Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Osiek - Węgiel Skarbek Problem


Kamil123wadowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc, mam problem ponieważ 3 miesiące temu zamontowali mi piec z Osieka o mocy 35 Kw, dom o powierzchni ~200m2 , od początku paliłem paliwem „skarbek z Piekar” pakowany w workach papierowych 26Mj, problemu nie było dopóki nie zakupiłem w workach foliowych, zdziwiła mnie informacja ze posiadają 28Mj jak podobno jest to identyczny węgiel jak w workach papierowych. Przechodząc do sedna, od momentu gdy przełączam z ogrzewania domu i bojlera ( pompy rownolegle ) na tryb letni ( sam bojler ) po kilku godzinach piec gaśnie ( temperatura nie rośnie alarm! ) próbowałem ustawiać czas podawania, czas przerwy, moc nadmuchu i nic nie pomaga, mógłby mi ktos doradzić jak najlepiej ( przybliżone bo wiem ze każde ustawiania są inwidualnie ) ustawić piec aby nie gasło w piecu, proszę również o oponie węgla oraz pieca osiek, dziękuje z góry za odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nazwą Skarbek kryją się dwa różne węgle: z Piekar (26Mj) i Bobrka (pow 28Mj), Pewnie masz Bobrek który może być zbyt mocny na samo CWU.

Jeśli problemem jest tylko alarm a węgiel jeszcze udaje się rozpalić to poszukaj w sterowniku i wydłuż czas alarmu.

W moim sterze nazywa się to "Detekcja braku paliwa" i mam ustawione na 60 min. W Twoim sterze może się to inaczej nazywać.

Ale generalnie chodzi o to ze jeśli przez ustawiony okres czasu temperatura nie rośnie (przygasło bo mały odbiór i długie podtrzymanie, kopczyk się zapadł itp) to ster wywala alarm.

Może być też tak że co byś nie ustawił to nie pomoże i musisz szukać słabszego węgla na takie cieplejsze okresy lub samo CWU.

 

Mam jeszcze prośbę, możesz wrzucić fotki worków (dwie strony) oraz popiołu?

Bo ja też kupiłem Skarbka i worki wskazują ze to Bobrek ale patrząc na popiół nie bardzo w to wierzę, wypala się doszczetnie jak Piekary i jest bezproblemowy. Chciałbym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.