Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Skarbek problem


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie w temacie, ale Panowie do czego to doszło!!! W wiadomościach infi- chcą karać ludzi za sprzedaż starszych kotłów klasy 4 też na ekogroszek, które są przecież super i idealnie dopalają opał - emisja szkodliwych związków jest znikoma !!!!! Bo nie są 5 klasy !?? Jaja normalne!!!

A jak SYF w postaci np. w/w  ekogroszku wprowadzili - TYSIĄCE TON !!!Na rynek w 99% z Rosji i w worki Polskich kopalń trafił  to NIKOGO nie karają!!! Sprawy nie ma pod Dywan zamiecione!!! W takim pożądanym kraju żyjemy!! Mafia cholerna!!!

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wielokrotnie stwierdzałem. mafia węglowa jest ponad partyjna i doją z niej wszyscy. Nie na darmo znalazła się kobitka, która wzorem przedwojennych wojskowych i ludzi władzy zamiast oskarżeń wybrała strzał. Chcieli z niej zrobić ofiarę, ale coś na rzeczy było. I dopóki się nie doczekamy takich regulacji, jakie zrobiono z paliwami płynnymi i ogólnopolskie akcje (ale jest to blokowane) doputy czekając na dostawę możemy sobie z fusów wróżyć co nam przywiozą. Już nawet reklamacje coraz rzadziej rozpatrują, a nawet nieraz nie raczą odpowiedzieć. My skazani na dostawę, jesteśmy na straconej pozycji, bo sprzedawca niby potwierdza, że można oddać, ale odesłanie palety bez umowy firmowej to 300-500 zł i na tym jadą.

Alkon, wleciałeś w trakcie pisania, rusek, polski, kolumbijski i jeszcze jakiś nie jest zły, byleby nie był okraszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę "ruskim" eko i nie narzekam !

 

Zresztą jak sprawdzić, czym palimy ? Oglądam gródki węgla i na żadnej nie ma napisu made in poland, albo zdełano w cccp .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, obser napisał:

.... doputy czekając na dostawę możemy sobie z fusów wróżyć co nam przywiozą. Już nawet reklamacje coraz rzadziej rozpatrują, a nawet nieraz nie raczą odpowiedzieć. My skazani na dostawę, jesteśmy na straconej pozycji, bo sprzedawca niby potwierdza, że można oddać, ale odesłanie palety bez umowy firmowej to 300-500 zł i na tym jadą.

Nie kupuję kota w worku, jadę pomacać na skład kupuję na rozruch i oceniam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z macania to zbyt wiele nie można chyba stwierdzić. Ja kupowałem latem na próbę różne eko i wszytskie spalały się super. Wyrałem wesołą która do końca września spalała się super. Co zaczęło sie poźniej to brak słów, opanowałem  dopiero w połowie stycznia. Więc nie wiem teraz jak testować, w ciemno chcę spróbowac ruska 23-24Mj Czuk  31.2 płomienny 

lub 27 Mj Inskoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy Ruski eko jest dobry czy zły NIE ma w tej chwili żadnego znaczenia! Ja sam paliłem prędzej przed Skarbkiem Różnymi ekogrochami i To się jakoś paliło! Problem jest tylko Jeden .Tamte ekogrochy - koszt ok. 800 zł tona a NIE 1200zł tona!! Tu jest problem Panowie.

Nie ma sensu tematu już ciągnąć bo wiadomo że syf w tym roku wsypali i tyle.

Ale jak trąbią o tej emisji szkodliwych związków i że ludzi karać będą za sprzedaż piecy 4 a nie 5 klasy!!???? To się rzygać dosłownie chce!! Bo problemu w JAKOŚCI opału nie widzą!? Bo nie chcą wiedzieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakąś tam wstępną organoleptyczną ocenę dokonasz, a spalić też trzeba .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi  (ZAWSZE) o pieniądze .-)

 

No chyba, że rozmawiamy z kobietą .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 10:18, obser napisał:

Z tego co słyszałem, to po kalkulacji kosztów wysokoenergetyczny (o. 30Mj/kg warość opałowa) i beppopiołowy (poniżej 1%) i niespiekalny ekogroszek loco firma luz ma kosztować 700-800 zł,

Gdzie to słyszałeś, w radiu Erewań? Bo ja słyszałem że ten kolumbijski węgiel ma być rozdawany za darmo. I podobno mają dodawać rozpałkę w bonusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jest prosta. Trzeba się przerzucić na inny ekogroszek i tyla. Ja sam wierny Skarbkowi byłem 3 lata, ten ostatni sezon to była tragedia. Dla porównania kupiłem po 2 worki Kolombusa i Varmo. Stwierdzić moge śmiało, że te 2 testowe groszki pokazują swoją kalorycznośc i jak bardzo zostaliśmy oszukani na Skarbku. Fakt, Varmo czy Kolombus są mocniejsze, bardziej kaloryczne ale to różnica 2-3 MJ a u mnie wyszło na to, że na tych samych ustawieniach piec przechodził w podtrzymanie (co w tym sezonie przy skarbku tego nie zrobił) i trzeba było przerwę podawania wydłużać.. Różnica (wg nadruku na worku 3 MJ!!)również okazała się widoczna przy Bartexie:) Zamówiłem paletę (50/50) Golda i Silvera. Fakt, jest to mieszanka ekogroszków, nie czyste wydobycie z kopalni, ale i przy tym groszku widac, jak słaby jest Skarbek. Na workach Skarbka niby napisane jest pow. 28 MJ, a zwykły Silver, który ma max. 28 MJ przewyższa Skarbka pod względem kaloryczności czy samego popiołu - nie wspomnę już o Goldzie. 

 

Wniosek jest prosty, jak koledzy wyżej napisaliście, mafia węglowa króluje w naszym kraju. Po tym sezonie grzewczym doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem jest kupić po tonie różnego ekogroszku (jak Skarbek miał te swoje 28 MJ, spalałem worek na prawie 2 dni a więc wyszło mi 3 tony na sezon), a więc zamówię na przyszły sezon 3 tony różnych groszków, myślę tonę Golda, tone KGM (jakaś nowość na rynku, to wezmę na testy ale ponoć groszek rewelacja wg filmów na YT) i ostatnią tonę to albo Kolombus albo Fenix. Wniosek jest taki, że za te 3 różne tony zapłace tyle samo to za 3 tony tego badziewnego Skarbka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kupuję Eko pakowany na składzie i napisane jest KWK Piekary Śląskie to to samo co Skarbek tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo.

Skarbek jest z piekar 26MJ i z bobrka chyba 29MJ, albo 28...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek taki głupi i myśli że polski węgiel kupuje. A wystarczy poczytać min. W necie i pooglądać TV. Ostatnio sam nasz wspaniały minister środowiska Henio Kowalczyk w TV oświadczył że węgiel z Polskich kopalń w CAŁOŚCI przeznaczany jest do celów PRZEMYSŁOWYCH!! Min. Elektrownie itd. itp. To jakim cudem my możemy kupić min. Skrabka z Bobrka czy z Piekar??! 

Ps. W 2007 roku węgiel z importu wyniósł ok 14 ml ton (w przeważającej cz3 z Rosji)....A w 2018 roku został pobity ten rekord do ok 20 ml ton!!! Zamiast wydać ponad tysiaka w tym sezonie Ruska czy Czecha za 700 kupię i na jedno wyjdzie....Bo to ten sam eko będzie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jeszcze inaczej.  Że w Polsce nie mamy węgla powyżej 26MJ. Wszystko to co mocniejsze to mieszanka. 

Co do Piekar. 2 sezony ogarnialem rodzicom Sztygara Ultra.  Przyznam szczerze,  dla mnie bez was. Było kilka kamieni ale nie w jakiś dużych ilościach.  Z racji byłego miejsca pracy byłem w stanie kupować go za 800-820zł.  Potem gdy podrozał do 980zł olałem temat i pamiętałem że na lokalnym składzie mają groch w którym palilem w firmie przez 3 lata i bardzo sobie chwalilem. Po zapewnieniu że to to samo (a minęło już 5 lat) zakupiłem go na obecny sezon i nie zawiodłem się. Pakowany na składzie,  suchy jak pieprz. No granulacja taka drobniejsza ale co ciekawe,  szwagier który prowadzi ten kocioł powiedział mi że w stosunku do Sztygara, jeszcze bardziej wydłużył przerwę w podawaniu. Ogólnie są zadowoleni, nie spieka i popiołu niewiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ty się temu nie dziw za bardzo Polskie kopalnie schodzą coraz głębiej a tam niestety są tylko węgle koksujące lub bardzo koksujące , kopalnie które fedrują do max 500 metrów a tylko do tej głebokości jest węgiel energetyczny na palcach jednej ręki policzysz , reszta to od 800-1300 metrów (Budryk) i niestety węgiel tam jest koksujący np kop Bielszowice połowę węgla ma typ 35 a druga połowa od 33 do 34 więc z czego brać ten węgiel energetyczny ? trzeba by wybudować nową kopalnię gdzieś na wschodzie górnego Śląska lub na zachodzie Małopolski bo tam są jeszcze pokłady węgli energetycznych na poziomach do 300 metrów ale czujesz opór gmin ? to jest nie do przeskoczenia bo wydobycie z poziomów do 300 metrów strasznie degraduje powierzchnię  a fedrowanie na poziomach głębokich już tak nie deformuje terenu a jedynie co to osiada cały rejon na większym terenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

On za dużo sterownika pokazuje to raz a dwa to że został sprzedawcą ruskiego węgla to dwa a to już czyni go małowiarygodnym .zresztą jak popatrzę na te testy youtubowe to tam 90 procent czasu to pstrykanie w sterowniku , dupa  anie testy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z Bobrka jest jak rozumiem. Nie wierzę w węgiel 29MJ czysty z naszej kopalni. Te parametry z worka to jak Kolumbiak. A Pan Kamil mówi że dramat.  Patrząc na to jak spala ten węgiel,  to najpierw dramatu szukał bym w ustawieniach kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy ?

 

Chyba pseudotesty !

 

 

Przez 2 czy 3 worki to możemy sobie testować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Moim zdaniem 3 worki już pokazują z czym mamy do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla  wszystkich kolegów na tym forum, którzy FAKTYCZNIE palili Skarbkiem KWK Bobrek w tym sezonie. 

W/w wpisy traktuje jako zwykłe brednie osób , które chcą w jakiś sposób wpłynąć na pogląd problemu faktycznego ,który się stał!!!

Kamil Miernik palił Skarbkiem Z kopalni KWK Bobrek ( w poprzednich sezonach)i bardzo chwalił ten eko- co z resztą potwierdza w w/w filmiku testu!!!!?

Tego typu stwierdzenia że pokazuje min. w dużej mierze sterownik ustawienia itp. to jeszcze raz podkreślę brednie!! 

Ps. Popatrz jeden z  drugim na  TYLKO frakcję( patrz filmik)  tego czegoś- jak chcecie ,,koledzy "to wam wyślę kurierem( tona badziewia mi została) podajcie adres????  Dałem 1200 zł tona z transportem.....oddam za 800zł - bo tyle MOŻE jest to coś warte. Amen

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej tutaj pisałem mam dwie partie tego towaru, o tej lepszej nie ma co pisać bo kto tym palił to wie ;) , a z tej "tegorocznej" najbardziej mi przeszkadza ilość popiołu. Bo jak chodzi o kaloryczność to nie mogę nic zarzucić, wg mnie bardzo porównywalna do tej lepszej partii. U mnie wypala się do zera, czasem jakiś żużelek wyjdzie jak pudełko zapałek ale to w niczym nie przeszkadza oraz trochę białych wypalonych płytek/kamyczków które można rozgnieść. Trochę denerwująca jest ilość podziarna i obawiam się zabicia komory powietrznej. Gdyby nie ta drobna frakcja i ilość popiołu to nawet byłbym zadowolony. A tak, to pewnie już go nie kupię i trzeba szukać czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,  Skarbek Ruch Bobrek - porażka, a Skarbek Ruch Piekary - jest stabilny czy też popłynął? 

Bo się zastanawiam czy go kupować tzn Skarbek z Piekar (mniejsza kaloryczność ale na takie pogody to mi wystarczy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem ale powtórzę.  2 sezony kupowałem rodzicom do Defro Sigmy Sztygara Ultra bo miałem dojście w dobrej cenie (820zl). Niestety urwało mi się i ze składu kupiłem na zimę sprawdzony już 3 sezony wstecz pakowany na składzie groszek groszek z Piekar 26MJ. Spalili tego 3 tony, węgiel suchy jak pieprz, trochę drobniejsza frakcja niż w Sztygarze i gorzej odsiany ale spala sie w całości nie spieka i daje całkiem niewiele popiołu. Tydzień temu kupiłem tonę z nowej dostawy. Tam kocioł ogarnia szwagier, dzwoniłem do niego,  mówił że partia lepiej odsiana i popiół drobniejszy.  Patrząc na to że na firmie palilem tym 3 sezony i teraz sezon u rodziców,  mogę stwierdzić że materiał jest powtarzalny. 

Kupuję go po 900zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.