Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

@Majkel998 ktoś Ci oryginalną zwędził:) ale nie martw się ta nowa zrobiona jest lepsza bo pojemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 21:53, ACE84 napisał:

Jutro nagram filmik z chwili kiedy sie atv otwiera na maxa powrot spada i pochwili kociol sie studzi. Zawor 3d kreci przymyka tem. Wraca do 32st na kotle spada zadana do 66 67 st atv przymyka i znowu sytuacja sie powtarza.

Dlatego moje pytanie odnosnie zadanej na kotle.

I jeszcze jedno czy po dogrzaniu pomieszczen lepiej jest kiedy kocioł sie wygasi i pompa podlogi pracuje, czy może lepiej kiedy pompa sie wyłaczy wraz z kotłem?

Jaki masz 3d? 

Ja u siebie zauważyłem, że gdy eksperymentowałem z temperaturami ładowania bufora musiałem zmieniać ustawienie pokrętła 3d ręcznie. Tzn im wyżej kocioł kręciłem do 80C powiedzmy, to 3d potrzebuje tylko minimum otwarcia ok 5%, a gdy temperatura spada u góry bufora do 45 C to 3d potrzebuję się otworzyć do 50% lub więcej.

Generalnie  o co mi chodzi. Chodzi o to, że w moim Afriso producent podczas 1 montażu zaleca ustawienie zakresu 15794209292014440544158074463744.thumb.jpg.7413e8b7c4e93b3da7293d4e87e76884.jpggardzieli 3d na połowę. Co oznacza, że przy moich 80 C i przymknięciu 3d siłownikiem do 5 % na podłogę faktycznie poszłoby 40 C i wiecej. 

Dlatego musiałem  kryzować go ręcznie prawie na maxa, założyć siłownik i przy 80 C i otwarciu minimalnym 5 % puszcza jakieś 28-30 C. 

15794212567887365004870881902030.thumb.jpg.a43972a0659eec576ec4d4434b27489f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiadome . U mnie przy 70st 3d jedzie na 23% pod warunkiem pelnego otwarcia atv.

Pytanie tylko czy praca atv musi tak szarpac kotlem puszcza puszcza  i nagle jeb otwarty o to mi chodzi czy u Was tez tak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu ustawilem teraz kociolek tak zeby nieprzebil mi 70 st co za tym idzie temperatury pelnego otwarcia. Czy to zle nie wiem. Ale mam stabilniejsza prace niz powyzej 70st. Cwu narazie nie grzeje wiec nie musze sie tym martwic. Poprostu puszcza mi do sprzegla tyle ile zawinie 3d do podlogi.

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze tak-kiedy na 'małym obiegu' jest temp. poniżej pełnego otwarcia atv, to kocioł daje radę jest stabilnie. Z tym, że na podłogę idzie mało wody, bo jest mały przepływ. Kiedy atv otworzy się w 100 % do kotła napływa dużo zimnej wody z podłogi, temperatura powrotu kotła spada atv się przymyka i szarpie. 

Zakręć pętle, zostaw ze 2 i sprawdź czy na pełnym otwarciu szarpnie powrotem. 

A na którym biegu idzie woda na podłogę? Wrzucałeś wczesniej jakiś schemat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzucone. 0.9m3 na h na 250m2 podlogi.

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel998 u Ciebie tez widac ze ATV szarpie kotlem wykres z postu 243. 

Dlatego sie zastanawialem czy u wszystkich tak one dzialaja.

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę szarpnie jak zaczyna ładować cwu, zresztą na wykresie widać to najlepiej. 

Screenshot_20200120-214243.thumb.jpg.52e07fc40e678fd6566dfe4d32475aaa.jpg

Ja mam pompe cwu podpiętą pod styk dodatkowy :

Zadana 55, histereza 10, próg włączenia pompy cwu 70. U mnie to się w miare sprawdza, bo zbiega się to w czasie z ładowaniem bufora. 

 

Z obserwacji najnowszych wynika, że ładowanie bufora po zwiększeniu prędkości pompy ładowania z 1 na 3 bieg skróciło się z około 5h do około 3,5h-4h. Temperatura załączenia pompy 55C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewałową pompe pod co masz podpiętą, bo w naszych sterownikach nie znalazłem ani strikto kotłowej ani przewałowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tej co nie mozna ustawiac jak przewalowej od do. A start sie konczy na 55*.

 

A i jeszcz jedna lipka nie ma tem .spalin. moze cos kombinowałes z czujnikiem spalin?

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2018 o 14:05, kapifranio napisał:

Witam ,   kociołek  chodzi  na  podobnych  ustawieniach  co  wcześniej  troche  został  wyregulowany  spalanie do  -5c  na  zewnątrz  to  jeden  worek  peletu ,   nawet  za  często  nie  zaglądam , czasami  pali  więcej  lub  mniej  co  5 -7  dni  ładuję  podajnik  chodzi  bez modulacji.

A jakie ustawienia masz po robione 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam 3 lata Stalmarka Ekosilver 14 kw piec taki sobie Wymienie jego wady

zapychający się podajnik

wypadająca zawleczka 

pękająca rura przy podajnik

błędy wyskakują 

strasznie głośno chodzi ślimak jargot słychać jak ślimak trze o blachę 

PiEC kosztował 13000 tys nie warty swojej ceny 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś podpisuję się obiema rękoma. Widać ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 12:46, ACE84 napisał:

281 techa a wi fi masz dedykowane do stalmarka czy zwykle 5060 od techa

Przymierzam się do zakupu regulatora pokojowego jw.  Fundusze się znalazły. Musi być dedykowany do stalmarka, pytanie moje brzmi :

Jeżeli ma to hulać po wifi, to czy potrzebuje st281 i st260? Czy samo st281 wystarczy?

Jeżeli obydwa to mógłby mi ktoś objaśnić jakiś schemat podłączenia. 

Ps. Napewno jest to w miare proste, ale chciałbym uniknąć błędów. 

Dodam, że posiadam sterownik wifi rs. 

IMG_20191229_125037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość pociągnięcia kabla od st281 do kotła to wystarczy jeśli chcesz bezprzewodowo to z st260 lub st281c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

20200229_181052.thumb.jpg.363421e25da1423de3dbe9013bd7d304.jpgWitam wszystkich użytkowników Kotła Stalmark Ekosilver :-)

Mam do Was pytanie zgodnie z tematem tego forum:,,Początki,,

od 5 dni jestem użytkownikiem pieca 19Kw i nie do końca jestem w stanie nad wszystkim zapanować.

Dom jest nowy, ocieplony 20cm, otynkowany wewnątrz, podłogówka góra, dół (oddzielne obiegi)

Przy ustawieniu temperatura zadana na kotle 55st, na zaworach do podłogówek (takie szare pokrętło) ustawione na 3 -spalanie 75kg na dobę! temperatura na analogowych zegarach powyzej pompek 20-25st.

Przy ustawieniu temperatura zadana 55st, na zaworach do podłogówek (szare pokrętło) ustawione na 1.5 - spalanie 75kg na 2 doby.temperatura na analogowych zegarach powyzej pompek 20-25st.

Drzwiczki i komora spalania okopcona na czarno.

Jak to ustabilizować? CWU nie podłączona. 

 

20200229_181023.jpg

20200303_173200.jpg

Edytowane przez Gazdecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.