Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

No mam 4 drogowy z siłownikiem 

A wolne miejsce na listwie sterownika mam pod pompę zaworu bo w styku dodatkowym mam pompę cyrkulacyjna.  I nie wiem gdzie ta pompę na powrocie wpiac w listwie  i gdzie ustawić powrót na kotle w sterowniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od początku 

Ekosilver tam kotła ponad 70* ( bo najczystrze  spalanie )powrót  okolice 60* grzejniki według uznania, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  gdzie podpiąć ta pompę na powrocie w sterowniku mam tylko wolne miejsce pod pompę zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wolne miejsce na pompę zaworu to obecną pompę zaworu gdzie masz wpiętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa zaworu to ze  schematu pompa podłogowa i ja mam podpieta pod zasilanie do gniazda a praca pompy podłogowej reguluje regulator pokojowy.  Jeżeli temperatura w salonie będzie 22 stopnie to wyłączy mi regulator pompę podłogowa a ponownie załączy pompę podłogowa jak temperatura w pomieszczeniu padnie o histereze regulatora.  Tak mam to zrobione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy podłogowce powinna działać cały czas. Ile stopni puszczasz na podłogę? Tam w sterowniku jeszcze powinieneś mieć opcję pompy dodatkowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie podłoga zasilana 40* dobrze ale to co wpinac ta pompę pod pompę zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chałupe energooszczędna i puszczasz 40* w podłogę? Coś tu nie tita włącz pompę podłogi na stałe. A uruchamianie kotła od pokojówki.

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompę od powrotu wkoncu gdzie instalować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jak masz rozwiązane układy jak podłogą jak grzejniki i jak cwu bo narazie wiemy tylko że masz zawór 4d.... trochę mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik ustawił to tak żeby nie chodzić i nie latax i przekręcac na termostacie od podłogowki temperaturę co zmianę temp na zewnątrz tylko żeby ustawić stała i żeby regulator pompę od podłogowwki wyłączył jak dogrzeje cały dół albo włączy jak będzie strata ciepła. A grzejniki chodzą sobie na podstawie głowic termostytycznych.  Kocioł chodzi na 70* z histerezea 15*  posiadam zawór 4 drogowy  z siłownikiem na zasilaniu na grzejniki i podłogę natomiast na w rozdzielaczu podłogowm mam całą grupę pompowa z zaworem termostytycznych 3 drogowym sterowany ręcznie.  Parter łazienka w podłogowce i grzejniki drabinkowe  reszta czyli ok 50 m2 też w podłogowce i 3 grzejniki aluminiowe poddasze łazienka jak na dole zasilana podłogowka ale na zaworze RTL  a 3 pokoje w grzejnikach.  brak ochrony powrotu kotła  nie założył mi pompy na powrocie.  obecnie puszczam 55 * na 4d na grzejniki a na podłogę 40 stopni bo zazwyczaj temperatura podłogi niższa o 10-12 stopni od zasilania.  Temp gdzie podłogowka 22 *  salon jako reprezentatywne pomieszczenie,  pokoje na grzejnikach termostytycznych ustawionych na 3 czyli ok 20 * żeby zachować jakiś wmiare powrót muszę dawać na 4d temp 55*  to mam powrót koło 50 *

Edytowane przez Mateusz000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś że masz spieki przy pracy w modulacji , tworzą się z zanieczyszczonego pelletu. Można próbować zdjąć wiatr Ale to brudzi  komorę w kotle, może spróbuj potestowac  inny pellet,  jeżeli w tym jest problem

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne bo 3 miesiące palilem i nic się nie działo na tym pelecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jaki ten spiek jest dla jednego okruch lekko zbity to masakra A dla drugiego lopata  szlaki nie robi wrazenia zrób fotkę komory  przy skrzynkach, i tego spieka

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACE piszesz żeby włączyć pompę podłogowa na stałe a uruchamianie kotła od  regulatora pokojowego,  co to mi da jeżeli pięć pochodzi godzinę wyłączy się a kolejny raz załączy po około 10 godzinach.  Podłogowka po 10 godzinach to jest zimna jak lód i wraz trzeba odnowa ja wygrzewac przy uruchomieniu kotła a nie wspomnę o tym że przez te 10 godzin to na poddaszu mam chłodniej jak na dole gdzie by się prosiło żeby zaczęło grzać a termostat na grzejniki by się otworzył.  Jak regulator przeniosę na górę to znowu podłogowka nie dogrzana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co proponujecie przy ogrzewaniu mieszanym? Jeżeli odpalam kocioł z regulatora pokojowego to podłogowka chłodna bo grzejniki szybciej się nagrzeja i wyłącza kocioł.  a mam  regulator w salonie pokojowy i tam mam i podłogowka i grzejniki.  

A znowu hydraulik mi teraz ustawił że regulator pokojowy podłączony do pompy podłogowej i jak w salonie będzie np 23 stopnie to odłączy mi pompę podłogowa  a załączy jak temperatura spadnie do 22,8,  kocioł pracuje obecnie w modulacji ale na histereze 15 stopni,  temp zasilania 70 stopni na poddaszu grzejniki na 3 więc oddzielone Zostało op od grzejników.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko.  co u was regulator pokojowy robi jak dogrzeje pomieszczenie oprócz wygaśnięciaa kotła? Zamyka zawór mieszajacy,  wyłącza pompę co,  czy obniża temperaturę na mieszaczu, czy nie ingeruje w nic a jedynie wyłącza kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojówka robi to na co jej pozwolisz a dokładnie ustawisz. Moim zdaniem najlepiej jak wygasić kocioł i trochę obniży zadaną na zaworach aby wykorzystać energię zgromadzona w kotle. Wyłączanie pomp to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć zadania na zawodach to znaczy o ile obniżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. 3-4 stopnie na grzejniki a 2 na podłogę, ale to tylko przykład dość uniwersalny, należy dostosować do swojej instalacji.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy stalmarka Eco Silver proszę o pomoc.  Muszę zamontować pompę na powrocie.  Gdzie podpiąć pod listwe sterownika tech i jakie ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę pod zacisk CO ewentualnie pod zacisk dodatkowy, u mnie chodzi 24/dobę 

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pompę masz pod co  ta co na powrocie jest to obiegowa na grzejniki pod co masz wpieta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.