Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Tak możesz spokojnie pracować na sterowniku i grzać kocioł, wrzuć zdjęcie z zakładki modulacja mocy

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracował bez problemu przez 5 dni, ale teraz, kiedy zaczynam wprowadzać ustawienia, widzę, że większość z nich nie jest w menu.

Oto kilka informacji:
Ogrzewam dom o łącznej powierzchni 200 m2 i 200 litrów kotła ciepłej wody. Mam również 70 m2 ogrzewania podłogowego poza domem, ale rzadko na to pozwalam.

Moja instalacja została wykonana przez techników i wygląda tak samo jak schemat w ekonecie (na jednym ze zdjęć). Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że moje pompy są podłączone do zimnej wody (powrót), a obwód do ciepłej (wychodzącej).

Zaraz zacznę dostosowywać spalanie, ale wcześniej chcę się upewnić, że nie dojdę do ślepej uliczki z tymi ograniczonymi opcjami.

 

 

Opera Snapshot_2019-10-15_203104_www.econet24.com.png

Opera Snapshot_2019-10-15_203307_www.econet24.com.png

Opera Snapshot_2019-10-15_202722_www.econet24.com.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w czym problem, skoro kocioł pracował 5 dni, a teraz co nie pracuje, sprecyzuj w czym problem

Być może nie masz włączone opcji ustawienia zaawansowane,

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polegał na brakujących ustawieniach, ale jeśli jest to normalne w przypadku tej wersji, wszystko jest w porządku.

Po prostu nie mogę dowiedzieć się, gdzie mogę zobaczyć 24-godzinne tempo spalania palnika. Jakiś pomysł? Skąd mam wiedzieć, czy dokonuję odpowiednich korekt, jeśli nie widzę wydatków. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku nie zobaczysz, poprzednia wersja miała wgląd do Strumienia paliwa.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmieniłeś oprogramowanie

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrał je serwisant bo nie wiadomo dlaczego u mnie tak często pada zapalarka przy tym nowym oprogramowaniu jak piec wychodzi z nadzoru nie wchodzi w stan rozpalania  i licznik z rozpalen stoi w miejscu co przy starym oprogramowaniu się zmieniało i mogło mieć wpływ na zapalarke pożyjemy zobaczymy .

Próbowałeś kodu 0124 .....

A że nie miałem czasu to nie mogę na razie się podzielić co tam jest innego w tym programie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem kodu, są tam graniczne alarmów, zmiana loga, obsługa czujnika Halla itpd3d08a5abd2d6056422176786f550cc6.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko nie da się zejść z temperaturą pieca w sterowniku poniżej 60 stopni to minimum pracy pieca ???
A nie mam tego, mogę zejść spokojnie zejść poniżej

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od razu o tej temperaturze poinformowali . W samym sterowniku jest też opcja aktualizacji oprogramowania sterownika po wifi i podobno mogę sobie robić to sam bo co miesiąc nanoszą jakieś zmiany . Piec ma pracować na FL oraz nadzór jest normalnym trybem pracy i wszystkie piece podobno tak są już robione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zobaczę jak wygląda aktualizacja bezpośrednio po WiFi, z tego co wiem takiej opcji nigdzie nie ma.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm właśnie byłem to sprawdzić i rzeczywiście gdy naciskam aktualizuj wypisuje brak karty sd więc nie wiem co do mnie ten serwisant mówił przy następnej okazji pierwsze co zapytam ich o tą opcję . A teraz będę zaglądał we wszystkie zakątki menu w piecu i na stronie econet300. Bo on sam nie wkładał karty tylko bezpośrednio z laptopa wgrywał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że nie ma możliwości, nie opłacało by im się, atak kasują 300 zł. Tak bo się podłączał bezpośrednio po regulator

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fotopasjajelcz napisał:

Tak myślałem że nie ma możliwości, nie opłacało by im się, atak kasują 300 zł. Tak bo się podłączał bezpośrednio po regulator

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Hymm no właśnie chyba nie do końca muszę rozszyfrować co oznaczało że sam se mogę aktualizować skoro raz czy dwa w miesiącu coś zmieniają  bo druga opcja to taka że firma która mi sprzedała i zainstalowała piec jest na mojej codziennej drodze do pracy i mam do nich podjechać z kartą SD i oni mi nagrają nowe oprogramowanie za darmo jest to też jakaś opcja . Jedyne co mnie martwi to to że jak wyraża nowe oprogramowanie to trzeba wszystko ustawiać od nowa dlatego dobrze mieć spisane czy nagrane jakie wartości i gdzie .

Co do nowego oprogramowania nie można zejść z siłą nadmuchu przy 30% mocy pieca niżej niż 20% a w starym miałem ustawione na 6% ...... Do tego od czasu usunięcia usterek i wymiany oprogramowana piec nie pracował na 30% mocy względem liczników jest 0h na piecu natomiast przy starym oprogramowaniu piec mniej więcej po równo godzin pracował na poszczególnych mocach pracy pieca i to mnie dziwi bo piec częściej wchodzi w "nadzor" więc powinien wykazywać jakaś pracę w 30% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów.

Na stronie ecoNET po zalogowaniu w zakładce "ustawienia urządzenia" mam informację "Istnieje nowa wersja oprogramowania (1.14.3535)" i okienko "aktualizuj". Jaką macie teraz wersję oprogramowania ? Czy warto zmieniać ?

Obecnie mam wersję 2.0.3520, czyli pierwszą, z którą kupiłem kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie informacja brzmi:

Wersja modułu ecoNET: 

1.11.3515
Istnieje nowa wersja oprogramowania (1.14.3535) Aktualizuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto a nawet trzeba.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto a nawet trzeba.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Aktualna wersja modułu econet a080ff440f2d9f53c85a916f42fb0237.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taką wersję więc da się prze neta zaktualizować u mnie tego nie było bo mam podobno najnowsza wersję na razie piec leci ładnie choć nie pracuje na 30% licznik wskazuje 0.

Screenshot_20191125-070622.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizujesz tylko moduł aplikacji econet24 a nie oprogramowanie sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.