Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi :)

Mój jest 15-25 kW. i tam nie ma tych wypustek na czujnik.

Te miejsca pd czujnik to w palniku 10-15 kW

Ale teraz przynajmniej wiem gdzie mniej więcej ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to że nie będzie odp przedmuchu uszczelnia się tylko koronę palnika , reszta otworów musi być sprawna .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się rozwiązać problem z moim piecem.

Uszczelniłem na nowo wyczystkę kominową , retor

ale myślę ze najbardziej pomogło rozgrzewanie pieca partiami, to znaczy naj wpierw podłogówka na dole, później kaloryfery a po 2 godzinach podłogówka na górze i piec pali idealnie nawet trochę ponad zadaną temperaturę. A mam go ustawiony na 10 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rymar drogi kolego  jak  w  tym sezonie  wygląda twoja praca kotła , interesują mnie spieki czy dalej masz ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w sezonie 2018/2019.

Spieki małe lub sam sypki popiół. Zależy jak dmucha wentylator. Teraz kręci na max. obrotach 21% i na obecne temperatury na zewnątrz jest OK. Bardziej teraz walczę z niewielką ilością przerzucanego groszka. Szkoda paliwa i to już robię korektą podawania. Obecnie kocioł pracuje na 9KW z korektą -4%, przy zadanej temp. 66°C

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij jaki masz ekogroszek, też zauważyłem problem z przeysypywaniem groszku korektę mam na -20 , lecz bardziej skupiam się na zmianach kalorycznośći


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Sobianek 25 000 - 27 000 kJ/kg, popiół deklarują między 4 a 7% i myślę, że ma około 5.5%. Ciągle też mnie dręczy duży spadek temperatury przy załączeniu pompy CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję zamówię sobie i zobaczę jak się sprawdzi, jeśli chodzi o CWU też mam ten problem ale próbuje zmian w ustawieniach ABC FL by szybciej wstawał po spadku temp.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przyrost mocy kotła w zależności od aktualnej mocy i temp , ciekawie działa parametr C jak się go zwiększa szybciej reaguje na gwałtowne spadki temperatur

B jak zwiększamy wolniej dobija do maksymalnej temperatury kotła .

A szybciej dobija do zadanej .

Bawiłem się tymi ustawieniami ale trochę przesadziłem w fazie doświadczeń i czasami nie mógł wogole dobić do zadanej lub stał na 55c i spadał na 45c , dlatego robię sobie korekty lecz nie duże wartości rzędu 1.obecne moje ustawienia

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7190bcd03f64cb59f1d296275fcec58a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był ten temat ruszany ale retoryka była raczej, żeby tego nie dotykać. No to ja teraz na 100% tym się pobawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się bałem dotykać ale dzwoniłem do METAL Fach mówili że smialo można się pobawić tylko nie robić dużych wartości w zmianach.
0d5e8b8112b7e76e2c6706699684b981.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 13:53, rymar71 napisał:

Ekogroszek Sobianek 25 000 - 27 000 kJ/kg, popiół deklarują między 4 a 7% i myślę, że ma około 5.5%. Ciągle też mnie dręczy duży spadek temperatury przy załączeniu pompy CWU.

Witam, zobacz jaka jest moc wymiennika CWU i bedziesz miał  odpowiedz, ja podnosze temperature CWU obecnie mam 58 C ,( wymiennik pionowy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry/wieczor ! 

Jestem przeszczesliwy ze natrafilem na ten watek. Od Sierpnia tego roku jestem posiadaczem MetalFAch SEG 28 kW - ekogroch. Mialem juz minimalne doczynienia z ekogorszkiem przy poprzednim kotle. 

Sezon letni przebiegl spokojnie, grzalem CWU i odbywalo sie bez wiekszych problemow, problemy pojawily sie w momencie spadku temperatur. Od  2 tygodni prawie nie wychodze z kotlowni probujac rozgryzc sterownik Pluma i piec. 

Bedzie mi niezmiernie milo jesli moglobysmy sie wymienic doswiadczeniami. 

Detale dom:

  • dom 250 mkw, koncowka lat 90 (docelowo rozbudowa do ~300 mkw)
  • srednio ocieplony 2 warstwowa sciana (gazobeton | dylatacja+styropian 6cm | sciana oslonowa 6 cm dziurawka | tynk mineralny)
  • dach 16 cm wełny
  • liczba osob: docelowo 9+ (3 rodziny - przyrastajaca liczba dzieci :) )
  • CWU 300 l (temp 45 stopni)

Kotlownia:

  • SEG 28 kW ekogroszek
  • PLUM 860p - ten z pokretelkiem (MF chyba nazywa to GOLD 2)
  • palnik EkoEnergia 25kw
  • 4 D - narazie bez silownika, termometr za pompa CO. Zawor regulowany wmiare zapotrzebowania jak niedogrzewa pomieszczen
  • standardowo pompa CWU
  • tylko kaloryfery bez podlogowki, dwa obiegi: CWU i CO
  • komin murowany, czerwona cegła - z 10-11 [m] wysokosci, przekroj 18,5x34 [cm] (chyba spory jak na komin)
  • wegiel ma nieznane parametry

Załozenia:

  • 21-22 stopni w domu )
  • ciepla woda  ;)
  • oczywiscie mozliwie niskie spalanie
  • bez spiekow i sadzy/smoly (bezobslugowosc mozliwie duza :) )
  • urtowac komin (wykwity opisane nizej)

Idealny swiat nieistnieje - niestety.

!!! PROBLEMY !!!!

  • miesiac temu, zaczelo sie od zasmolenia i "zasadzenia" kotła az to momentu gdzie szedl dym z kotła przez wszystkie otwory. Stalo sie to w niecaly tydzien to gruntownym czyszczeniu kotła
  • Na kominie zolte wykwity w miejscach nieogrzewanych i na dworze. Smierdzi niemilosiernie az w nos gryzie.
  • Spieki na retorcie - srednio duzo, rano i wieczorem trzeba wydlubac "magme" z palnika
  • Piec bardzo czesto odstawia sie w nadzor
  • ogolny stan spalania groszku, dobry na oko jakies 30kg - spala sie na miałki popioł  + spieki

Co udalo sie zrobic:

  •  po zwiekszeniu temp kotła z 55 na 70 i podniesieniu % nadmuchu, nie smoli ale mam wrazenie ze nadal jest duzo sadzy - po tygodniu gruby baran na scianach. 
  • spieki nie zmniejszyly sie ale tez nie zwiekszyly jakos mocno
  • wegiel jest dopalany
  • nadal obawiam sie o komin i wykwity - nie jestem w stanie stwierdzic czy sie juz zastopowalo czy nie.

Obecne ustawienia:

  • Zadana kotła: 70
  • Histereza kotła: 4 stopnie
  • Tryb obecnie: standard (testowalem FL ale odstawial sie w nadzor wiec slabo mial czas zeby modulowac - probuje zakumac jak to dziala i jaka jest roznica do Standard)
  • Histereza H1: 2 stopnie
  • Histereza H2: 1 stopien (chodzi w 100%/30%)
  • Moc/Dmuch
  •   max 24 kW/29%
  •   50% kW/28%
  •   30% kW/27%
  • Korekta podawania: +5%
  • FL 0% do 100%
  • Sterowanie pogodowe wylaczone
  • Priorytet CWU: OFF
  • Zawor 4D: 5/10 - Temp (zasil ~50) / (powrot 42-50) - wacha sie w zaleznosi ile jest na piecu
  • Wyd podajnika 16kg - nie mierzona( bede sprawdzal w Sb)
  • Kalorycznosc: 6,4 kWh/kg

Chyba chcialbym doprowadzic do ustawien aby praca byla jak najdluzsza, zeby kocioł sie nie ostawiał i dzialalo to tak jak powinno.  

Troche nie mam pomyslu co i gdzie i od czego zaczac. Mozna powiedziec ze od 2 tygodni zabralem sie za ogarnianie tego tematu i powoli zaczyna cos switac ale nadal malo, ugasilem minimalnie "pozar" ale nadal czuje ze nie jest to to, do czego ta technologia zostala zaprojektowana. Za duzo zmiennych na raz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, biscwiz napisał:

Dzien dobry/wieczor ! 

Jestem przeszczesliwy ze natrafilem na ten watek. Od Sierpnia tego roku jestem posiadaczem MetalFAch SEG 28 kW - ekogroch. Mialem juz minimalne doczynienia z ekogorszkiem przy poprzednim kotle. 

Sezon letni przebiegl spokojnie, grzalem CWU i odbywalo sie bez wiekszych problemow, problemy pojawily sie w momencie spadku temperatur. Od  2 tygodni prawie nie wychodze z kotlowni probujac rozgryzc sterownik Pluma i piec. 

Bedzie mi niezmiernie milo jesli moglobysmy sie wymienic doswiadczeniami. 

Detale dom:

  • dom 250 mkw, koncowka lat 90 (docelowo rozbudowa do ~300 mkw)
  • srednio ocieplony 2 warstwowa sciana (gazobeton | dylatacja+styropian 6cm | sciana oslonowa 6 cm dziurawka | tynk mineralny)
  • dach 16 cm wełny
  • liczba osob: docelowo 9+ (3 rodziny - przyrastajaca liczba dzieci :) )
  • CWU 300 l (temp 45 stopni)

Kotlownia:

  • SEG 28 kW ekogroszek
  • palnik EkoEnergia 25kw
  • 4 D - narazie bez silownika, termometr za pompa CO. Zawor regulowany wmiare zapotrzebowania jak niedogrzewa pomieszczen
  • standardowo pompa CWU
  • tylko kaloryfery bez podlogowki, dwa obiegi: CWU i CO
  • komin murowany, czerwona cegła - z 12-13 [m] wysokosci, przekroj 18,5x34 [cm] (chyba spory jak na komin)
  • wegiel ma nieznane parametry

Załozenia:

  • 21-22 stopni w domu )
  • ciepla woda  ;)
  • oczywiscie mozliwie niskie spalanie
  • bez spiekow i sadzy/smoly (bezobslugowosc mozliwie duza :) )
  • urtowac komin (wykwity opisane nizej)

Idealny swiat nieistnieje - niestety.

!!! PROBLEMY !!!!

  • miesiac temu, zaczelo sie od zasmolenia i "zasadzenia" kotła az to momentu gdzie szedl dym z kotła przez wszystkie otwory. Stalo sie to w niecaly tydzien to gruntownym czyszczeniu kotła
  • Na kominie zolte wykwity w miejscach nieogrzewanych i na dworze. Smierdzi niemilosiernie az w nos gryzie.
  • Spieki na retorcie - srednio duzo, rano i wieczorem trzeba wydlubac "magme" z palnika
  • Piec bardzo czesto odstawia sie w nadzor
  • ogolny stan spalania groszku, dobry - spala sie na miałki popioł

Co udalo sie zrobic:

  •  po zwiekszeniu temp kotła z 55 na 70 i podniesieniu % nadmuchu, nie smoli ale mam wrazenie ze nadal jest duzo sadzy. 
  • spieki nie zmniejszyly sie ale tez nie zwiekszyly jakos mocno
  • wegiel jest dopalany
  • nadal obawiam sie o komin i wykwity - nie jestem w stanie stwierdzic czy sie juz zastopowalo czy nie.

Obecne ustawienia:

  • Zadana kotła: 70
  • Histereza kotła: 4 stopnie
  • Tryb obecnie: standard (testowalem FL ale odstawial sie w nadzor wiec slabo mial czas zeby modulowac - probuje zakumac jak to dziala i jaka jest roznica do Standard)
  • Moc/Dmuch
  •   max 24 kW/29%
  •   50% kW/28%
  •   30% kW/27%
  • Korekta podawania: +5%
  • FL 0% do 100%
  • Sterowanie pogodowe wylaczone
  • Priorytet CWU: OFF
  • Zawor 4D: 5/10 - Temp (zasil ~50) / (powrot 42-50) - wacha sie w zaleznosi ile jest na piecu
  • Wyd podajnika 16kg - nie mierzona( bede sprawdzal w Sb)
  • Kalorycznosc: 6,4 kWh/kg

Chyba chcialbym doprowadzic do ustawien aby praca byla jak najdluzsza, zeby kocioł sie nie ostawiał i dzialalo to tak jak powinno.  

Troche nie mam pomyslu co i gdzie i od czego zaczac. Mozna powiedziec ze od 2 tygodni zabralem sie za ogarnianie tego tematu i powoli zaczyna cos switac ale nadal malo, ugasilem minimalnie "pozar" ale nadal czuje ze nie jest to to, do czego ta technologia zostala zaprojektowana. Za duzo zmiennych na raz !!

pierwsze co to komin bym wyczyścił . przy grzaniu cwu jest niska temperatura spalin i komin jest nie dogrzany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, biscwiz napisał:

Aaaa, niepmyslalem. Zagladalem z gory, komin jest wmiare czysty. Obecnie nie ma problemow z ciagiem i cofajacymi sie spalinami. 

piec przechodzi w nadzór bo nie ma dużego zapotrzebowania na ciepło. piec obchodzi sadzą jak nie jest dogrzany ( zbyt zimny powrót) z kominem podobnie. nasyp na palnik mąki ziemniaczanej. lub kup taki proszek mają to na każdym składzie i wsyp tego łyżeczkę na palenisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimny powrot to zbyt zimny powrot ?? Mam jak ponizej.

Cytat

Zawor 4D: 5/10 - Temp (zasil ~50) / (powrot 42-50) - wacha sie w zaleznosi ile jest na piecu

Przypatruje sie powrotowi od jakiegos czasu i po podniesieniu zadanej kotła jest lepiej. Zauwazylem podobny problem co u kolegi kilka postow wyzej, jak zalacza sie pompa CWU to dosyc mocno spada temp powrotu. Czy jakbym mial silownik zaworu 4D to sterownik by to jakos wyrownal ??  

W czym ma pomoc maka ziemniaczana ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.