Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

niestety więcej nie pomogę musi być coś nie tak napisz post na ogólnym kotły z podajnikiem nie tu wrzuć zdjęcia instalacji i chłopaki co montują instalacje wypowiedzą się na ten temat .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co , jak problem rozwiazesz daj znać co było nie tak .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pytam, czy uszczelniłeś retortę. Bo jeśli nie, to nadmuch nie idzie przez paliwo tylko bokiem. Możesz mu zadać 20 kW i nie dogrzeje. Kotły Witkowskiego przychodzą nieuszczelnione !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam palnik ekoenergi i go nie uszczelniam pali poprawnie .z załaczonych fotografi trudno rozeznać sie jak jest zrobiona instalacja . czy faktycznie paliwo sie spaliło  czy palnik wyrzucił- bo gdzie poszło ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antek55 - super, że masz palnik, wszyscy jesteśmy z tego szczęśliwi, że masz najlepszy palnik na świecie i nikt takiego nie ma. Ale mariusz30 ma ten sam kocioł co ja i miałem ten sam problem. Po konsultacji z Tomkiem Witkowskim i jego instrukcji, uszczelniłem retortę (20 min pracy) i kocioł pracuje do tej pory wzorcowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro T Witkowski  tak mówi i daje to efekty to należy zrobic, wygląda na to ze  Mariuszowi wyrzucało niespalony groszxek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam palnik ekoenergia i był nieszczelny ale w moim przypadku serwis uszczelniał bo mam zapalarkę na gwarancji , uszczelnienie dużo dało



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dyżur, jak wrócę do domu wrzucę fotki i instrukcję. To przydatna rzecz, bo taki problem lubi powracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknę z chęcią jak samemu to zrobić .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz30 napisał:

a druga sprawa co mnie ciekawi to fakt ze w piecu piekło a na róże wylotowej z pieca woda jest zaledwie ciepła

To masz może powietrze w kotle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawostki borykalem się problemem niskiego powrotu pomimo wysokiej temp kotła , myślałem że to zawór 4 D dławi lecz nie , reszta sprawdzonych elementów instalacji wydawała się być ok , ustawiłem w trybie pracy pompy CO i CW tryb pracy z ON na pompę przewałową i ruszyło teraz powrót oscyluje w granicach 43 -57C .http://

beb2adb6908a8d26212e3cccafe4b922.jpgeff881af8e4ba5831b30cb7b123b3df3.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/5bd7518428ba2/452338550_HD.mp4

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawiając pompe przewałową jako priorytet nie masz problemu z temperaturami zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo nie , jak wyłączyłem wogole na Of wywalił błąd i styk STB, przegrzał kocioł, teraz widzę że szybciej powstaje przy oproznieniu CW .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fotopasjajelcz napisał:

o dziwo nie , jak wyłączyłem wogole na Of wywalił błąd i styk STB, przegrzał kocioł, teraz widzę że szybciej powstaje przy oproznieniu CW .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

to jest logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, antek55 napisał:

przecież pompa CO pracuje cały czas?

musze sprostowac na schemacie instalacji jest to pompa mieszacza , pompa CO lub przewałowa to pompa w obiegu kotła.

fotopasjajelcz jaki masz zawór 4dr 1" czy wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zakupiłem palnik Ekoenergia 15-25KW. I mam pytanie W którym miejscu powinien być zamontowany czujnik temperatury podajnika? I Jakiś sposób jego montażu ?

Bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Jak to wygląda w Waszych kotłach.

Jakieś foto czy cuś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę.9589fe257224cb98020f0351d245f3f9.jpgcc8890896cb4e53a431f82baebfbcb0c.jpg9c987e5d62e381e8dbe74b891de86ea1.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.