Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Dracogo napisał:

No to jeszcze musisz w takiem razie podać, ile będzie kosztowało przełożenie całego osprzętu, żeby ten wymiennik, stał się kompletnym kotłem pelletowym. Proste, prawda?

Ty to urlopowiczu Darecki. wszędzie wymagasz co i za ile... Może sam się pochwal ile kosztował Igneo + wszystkie bajery, ktore zamontowales u zieńcia w śmieciuchu, który mieszka 300km od  ciebie, a ten podgląd był ci tylko potrzebny, aby na forum Kostrzewy móc jedynie przedstawiać wykresy. No i na koniec. 

Pochwal się kotlem i instalacją, której nikt nigdy nie widział. 

P. S. Nie wiedzialem, że na emeryturze dorabiasz jeszcze za granicą hahaha... Ty to masz bajer opanowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HarryH napisał:

Wg papierów niby mniej sprawny, ale z drugiej strony mniejsza pojemność wodna.

To drugie to wada, zaleta czy nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mit o wadzie małej pojemności wodnej też wam @Puławiak obali jak będzie mu się chciało :) 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Puławiak napisał:

Było głupie pytanie to i odpowiedz głupia. Nie ma tu ustalonej stawki takie rzeczy ustala sie indywidualnie z serwisantem. 

Dlatego właśnie pytałem Ciebie, bo przedstawiasz się też jako serwisant, więc powinieneś wiedzieć.

A odpowiedź, była faktycznie głupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eliks napisał:

I teraz mit o wadzie małej pojemności wodnej też wam @Puławiak obali jak będzie mu się chciało :) 

Ze swojej strony uwazam za zalete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chyba od instalacji zależy. Bo jak będzie pracował taki kocioł ze starą, najprostszą instalacją grzejnikową z dużym zładem wody i pompą On/Off?

Oczami wyobraźni widzę dziecko (tu kocioł) trzymające węża strażackiego przez który pompa właśnie zaczyna pompować ;) .

Ale może się mylę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego, jaką instalację zasila kocioł. Dlatego kocioł, powinien być dobrany też do instalacji, a nie tylko samą mocą, do zapotrzebowania budynku.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krisgie napisał:

Ale tu chyba od instalacji zależy. Bo jak będzie pracował taki kocioł ze starą, najprostszą instalacją grzejnikową z dużym zładem wody?

Oczami wyobraźni widzę dziecko (tu kocioł) trzymające węża strażackiego przez który pompa właśnie zaczyna pompować ;) .

Ale może się mylę.

Mam kilka redów zamontowanych w instalacjach o dużym zładzie - stara grawitacja rury 2 cale i grzejniki żeliwne i całkiem ładnie to pracuje. I w takich instalacjach ja osobiście wole kocioł z dużym zakresem modulacji tak żeby na początek miał porządnego kopa a później żeby mógł sobie ładnie zmodulować i pracować na małej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najnowoczesniejsze kotly peletowe za kilkanascie tysiecy i przedwojenna instalacja grawitacyjna. Faktycznie nie pomyslalem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kocioł miał "kopa", to nie może mieć małaj pojemności wodnej, do instalacji o dużej pojemności wodnej. Bo to się ze sobą kłóci.

P. S.

A Ty kolego, to o której wojnie piszesz?

 

 

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Puławiak napisał:

Mam kilka redów zamontowanych w instalacjach o dużym zładzie - stara grawitacja rury 2 cale i grzejniki żeliwne i całkiem ładnie to pracuje. I w takich instalacjach ja osobiście wole kocioł z dużym zakresem modulacji tak żeby na początek miał porządnego kopa a później żeby mógł sobie ładnie zmodulować i pracować na małej mocy

Dla grawitacji jestem w stanie to zrozumieć. Ale dla pompy Co pracującej na On/Off już tak wesoło chyba nie będzie. 

I w takim przypadku to albo bufor który łagodzi takie skoki albo dobrze zrobiony obieg kotłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dracogo napisał:

Żeby kocioł miał "kopa", to nie może mieć małaj pojemności wodnej, do instalacji o dużej pojemności wodnej. Bo to się ze sobą kłóci.

 

Zaraz, zaraz a ten bufor 1000 litrow to nie pasuje do kotla o pojemnosci 50l a do 100l to juz bedzie ok?

5 minut temu, krisgie napisał:

....  albo dobrze zrobiony obieg kotłowy.

I chyba tu sie zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dracogo napisał:

Żeby kocioł miał "kopa", to nie może mieć małaj pojemności wodnej, do instalacji o dużej pojemności wodnej. Bo to się ze sobą kłóci.

P. S.

A Ty kolego, to o której wojnie piszesz?

Popatrz na logikę Red compact miał pojemności wodnej 27 litrów taki biawar nie poamiętam który model miał 200 litrów moc podobna bo jeden miał 17 kw drugi 20 odpalamy red po 15-20 minutach już ładuje gorącą wodę w instalację a po jakim czasie rozgrzeje się 200 litrowy biawar ? Tak żeby zacząć ładowac w instalację wodę o temperaturze powiedzmy 60 st C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PioBin napisał:

No tak najnowoczesniejsze kotly peletowe za kilkanascie tysiecy i przedwojenna instalacja grawitacyjna. Faktycznie nie pomyslalem o tym.

Kolega właśnie kupił na dotacje któryś z modeli Lazara i mówił że ma ok 30l wody a instalacja stara jak świat. Mam wątpliwości czy to będzie dobrze i ekonomicznie pracować bo na wymianę reszty już kasy nie miał. Zobaczymy, sam jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Puławiak napisał:

 

Cos sie znowu zwiesilo z tymi postami.

Ale ja narazie uwazam ze mala pojemnosc wodna kotla jest jego zaleta a nie wada wiec nie wiem o czym do mnie piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Puławiak napisał:

 

Coś Ci się kolego pomieszało, że wpisałeś swoją wypowiedź do mojej.

Bardzo jestem ciekaw, gdzie Ty widziałeś kocioł 20 kW, o pojemności wodnej 200 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Pellux 200 kosztuje 18000 wiec musi byc i pojemnosc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh. Nie wiem czy zauwazyles emotke na koncu wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pracę instalacji, o dużym zładzie wody ma.

Znam dobrze przypadek, gdzie bardzo pojemna instalacja, jest zasilana z kotła o pojemności 27 l.

Nie ma tam szans, żeby palnik mógł zejść z modulacją poniżej pewnego poziomu, a uruchomienie pompy CWU, powoduje gwałtowne obniżenie temperatury kotła. Więc raczej pojemność kotła, lepiej dobierać do pojemności instalacji, żeby sprawniej to działało. Bo nie ma większego znaczenia, jak długo grzeje się sam wymiennik, tylko cała instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym zmodyfikowac instalacje i dobrac kociol taki o malej pojemnosci co bedzie z korzyscia na przyszlosc niz zostawic instalacje i dobrac do niej "potworka". To moj poglad na ten temat.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.