interesuje się sprowadzaniem węgla egzotycznego z zachodnioeuropejskich portów i firm. Z tego co słyszałem, to po kalkulacji kosztów wysokoenergetyczny (o. 30Mj/kg warość opałowa) i beppopiołowy (poniżej 1%) i niespiekalny ekogroszek loco firma luz ma kosztować 700-800 zł, a z wysyłką paletową poniżej 1 tyś zł z akcyzą dla przedsiębiorstw. Ale wszystko zależy od skali w jakiej ktoś chce wejść w ten biznes. Znam firmę, która już wstępnie dokonała uzgodnień, przywiozła nawet pobrane przez siebie próbki produktów. Właściciel jest na etapie budowania infrastruktury do dystrybucji tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.