Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety odpuszczam narazie FL. Musze przejsc na prace na wyzszych spalinach i tym samym wiekszym przepale, komin zachodzi coraz bardziej i wtkwit wylazi wewnatrz budynku, tragedia. Finalnie doszedlem do momentu ze kocioł bardzo zadko sie odstawial, spaliny mialem na poziomie ~80-100 stopni.  

@fotopasjajelcz, twoje proponowane ustawienia FL mialy pozytywny wplyw, pewnie z dalsza pomoca doszedl bym do zadowalajacych efektow. Sterowanie iloscia groszku tez zakumalem dzieki tobie i temu tematowi. Dzieki ! 

Po sezonie grzewczym bede montowal wkład kominowy i wtedy kombinowal z regulacja w FL - widze w tym trybie duzy potencjał, spalanie mialem bardzo niskie wtrakcie regulacji. Co prawda nie doszedlem do calkowicie zadowalajacych ustawien ale widac bylo poprawiajace sie efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak rozwiązaleś problem z kominem powodzenia, nie ma za co wszyscy się uczymy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 stopni to i tak nie za wysokie te spaliny masz ja na piecu 65 a spaliny około 140.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od września 1,6 tony do tej pory

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja około 2 ton.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy mam problem z podajnikiem.  Rano po przyjściu do kotłowni na sterowniki był alarm uszkodzony system podawania paliwa,  czytaj instrukcje obsługi i poczytałem i zrobiłem to co tam pisze a mianowicie włącz i wyłącz zasilanie ale to nic nie dało nie da się uruchomić pieca w trybie praca.  Dodam że podajnikiem w trybie  ręcznym działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na wstepie witam wszystkich na forum, trafiłem tu przez kolege z kanału na yt z jelcza.

Posiadam piec Metalfach seg plus 17 platinium i pewnie troche pytań do was bede miał.

Ciekawi mnie dlaczego meczycie FL skoro było u mnie 2 serwisantow i kazdy zaleca prace w opcji - standard ?

W opcji standard mozna ustawic histeroze na 0 i piec bedzie pracowal caly czas bo z tego co wyczytałem boicie sie nadzoru ?

W opcji nadzór też można dopasować sobie parametry aby piec pracował caly czas co jest bardzo ale to bardzo czasochłonne i uzależnione od czynników zewnętrznych.

Mi osobiscie piec pracuje w trybie standard i wpada w nadzór i powiedzmy ze wszystko by było swietnie ale jest jedno ale gdy piec budzi sie z nadzoru przechodzi cały cykl tak jak by dopiero zaczoł prace czyli sprawdzenie zapalarki rozpalanie stabilizacja praca  i nadzór. I tutaj powstaje mój problem z tym piecem wyposazonym w automatyczna zapalarke :

nie ogrzewam wody tym piecem tylko CO i serwisant polecił mi ustawienie aby piec zwalczał sie od 5 rano do 9 i od 15 do 22 i to po małych korektach bardzo mi pasuje ale co za tym idzie i opcja nadzoru wydaje mi sie ze ma wpływ na palenie sie automatycznej zapalarki w tym piecu srednio co 2 miesiace wzywam serwis i wymieniaja zapalarke nie sprawdzaja dla czego sie tak dzieje rozmowa z nimi konczy sie na wymianie i stwierdzeniu ze moze wadliwa była ze zdaza sie na moje sugestie ze piec przechodzi takie tryby pracy i moze to tego wina  pada stwierdzenie ze nawet jak  by tak bylo to nie moze tak szybko sie palic. A ze mam ten piec od pażdziernika 2018 jak mi sie teraz spali kolejny raz zapalarka bede najprawdopodobniej zadał wymiany na piec wolny od wad bo jak sie gwarancja skonczy to nie zarobie na te zapalarki.

mam nadzieje ze zrozumiale opisalem problem z piecem mam nadzieje ze ktoś mi odpowie jak to u niego wyglada z automatyczna zapalarką z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ

Nadzoru nikt się nie boi, bo to nie sztuka by kocioł wpadł w nadzór sztuką jest by w niego nie wpadał , co za tym idzie dużo korzyści higiena kotła itp. W trybie standard jak i Fuzzy Logic można ustawić by kocioł nie odstawiał się w nadzorze zależy to od samego kotła, sterownika jak i instalacji oraz innych czynników. Nie ujmując serwisantom bo pewnie też swoje wiedzą, ale uważam, by zrozumieć sterownik pracę kotła jak i samą modulacje trzeba spędzić wiele miesięcy w kotłowni, śmiem twierdzić że nawet lat by zrozumieć istote sterowania, modulacji i zasadę działania Fuzzy Logic a ten tryb ma duży potencjał w końcu ktoś go opracował.

Sprawdź sobie ustawienia zapalarki być może jej ustawienia maja wpływ na jej żywotność, osobiście miałem wymienioną raz na początku kupna kotła i była uwalona ale i tak zmieniałem jej parametry.

Druga sprawa jeśli kocioł ci się rozpala powstając z nadzoru to oczywista sprawa ze za długo w nim stoi lub jak napisałeś całkiem wygasza kocioł normalne zachowanie sterownika sprawdza parametry paleniska i rozpala.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze mamy inne oprogramowanie sterownika ja mam nowsze które jest ubogie w funkcje w porównaniu do starego które ty posiadasz wiec moje pytanie gdzie szukać ustawień zapalarki i jak u ciebie jest ustawiona bo ja zbytnio tego nie znalazłem.

 

Co do opcji nadzór to mozna w niej ustawic aby podawał paliwo oraz powietrze kiedy chcemy mozna nawet dmuchać cały czas wiec nie ma mowy aby kocioł był zabrudzony.

 

Co do mojego problemu to własnie mam histeroze na 2 ustawiona aby w nadzorze piec nie stał zbyt długo dlatego jak mam zadana 60 stopni i w nadzorze spadnie do 58 piec rusza i nie ma mowy ze wygasł wiec dziwi mnie caly proces testu grzałki stabilizacji i p4acy bo piec ma kilka czujnikow i powinien sam wykryc ze jest zar i temperatura.

 

I tu własnie tak jak napisales o FL ze ktos ten program w sterowniku umiescił i powinien czlowiek właczyc kociol a on powinien na podstawie czujnikow nawet pogodowych sam dobierac ile powietrza i paliwa potrzeba do zadanej temperatury nie powinienem palcem kiwnac przy piecu poza cotygidniowym czyszczeniem a tu okazuje sie ze te całe FL to tak naprawde sciema bo ty se masz sam poustawiac jak piec ma pracowac dobrze bardzo mnie to dziwi, bo przy starym kopciuchu ustawiłem 60 stopni wsypalem wegla i wiedziałem ze za 4 godziny musze sie znow wybrać na jego nakarmienie a on sam se klapa regulował powietrze aby utrzymac temperature a tu siedze w kotłowni modlac sie do pieca a i tak zawsze coś bo przestawienie jednego parametru odczuwalne jest po godzinie i tak w kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za proste by to było sam spędziłem w kotłowni kupę miesięcy, każdy postój w nadzorze to zasmalanie kotła chcąc nie chcąc tak już jest, jaki masz sterownik dokładnie. USTAWIENIA zapalarki ustawienia serwisowe/ustawienia palnika/rozpalanie. Na tym to polega jeśli sterownik sprawdzi że temperatura paleniska jest za mała sprawdza i porównuję temp spalin, temp kotła jesli uznaje że jest zbyt mała rozpala jeśli uzna że jest wystarczająca przedmuchuje stabilizuje i zaczyna modulowac. Nie bardzo rozumiem czy twój kocioł staje w nadzór, czy poprostu się wygasza, napisałeś że pracuje według harmonogramu. Zmiana parametrów nie jest odczuwalna po 1 h wręcz przeciwnie efekty widać nawet po 24 h. MOJE USTAWIENIA ZAPALARKI

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18a6f650fd1dd2550d6eb2b1150c07d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje ustawienia sa takie same jak twoje tylko nadmuch mam 45%.

U mnie tak to wyglada ze piec pracuje po osiagnieciu temperatury zadanej 60 stopni z trybu praca wchodzi w tryb nadzór histeroza ustawiona na 2 i po około 10 minutach bo tyle zajmuje gdzieś spadek temperatury o te 2 stopnie na piecu robi test zapłonu stabilizacja praca z 10 minut i nadzór znow 10 minut i tak cały czas i tu mnie martwi ten test zapłonu czy on nie ma wpływu ze ta grzałka sie uszkadza co 2 miesiace bo w ustawieniach liczba rozpaleń pieca rosnie codziennie o 2 czyli 5 rano i 15 popołudniu i czy ten test zapłonu nie rozgrzewa jej niepotrzebnie i nie skraca jej żywota.

 

Natomiast bawie sie trybem nadzoru bo tam jedyna stała wartoscia to jest czas dzialania wentylatora ktory wynosi 1 minute przed podaniem paliwa a pozostały czas nadmuchu po podaniu ustawiasz sam oraz kiedy i ile oraz jak długo ma podawac paliwo.

 I tak na szybk ustawiłem wydłuzenie nadmuchu 2 min podawanie paliwa 10 sekund co 120 sekund i było wpozo ale zmiana cisnienia lub temeratury na zewnatrz co idzie za tym wieksze zapotrzebowanie na ciepło i piec i tak wpadał w test zapłonu stabilizacja praca i nadzór natomiast gdy nie bylo zapotrzebowania na ciepło bo temperatura na dworze poszła do góry potrafił rozpalić piec do 90 stopni przy zadanych 60 wiec zaczołem bawić sie ustawieniami nadzoru wydłuzajac czasy lub skracajac ale efekt który mnie zadowalal byl krótki a dodam ze jak był to i wielka oszczednosc paliwa nastepowała. Uwazam ze przy stałej temperaturze zewnetrznej i mniewiecej cisnieniu atmosferycznemu ustawienie standardowe i tryb nadzoru sa idealne.

 

Dla tego szlag mnie trafia z tym FL ze i tak trzeba ustawiac po swojemu bo piec mino czujnikow nie bedzie pracowal poprawnie dlatego odradzili mi go serwisanci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czyli 5 rano i 15 popołudniu i czy ten test zapłonu.

W tych godzinach masz ustawione wylaczanie się kotła rozumiem?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fotopasjajelcz napisał:

2 czyli 5 rano i 15 popołudniu i czy ten test zapłonu.

W tych godzinach masz ustawione wylaczanie się kotła rozumiem?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Tylko dwa na dobe wskakuja rozpalania w licznik jak dzis wieczorem mam rozpaleń 80 to jutro wieczorem bedzie 82.

Tak jak juz pisałem rozpala sie o 5 rano i pracuje do 9 rano tego samego dnia potem sie wygasza i znów rozpala sie o 15 tego samego dnia do 22. 

Nie da sie w nowym oprogramowaniu wybrać w sterowniku Platinium rodzaju paliwa piec zakupiony pod ekogroszek i mam nadzieje ze taki mi dostarczono. Mam ustawione na 255.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego masz parametr B Fuzzy Logic ustawiony tak bardzo nisko na 21 jak u mnie jest ustawiony na 250 i informacja w nim zawarta wskazuje aby nie zchodzić do niskich wartosci aby piec dziala poprawnie a pytam o to bo moze tą FL sie pobawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parametr B ustawiony na 20 a dlatego by kocioł szybciej reagował na zmiany temperatur.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy szanowne koleżeństwo może mi podać parametry nadzoru kotła z ustawień serwisowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tylko czy to są ustawienia fabryczne ?

Kocioł mi się wygasza na trybie letnim, gdzie grzeje tylko wodę. Coś tam majstrowalem i nie pamiętam ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.