Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo an Alle Eko Silver Benutzer, ich habe eine große Bitte kann jemand mal seinen Verkäufer fragen ,wo man das Lambda Modul kaufen kann und was es kostet?

Laut Beschreibung  (Punkt 4.1.1) und Internet Video bei You Tube gibt es so ein Modul !!!!!!

Mein Verkäufer kann oder will mir nicht helfen.Da ich leider kein polnisch oder englisch kann deshalb diese bitte hier im Forum.

mit freundlichen Grüße und Vielen Dank im Vorraus 

Frohe Weihnacht und Ein Gesundes Neues   Jahr 2020 für Alle  !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo, , ich könnt kein Foto machen, es ist ein Zusatzmodul (so in etwa Eco Lambda von Plum oder Estyma Lambda Modul)

Ich möchte es in meinem Eko Silver einbauen, man möchte es mit einem RS-Kabel an dem Hauptsteuerteil, an dem gleichen Anschluss für Internet und Raumregler, dazu benötigt man einen T-Verteiler.

 

mit freundlichen Grüßen 

Edytowane przez charly0046
Schreib fehler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, charly0046 napisał:

Hallo an Alle Eko Silver Benutzer, ich habe eine große Bitte kann jemand mal seinen Verkäufer fragen ,wo man das Lambda Modul kaufen kann und was es kostet?

Laut Beschreibung  (Punkt 4.1.1) und Internet Video bei You Tube gibt es so ein Modul !!!!!!

Mein Verkäufer kann oder will mir nicht helfen.Da ich leider kein polnisch oder englisch kann deshalb diese bitte hier im Forum.

mit freundlichen Grüße und Vielen Dank im Vorraus 

Frohe Weihnacht und Ein Gesundes Neues   Jahr 2020 für Alle  !!!!

Dzwonilem do producenta usłyszałem kocioł nie jest przystosowany do sondy... wrrryy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vielen Dank ACE 84, ein Service Mitarbeiter von Tech ,hat mir gesagt ,man kann es anbauen ,aber das Modul wäre teuer und es wird nur selten verkauft.In der Slowakei bietet Stalmark es als Option an zum Kessel Eko Silver .Kann leider kein Slowakisch.

In der ST -978 M ist bereits alles für Lambda eingestellt unter dem Service Menü 5162 ,dort kann alles nachlesen.

 

mit freundlichen Grüßen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo ich muss noch hinzufügen,das es nur das Modul von Tech ist ,welches man einbauen kann natürlich funktionieren andere ( Plum

oder Estyma ) nicht.. Nur das von Tech für Stalmark Eko Silver ,passend zur ST 978 M .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In diesem Video wird erklärt, dass man optional eine Lambdasonde mit der St 978 M steuern kann.

Deshalb bin ich darauf gekommen ein Modul zu kaufen und einzubauen ,bessere Verbrennung ,man spart eventuell Peletts .

Edytowane przez charly0046
hinzugefügter satz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pospisz napisał:

Zrób zdjęcie tego sprzęgło rozdzielacza i podlaczen 

 

20191120_163935.jpg

20191101_214812(0).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak powyzej napisalem zaleznie od pompy kotlowej na 5w nie dobija zadana zaworu 3d a na 14_20w kotłowa to znowu nie dobja zadana na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czasami zdaza sie ze zawor 3d sam robi sobie restart ustawia sie do zera i potem zaczyna sie otwierac .. wszystko podczas pracy kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest gdzieś załączone funkcja kalibracji zaworu w określonym czasie. Niestety nie znam Techa. Dziwią mnie bardziej przepływy. Zrobił bym eksperyment i wyjął wkładkę termostatyczną (uwaga na oring). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puścić kocioł bez ATV ła  to raczej podłoga zaleje go do 20stu kilku na powrocie  tak mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłogę idzie 1m3/h tak pokazuje wilo na maxa przy rozkręconych rotometrach jest 1,7 m3/h ale przepływ 1m3/ jest w miare ok a na zaworze ATV jest nominalny przepływ 9m3 na 3d mix podłoga to KVS 4,7m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

chciałbym prosić bardziej doświadczonych o jakieś sugestie. Ewentualnie jeżeli jest jakiś inny temat stalmarka eco silver z buforem to proszę o przeniesienie. 

Posiadam ww kocioł z buforem 500 l w instalacji zamkniętej oraz w 100 % ogrzewaniu podłogowym. Problemem jest spalanie, 25 kg na dobę to zdecydowanie za dużo przy temperaturze na zewnątrz od 0 do +5. Dom nowy dobrze ocieplony, wygrzany- 2 sezon ogrzewany. (1 sezon z buforem).

Instalacja posiada ochronę powrotu  - zawór trójdrożny atv 55. Kotłem steruję bufor. Po osiągnięciu temperatury zadanej na dole bufora kocioł się wyłącza, a bufor oddaje ciepło na podłogę,aż do spadku zadanej  temeperatury na górze. I tak w koło. Kocioł działa w standardzie bez modulacji tzn  na100 %.  Temperatura włączenia pompy c.o. (ładowania bufora) max tj 55.  Nastawy temperatur bufora oraz wykres pracy kotła i schemat instalacji załączam. 

Sterowaniem temperatura z bufora na podłogę odbywa sie przez zawór trójdrożny z słownikiem. Nie posiadam zamontowanego regulatora pokojowego, ani pogodówki. 

Wartości nastaw :podawanie 4 s, przerwa 15 s, i nadmuch 70. Sterowanie 

Moje spostrzeżenia :

-złe wartości nastaw pracy kotła, w tej chwili kocioł ładuje bufor na maxa tzn kiedy na dole będzie 57 stopni. Ponowne włączenie się następuje kiedy bufor rozładuje się do 35 na górze. Cały ten cykl zajmuje w przybliżeniu 5 godz ładowanie 10-12 godzin postuj. Może powinienem nie schodzić tak nisko? 

-całość działa bardzo przyzwoicie poza faktem, że zasobnik 225 kg pelletu ze średniej półki wciąga w 9 dni. 

-brak regulatora pokojowego tzn., siłownik nie wie jaka temperatura jest w domu i podaje np. 31 stopni cały czas. 

-zbyt mały przepływ przez ochronę powrotu, powoduje długi czas nagrzewania bufora. Po ostygnieciu góry bufora do 35, w kotle jest jakieś 45 stopni. 

-zła nastawa pracy palnika. Chociaż spala sie dobrze, siwy nalot brak spieków. 

 

Proszę o jakieś sugestie. 

Pozdrawiam 

IMG_20191229_101851.jpg

IMG_20191229_101915.jpg

IMG_20191229_110844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez bufora palij mniej jak byl wtedy sterowany? Wedlug mnie spalanie w normie w pracy 100% mocy kotła. Mozna by pokombinowac z modulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inst. 100% podloga 250m2 kociol 19 ekosilver dom bez styropianu sam porotherm 25 i tynki. Skosy zaizolowane 25 welny. Na zewnatrz 0 do -1 w srodku 19st. Sterowany pokojówka w RS . I spalanie w granicach 33kg doba wszysto zalezy od mocy palnika u mnie fika na 100 a potem schodzi ma 60%

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze nie schodzić tak nisko w buforze, a bardziej potraktować go jak sprzęgło. 

Masz ten regulator z techa st 280? Przymierzam się do niego, myślę że gdybym precyzyjniej sterował podłogą, to udało by się troche obniżyć spalanie i poprawić komfort w domu. 

Ps. Ja mam moduł tech wifi rs, i aplikacje eModul, zamiast siedzieć przed kotłem to siedzę przed tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.