Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Albo dostosowujemy się do świata jaki zastaliśmy albo tworzymy własny. Ja już nowego raczej nie doczekam i muszę patrzeć na obecne absurdy. A co do ogrzewania, to kto dzisiaj powie co będzie za 10 lat. Gdyby to jeszcze zależało od nas...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpi dzień kiedy zmuszą Cię (metod jest sporo) do zmiany ogrzewania na inne niż węglowe, złożysz uszy po sobie i co najwyżej będziesz płakał na forum.

No chyba, że nie dożyjesz choć z całego serca życzę Ci minimum 100lat .-)

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia.

Tak to prawda. Metod zmiażdzenia oporu jest bez liku. W pojedynkę jesteśmy niczym. Ale świat a nawet europa już się budzi. Wystarczy włączyć tv i zobaczyć filmy z Francji czy Hiszpanii a chociażby protesty w sprawie acta. Miarka absurdu w końcu się przebiera i bańka pęka. Szkoda tylko, że z takiego pęknięcia może być w rezultacie więcej szkody niż pożytku. Ale skoro " elity" tego nie rozumieją to co mieć pretensje do maluczkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal liczę że zrobią na pellet 7% jak na zachodzie.... wtedy może i Sony napisze wątek: "Pellet - jaki piec wybrać" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech zrobią i 0%. Różnicę w cenie i tak przechwyci albo handlarz albo producent. Liczy się górny pułap, który jesteś w stanie jeszcze zapłacić. Ostatnio ruscy obniżyli ceny swego węgla na export i co ? Jakoś na składach tego nie widać. Chyba powinieneś to zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23

Popatrz na to co bylo 10 czy 20 lat wczesniej. Z takiej np perspektywy micromiejscowosci jak moja. Kazdy palil drewnem. Weglem malo kto bo byl za drogi. Spolecznosc ( 60 rodzin ) niewielka i raczej uboga, niskie dochody itd. Cztery samochody osobowe. Jeden telefon.  Brodzenie w blocie wiosna. Po dwudziestu latach. Nadal ludzie pala drewnem i weglem. Ale coraz ich mniej, tych zwlaszcza co pala w smieciuchach. Juz malo kto chodzi do lasu kupowac drewno bo jest stosunkowo za drogie. Coraz czesciej przyjezdza pociete i porabane. Ludzie wstawiaja sobie kotly ekogroszkowe. Po co? Dla wygody. Polowa domow jest docieplona.Przy niemal kazdym domu stoi samochod, Czesto nawet dwa. Ludzie maja prace i zdecydowanie wiecej pieniedzy niz dawniej. Kazdy w domu ma Internet. A droga lepsza niz w miescie, W takim kierunku to idzie. Za 20 lat bedzie zakaz palenia weglem. Lub bedzie tak drogi, ze ludzie doplaca kilka groszy po to zeby uwolnic sie od uperdliwego palenia weglem czy drewnem. Tacy jak Ty Sony sa ostatnimi Mohikaninami. I czy chcesz cz nie to nic nie zmienisz. A zwroc uwage na to, ze mlode pokolenie mysli inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są widoczne. Mentalne też. Tylko wnioski wyciagamy różne. Kiedyś jeździł autobus a przy przystanku u rolnika stało codzinnie 20 rowerów, tych co do szkoły czy pracy pojechali autobusem. Teraz 30 samochodów z jedną osobą w środku jeździ zamiast tego autobusu. Ile spalą paliwa, wyprodukują CO² i wywalą smogu ? Tego nikt nie liczy. Winne jest spalanie drewna i węgla. Trzeba znaleźć winnego. Decyduje o tym to, które lobby jest akurat silniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SONY23 napisał:

Ale świat a nawet europa już się budzi. Wystarczy włączyć tv i zobaczyć filmy z Francji czy Hiszpanii a chociażby protesty w sprawie acta. Miarka absurdu w końcu się przebiera i bańka pęka

To ma calkiem inne podloze. Nie jest zadna tajemnica, komu zalezy na braku integracji zachodniej. Kto finansowal nagonke na brexit ( a teraz Angole nie wiedza co maja zrobic i trzesa doopami) kto finansuje France National w FR. Jak dlugie tradycje maja niesnaski etniczne w Hiszpani. Kto w nich bral udzial, wspieral i finansowal.  Dlaczego rozpisano nowe wybory w Austrii po aferze z finansowaniem partii populistycznych przez Kreml. Jasnym jest ze Kreml zorganizowal niedawno probe przewrotu w Czarnogorze. Wymieniac mozna by bez konca. Oczy powinny byc szerzej otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie ciekawi zjawisko smogu. Dlaczego kiedys wszyscy palili (a mieszkam w większej wsi 8500 osób) i było ok a teraz wieczorem nie można domu przewietrzyć. Wczoraj miałem dzień ogarniania zaległych rzeczy. Sprzątałem trampolinę, posprzątałem liście, skosilem ostatni raz trawę itd. Zajęło mi to jakieś 5h. Po 18 jak już było szarawo wróciłem do domu, dopiero żona mówi do mnie: Boże jak ty śmierdzisz, sam dym. Faktycznie tego nie czułem, ale koszulkę (miałem krótki rękaw) i spodnie miałem zaraz do prania, waliło ode mnie jak bym kiełbasę wędził. I jak w takich warunkach mają bawić się dzieci i jak my wszyscy mamy być zdrowi oddychając takim gównem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując:

Kto dał nagrodę nobla Grecie,za co Nasza pisarka tak naprawdę została nagrodzona :)

Itd,itp...

Jeżeli sony myślisz,że świat i europa się budzi to jesteś w błędzie.Napisz mi gdzie są protesty innych państw europy na to co się wyprawia we Francji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230

Gdyby ludziom żyło się tam coraz lepiej nic takie działania by nie dały a przynajmniej nie aż na taką skalę. W Polsce gdyby nie kryzys gospodarczy, puste półki i ogólnie ciężkie życie- solidarność też by nie powstała a nawet gdyby powstała, to ludzie nie daliby jej masowego poparcia. Bunt i rewolucje zaczynają się w żołądkach... Mamy narazie koniunkturę i chwilowy spokój. Wcześniej czy później nadejdzie dołek i wtedy gość, który ledwie wiąże koniec z końcem na nakaz wymiany kotła odpowie koktajlem mołotowa a nie podkuleniem ogona.

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SONY23 napisał:

Decyduje o tym to, które lobby jest akurat silniejsze...

A to zadna tajemnica. I bylo tak od zarania ludzkosci. W tej materii nie zmienia sie nic.

5 minut temu, SONY23 napisał:

Teraz 30 samochodów z jedną osobą w środku jeździ zamiast tego autobusu. Ile spalą paliwa, wyprodukują CO² i wywalą smogu ? Tego nikt nie liczy. Winne jest spalanie drewna i węgla. Trzeba znaleźć winnego. Decyduje o tym to, które lobby jest akurat silniejsze...

Kiedys zeby pojechac na glupie zakupy do miasta oddaleonego o 12 km potrzebowalem pol dnia. Teraz wsiadam w samochod 12 min w jedna strone 12 min spowrotem i pol godziny w sklepie. Niechcialbym tracic znowu pol dnia. Taka jest cena postepu. A nie pamietasz jak dawniej stersi ludzie narzekali ze mlodziezy to sie teraz w doopach poprzewracalo i maja rowery, autobusy itd. Ze oni musiel na piechote chodzic i czesto w zniszczonych butach. A cala droge niesli w rekach te jedyne wejsciowe i zakladali przed wejsciem do kosciola? Kto conajmniej nie patrzy w przod ten sie cofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Kontynuując:

Kto dał nagrodę nobla Grecie,za co Nasza pisarka tak naprawdę została nagrodzona :)

Itd,itp...

Jeżeli sony myślisz,że świat i europa się budzi to jesteś w błędzie.Napisz mi gdzie są protesty innych państw europy na to co się wyprawia we Francji?

Świetny argument... Zastanów się kto daje te nagrody i za co ? Obamę ledwie wybrali i już dostał, za to tylko że kolorowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

Wiesz, mnie ciekawi zjawisko smogu. Dlaczego kiedys wszyscy palili (a mieszkam w większej wsi 8500 osób) i było ok a teraz wieczorem nie można domu przewietrzyć.

U mnie na wiosce jest to samo. A przyczyna jest tylko jedna o czym pisalem juz wielokrotnie. Poocieplane domy i potwory o mocy 20 kW w kotlowniach ktore jada zaduszone na maksa. Druga sprawa to oszczednosc. Mam dwoch sasiadow. Ktorym calkiem dobrze sie powodzi. Ladne odnowione domy. Dobre furki przy garazach. Ale obaj pracuja w stolarniach i woza regularnie odpady plyty wiorowej. I tym pala bo jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SONY23 napisał:

Zastanów się kto daje te nagrody i za co ?

No właśnie,otwórz oczy-serio.

To tak trochę jak z eurowizją:)

3 minuty temu, SONY23 napisał:

Obamę ledwie wybrali i już dostał, za to tylko że kolorowy

Pokojowa nagroda nobla..  Co tu dużo pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Visitor1230 napisał:

Ale obaj pracuja w stolarniach i woza regularnie odpady plyty wiorowej. I tym pala bo jest za darmo.

W czym to przeszkadza do pelletu też to mieszają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy

Czyli jednak myślisz tak jak ja. Elity swoje a plebs swoje. Pytanie dlaczego elity są oderwane od plebsu ? A no dlatego, że nie ma ich wymiany. Żyją we własnych gettach, bez żadnych konsekwencji swoich błędnych decyzji. Ale tu wchodzimy w politykę a to temat tabu...

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcus312 napisał:

W czym to przeszkadza do pelletu też to mieszają 

Staram sie u zlodzeji ni kupowac. Druga sprawa ze w okolicach gdzie miaszkam nie mozna kupic " chalupniczego " tanszego pelletu. ochrona srodowiska regularnie robi naloty na pseudowytworcow i regularnie zamyka takie przybytki. Nawet ostatnio jak mialem kontrole ( wizytacje ) z Powiatowego UOS ( realizacja kotlowni , dotacja) to pytali czym pale. Pokazalem im pellet jaki mam. Powiedzialem tez ze testowalem worek z miejscowosci X i mi sie kociol zasmolil. Pani powiedziala ze juz ich maja na tapecie i to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SONY23 napisał:

A no dlatego, że nie ma ich wymiany.

Bo Kowalski ma w nosie jego przekręty i i tak na niego zagłosuje.

Ehh,starczy tego :)

23 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Ze oni musiel na piechote chodzic i czesto w zniszczonych butach

Mnie osobiście irytuje takie zachowanie/gadanie.

Bo ja kiedyś nic nie miałem to dlaczego Ty masz mieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy które tłuką pellet z gówna same giną śmiercią naturalną bo pocztą pantoflową jeden drugiemu szepnie że mu smoli, albo gaśnie przy rozpałce albo śmierdzi w kotłowni. Znajomy który tłucze pellet kupił kiedyś nawet suchą trocine która była żeniona pyłem płytowym. Nie chciało się to palić. Powiedziałem mi o tym, wziąłem worek do siebie, zajaralo się ale płomień to 1/3 tego co powinno być. Potem próbowałem podpalić kawałek pelletu, nie szło a jak przestałem podpalać to dym śmierdział samą płytą, no już wtedy wiedziałem co się stało. Po prostu go oszukali. 

Ja też nie palę peletem w wyższej półki ale na 1400 odpaleń nigdy nie było z nim problemu, spieków też nie mam więc i zmieniać nie mam zamiaru. 

https://drive.google.com/file/d/15lxp6vzawHPt1Sp19jNennCGsrf55GZO/view?usp=drivesdk

To akurat mój pellet,. żeby ktoś se nie pomyślał że tak się pali ten z płyty :-) 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jamjestcichy napisał:

Mnie osobiście irytuje takie zachowanie/gadanie.

Bo ja kiedyś nic nie miałem to dlaczego Ty masz mieć.

Czesto jest tak, ze starszy czlowiek przyklada wieksza wartosc do rzeczy takiej czy innej . Dawniej zdobycie czegokolwiek wiazalo sie z wiekszym wysilkiem, kosztem lub wrecz bylo nieosiagalne. Dlatego jest OK uczenie mlodziezy szacunku do wartosci, czy uszanowania pracy innych. Wyjatkowo tepe za to jest za to przesiadywanie obserwatorow-emerytow w oknach i komentowanie. Patrz, ten ma to. A tamci tamto. A skad mieli na to. A tamta znowu auto zmienila. A ciekawe skad ma. Tacy z reguly siedzieli pol zycia na doopie nic nie robiac i zazdroszczac wszystkim wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to drewno z lasów w całości pójdzie na pellet. I zamiast schnąć na słoneczku i wietrze będą je zamieniać na trociny, suszyć gazem a potem prasować. I to wszystko będzie eko a palenie bez tych wszystkich ceregieli nawet w najlepszym zasypowcu już nie... Ach upierdliwy czarnowidz ze mnie...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.