Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metal-Fach Smart Eco Carbon 16Kw.


Meon

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj 

Taki piec posiadam od 20.10.2017 spaiłem już w nim ponad 5 ton. Uczucia mieszane mam sterownik PLATINUM ale chyba bede zmieniał na SKZP 02. Sam sterownik mało opcji do regulacji ciężko w nim wyregulować pracę na Fuzzy Logic (PID) sporo rzeczy instalatorzy mi popsuli ale każdy mądry po szkodzie. Osobiscie do pieca nie mam zastrzeżeń tylko nie było warto dopłacać do sterownika a odrazu dokupić lepszy. Może ktoś jeszcze się wypowie kto ma taki piec. Ogólnie instalatorów trzeba pilnować mi nie uszczelnili retorty na palniku i nie umiałem go ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo opcji jeśli chodzi o palenie (co jest najważniejsze) o to według mnie wady sterownika :

1 Czas cyklu w trybie Praca max 25 sek. (jest to podawanie + postój) zmiana tego mały zakres i mało co wnosi.

2 3 zakresy ustawienia dmuchawy przy 100 % 50 % 30 % mocy ustawiasz dmuchawe(dziwnie moduluje w SKZP sterownik sam dobiera       modulacje mocy i dmuchawy a tutaj już nie jest tak słodko) 

3 brak  wykresów które by pomogły ustawić piec 

 

odnośnie punktu 2 rozwine temat moce można je modulować i zmieniać ale ciężko ustawić żeby ładnie dopalało (a o to chodzi) nie ma wykresu na którym byś zobaczył kiedy cos było nie tak na palenisku.

 

4 sterownik nie sugeruje się temperaturą spalin a szkoda wtedy napewno by lepiej spalał

5 sterownik się uczy jak mi to mówili na infolini Metal Fach i tak jest przestawisz mu coś schodzisz po 4 godzinach jest super(otwierasz    piwo i cieszysz się że Ci się udało) a na drugi dzień po już miniętych 24 h znowu kicha i co na początku umiał a później znowu się          stracił.

 

Ogólnie sam sterownik w sobie nie jest zły bo reszta opcji jest fajna. U mnie instalacja jest zmaszczona więc też jest ciężko ale teraz inna gadka by była z instalatorem. Jeszcze mam regulator pokojowy Tech ST-290 V2 bezużyteczny w mojej instalacji termometr w pokoju za 300 zł :) ale instalator wiedział co robi hehe.

 

Nie dopłacałem nic do sterownika chyba był odrazu w kotle ale można było bez PLATINUM kupić ale ile taniej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1 

 Piec identyczny może ktoś się wypowie ??? i sterownik ten sam.

Ale na Youtube nie widziałem za bardzo filmików oprócz producenta o tym piecu i sterowniku jedynie jak pelletem palili to coś tam pokazywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sterownik to znaleźć pomoc w ustawieniach to na internecie jest ciężko na forum nie widziałem żadnych

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25503-witkowski-carbon-5-16kw-platinium-plum-ecomax920p1/

Jedynie ten temat który jest od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo opcji jeśli chodzi o palenie (co jest najważniejsze) o to według mnie wady sterownika :

1 Czas cyklu w trybie Praca max 25 sek. (jest to podawanie + postój) zmiana tego mały zakres i mało co wnosi.

2 3 zakresy ustawienia dmuchawy przy 100 % 50 % 30 % mocy ustawiasz dmuchawe(dziwnie moduluje w SKZP sterownik sam dobiera modulacje mocy i dmuchawy a tutaj już nie jest tak słodko)

3 brak wykresów które by pomogły ustawić piec

 

odnośnie punktu 2 rozwine temat moce można je modulować i zmieniać ale ciężko ustawić żeby ładnie dopalało (a o to chodzi) nie ma wykresu na którym byś zobaczył kiedy cos było nie tak na palenisku.

 

4 sterownik nie sugeruje się temperaturą spalin a szkoda wtedy napewno by lepiej spalał

5 sterownik się uczy jak mi to mówili na infolini Metal Fach i tak jest przestawisz mu coś schodzisz po 4 godzinach jest super(otwierasz piwo i cieszysz się że Ci się udało) a na drugi dzień po już miniętych 24 h znowu kicha i co na początku umiał a później znowu się stracił.

 

Ogólnie sam sterownik w sobie nie jest zły bo reszta opcji jest fajna. U mnie instalacja jest zmaszczona więc też jest ciężko ale teraz inna gadka by była z instalatorem. Jeszcze mam regulator pokojowy Tech ST-290 V2 bezużyteczny w mojej instalacji termometr w pokoju za 300 zł :) ale instalator wiedział co robi hehe.

 

Nie dopłacałem nic do sterownika chyba był odrazu w kotle ale można było bez PLATINUM kupić ale ile taniej nie wiem.

1 czas cyklu podawanie + praca praktycznie nie użyteczna opcja tyczy się pieców o bardzo dużych mocach , długość posuwu i czas przy małych kotłach uszkadza kondensator a motoredutkor wariuje

2 tu się nie zgodzę na FL fuzzylogic piec sam moduluje( sterownik moduluje) moc kotła względem nadmuchu oraz strumienia paliwa kg/h

3 nie tylko samymi mocami w modulacji się steruje by ładnie się spalał paliwo jest dużo innych opcji by to ustawić .

4 temp spalin bardzo ważna sprawa wiesz wtedy ile ci idzie w komin , ale sterownik używa jej wtedy gdy piec sam się rozpala lub wygasza wtedy jest brana pod uwagę.Po 4 godzinach to za mało by zobaczyć różnicę po zmianach zanim sterownik przeliczy i nastąpi modulacja trochę czasu minie u mnie widoczne zmiany były dopiero po 12 h.

5 wykresy są tylko trzeba je zrozumieć i co najważniejsze zaglądać często do paleniska .Ja przy swoim kotłe spędziłem z ręką na sercu 1,5 roku zanim zrozumiałem jego prace i zależności każdej opcji wież mi miałem dni że wychodziłem z siebie sfrustrowany chciałem go wysadzić w powietrze , ponadto instalator spapral robotę i poprawki , obecnie jestem bardzo zadowolony z metalfachu w końcu pali się tak jak powinno ale dalej ciągne temat i staram się opanować do ideału a do tego daleka droga .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

382319752cbc598fd600c554a8d6eacd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tu się nie zgodzę na FL fuzzylogic piec sam moduluje( sterownik moduluje) moc kotła względem nadmuchu oraz strumienia paliwa kg/h

 

Moduluje to Wiem. Chodzi o to że ta modulacja jest uboga (porównując do SKZP gdzie prawie każdą moc morzeż modulować pod względem nadmuchu)

 

4 temp spalin bardzo ważna sprawa wiesz wtedy ile ci idzie w komin , ale sterownik używa jej wtedy gdy piec sam się rozpala lub wygasza wtedy jest brana pod uwagę.Po 4 godzinach to za mało by zobaczyć różnicę po zmianach zanim sterownik przeliczy i nastąpi modulacja trochę czasu minie u mnie widoczne zmiany były dopiero po 12 h.

 

Tak ale jak napisałem jak się doucza to mu dobrze idzie a jak już się nauczył no to znowu zmiany:].

 

5 wykresy są tylko trzeba je zrozumieć i co najważniejsze zaglądać często do paleniska .Ja przy swoim kotłe spędziłem z ręką na sercu 1,5 roku zanim zrozumiałem jego prace i zależności każdej opcji wież mi miałem dni że wychodziłem z siebie sfrustrowany chciałem go wysadzić w powietrze , ponadto instalator spapral robotę i poprawki , obecnie jestem bardzo zadowolony z metalfachu w końcu pali się tak jak powinno ale dalej ciągne temat i staram się opanować do ideału a do tego daleka droga .

 

Podejrzewam do wykresów musisz mieć moduł do internetu  ??. Z siedzeniem przy kotle to mi nawet nie Mów bo jak miałem śmieciucha to mniej czasu siedziałem w kotłowni co teraz.

 

Ja w Moim poście nie napisałem nic złego o Piecu tylko sam sterownik Skrytykowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem nie mam porównania do SKZP I jakie opcje ma , zdążyłem się już oswoić ze sterownikiem jak dla mnie jest ok , jaki masz problem z kotłem .

Tak do wykresów mam moduł

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kotłem nie mam problemów. Tylko sterownik moim zdaniem jest kiepski. Ale każdy widzi to inaczej sam Wiesz ile czasu Spędziłeś w kotłowni na ustawieniach sterownika :D, a nawet żeby mieć wykres musisz zainwestować spore pieniądze na kolejny dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.