Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Camino Z Palnikiem Rynnowym Witkowskiego


PiotrekS1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuje pomo w ustawieniu mojego palnika.Dzisiaj udało mi się zamontować go do kotła camino,temat w innym dziale pt.poszerzenie drzwiczek w camino.Dom nieocieplony,powierzchnia do ogrzania to tylko około 80m.Proszę o pomoc jak to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to komster negros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam ustawienia fabryczne,zmieniłem tylko temperature zadaną z 60 na 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodak,że dmuchawę mam zakrytą w 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na kotle 42,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zobaczyć jak dokładnie się wypala,taka konstrukcja.Ale z tego co udało mi się dojrzeć to wypala wszystko.Mam ekogroszek z psb mrówka więc jest do bani niby ma od 19 do 22 mj/kg.Wziąłem go na pierwszy odpał palnika.Teraz na tych ustawieniach trzyma ok.40 i wyżej nie idzie.Mam jeszcze lekko zapowietrzone grzejniki,cały czas próbuję odpowietrzyć,gdzieś jest poduszka powietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by była poduszka to kocioł by się ugotował, płomień choć możesz podejrzeć? Temperatura na/w czopuchu?

 

PS "świeża" woda będzie jeszcze odgazowywać przez kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzone miałem kilka grzejników,nie wszystkie ale już pchnęło włączyłem pompke na drugi bieg i jest ok.Temperatury na czopuchu nie zmierze bo nie mam tam czujnika.W sumie mógłbym podłączyć stary sterownik i bym wiedział ile tam stopni jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka zmniejszyłem o 10 sekund.Ustawiłem zadaną na 44 bo w domu za ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam,jak otworzyłem klapę wsypu to jest zadymienie w środku.Czy to normalne?Macałem rurę podajnika nie jest ciepła tylko zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem nadmuch do 30% Muszę lepiej zamontować czujnik temperatury bo pokazuje 40 stopni a z kranu wrzątek leci.Kupiłem w castoramie węiel carbon ma niby 28 mj wygląda porządniej od tego co kupiłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy palenia na palniku niestety nie przepala całego podanego opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka a powiedz mi dlaczego na końcu palnika zrobił się spiek żużlowy?Za dużo opału podawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką szczelinę zostawić w dmuchawie?Obroty dmuchawy zmbiejszyłem do 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka zrobiłem takie ustawienia

Podawanie co 1:30min

Czas pidania 4 sek.

Dmuchawa 25%

 

Nie jestem expertem ale ewidentnie za dużo opału było podawane i za często.Mój camino to mały kociołek ok.10kw,zapotrzebowanie w domu też nie duże metraż ok.80m bojler 80 litrów instalacja z rurek pex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że nie mam deflektora.Będę musiał kupić i zawiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam takie

 

Podawanie 9 sekund

Przerwa 65 sekund

Dmuchawa 25%

 

Temperature zadaną 50 stopni osiąga,spala ładnie,popiół jasny i malutko.Dosypałem lepszego groszku i wymieszałem w koszu bo tamten nie nadaje się do palenia,za mała kaloryczność.Dzisiaj jadę na nockę do pracy,zobaczę jutro z rana jak wygląda kocioł ale jestem dobrej myśli,że będzie dobrze.Ustawię dla żony kocioł na pracę dzień/noc bo lepiej żeby nie zbliżała się do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.