Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Slimko 16KW vs Witkowski Smart 5 16KW


Osikarob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyglądam się kotłom z tematu.

Są to niemalże bliźniacze konstrukcje, ten sam palnik, sterowanie, większość parametrów, i.t.d.

Rożnica znacząca i to bardzo to cena. Jeden kosztuje 9900zł., a drugi 12770zł.

Możecie mnie oświecić co może być tego przyczyną, co ma kocioł Slimko czego nie ma kocioł Smart 5 że trzeba zapłacić za niego prawie 3 tys. zł więcej.

Dzięki z góry za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic, bo Slimko to oryginał konstrukcyjnie wbrew pozorom różni się od Witka. Poza tym serwis. Pokaż mi serwis Witka który rozłoży i złoży Kipiego. To jak Kotłospaw traktuje klientów, jest wzorem do naśladowania dla reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obydwie firmy traktują klienta. Kotłospaw pod tym względem faktycznie wydaje się OK, co wcale nie znaczy że w Witkowskim nie jest podobnie.

Może ktoś z was miał do czynienia z serwisem Witkowski.

I Kotłospaw i Witkowski mają prawie identyczną ilość komentarzy i średnia ocen jest też taka sama.

Nie sądzę że warto płacić tyle kasy za ewentualne lepsze traktowanie.

A od rozkładania i składania palnika KIPI w obydwu przypadkach nie jest czasem serwis z firmy KIPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Osikarob napisał:

A od rozkładania i składania palnika KIPI w obydwu przypadkach nie jest czasem serwis z firmy KIPI?

W przypadku Witkowskiego - raczej na pewno serwis kipi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Osikarob

 

Zły wniosek. Tłumacze wam że to opakowanie jest podobne. Samą jakość wyrobu nadzoruje UDT, dają do zestawu za darmo zestaw czujników i przewodow za które normalnie musisz zapłacić 500-600zl, sterownik też jest pod Kotłospaw z ich algorytmem. Różnic jest wiele, ale akurat w tym nie siedzę, natomiast będąc na wielu grupach peletowych wiem, że podróbki Biadaly Slim Eko jak i Witka potem mszczą się brakiem fachowej pomocy i serwisu. To nie jest kocioł podłącz i grzej, tylko trzeba go odpowiednio zainstalować i skonfigurować a tutaj nawet pomoc telefoniczna robi swoje. 

Nie chcę nazywać tego co robi firma Witkowski już nie pierwszy raz i nie pierwszej firmie, wybierz oryginał, wtedy masz przynajmniej spokojna głowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko Tobie kolego 3 Tyś. dużo i mało. Może porównanie nie do końca takie , ale sens dla mnie ma.

Ale jak jak  bym miał do wyboru kupno samochodu TOYOTA wyprodukowanego w fabryce w Japonii , a wyprodukowanym w Wielkiej Brytanii to zdecydowanie stawiam na kraj kwitnącej wiśni.

Zdecydowanie szanuję myśl i twórczość produktu oryginalnego a podróbki no cóż są tylko dla mnie marnymi podróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shogunzlasa napisał:

Kipiego to i ja przy piwie rozłoże :P
Pytanie czy to co opisałeś jest warte 3 tys. - dla mnie nie :)

Jeszcze trzeba złożyć tak żeby śrubek nie zostało . U Witka ten plus że jak posiadasz palnik to sam wymiennik mozna kupić , można też coś wynegocjować , chyba że czasy uległy zmianie ale tak było , co do serwisu to się nie wypowiem ja  z niego nie korzystałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może spróbuję przedstawić suche fakty - a przedstawić je mogę ponieważ prowadzę niezależny serwis kotłów na pellet. Miałem okazję pracować na kotłach i jednej i drugiej firmy.

Co zauważyłem? Przede wszystkim jakość wykonania. Blachy zewnętrzne, spawy - ogólnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny kotła w kotłospawie wygląda O NIEBO LEPIEJ.

Druga różnica: serwis. Zadzwoniłem na numer z naklejki do kotłospawa o godzinie 20 w piątek, miło się zdziwiłem gdy miły Pan odebrał telefon i pomógł mi w kilku kwestiach.
Jeśli chodzi o serwis witkowskiego - miałem awarię wyświetlacza - wypalona linia na panelu. Od dnia zgłoszenia do naprawy - uwaga - prawie 3 tygodnie ! A mi jako serwisantowi nawet nie raczyli zaproponować jakieś pokrycie kosztów za mój dojazd i pracę... No ale cóż.

Trzy: spalanie - i nie będę tutaj przedstawiał, że jednemu klientowi spalił tyle a drugiemu tyle. Pokaże zdjęcia z analizatorów spalin.
Witkowski - Smart5 16
Kotłospaw - Slimko 16

Różnicę widać gołym okiem - temperatura spalin. U witka jest ona o 30* wyższa niż w kotłospawie - a ciąg kominowy praktycznie identyczny. Co to oznacza? Że przy tych dwóch kotłach jeden spali mniej opału - oczywiście w slimko kotłospaw.

Cztery - ogólny wygląd środka - jak widać w kotłospawie slimko wszystko jest naprawdę dobrze przygotowane i bezpiecznie - a u witkowskiego za przeproszeniem rzucona puszka ze sterownikiem na górze kotła i róbta co chceta.

Nie chce nikogo wyróżniać, ani negować. Ale prowadzę serwis naprawdę wielu producentów, nigdy na forum się nie udzielałem ale czytając tego typu posty po prostu się we mnie zagotowało. Przedstawiłem wam suche fakty. Dodam, ze dla mnie jako serwisu slimko kotlospaw to naprawę rewelacyjny kociol o bardzo dobrych parametrach.
 

 

91879610_222799275627545_8935570702166130688_n.jpg

91916332_147233160047209_4917485666972991488_n.jpg

92509297_3119679301429191_8606768540223012864_n.jpg

123123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Kordjano

I co jak dokupisz wymiennik to będzie się liczyło jako kocioł 5 klasy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem w dzisiejszych czasach to trzeba 15 czy 20  tysięcy dać za sam kocioł i to taki mały  bo inaczej to będziesz nie tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kordjano napisał:

U Witka ten plus że jak posiadasz palnik to sam wymiennik mozna kupić , można też coś wynegocjować , chyba że czasy uległy zmianie ale tak było , co do serwisu to się nie wypowiem ja  z niego nie korzystałem .

@Kordjano Ciekawa informacja wypłynęła z Twej strony, ponieważ producent nie może sprzedawać osobno podzespołów - czyli tak jak piszesz samego korpusu - i dawać na niego certyfikat 5 klasa i Ecodesign. Chyba witkowski ma coś za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SerwisFranek napisał:

ale czytając tego typu posty po prostu się we mnie zagotowało.

A jakiego typu posty, bo mam wrażenie, że to do mnie, chociaż niczego nie zachwalałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@cezar76 myślę że jemu chodziło o posty z porównaniem Slimko i jego podróbek, ja takie wrażenie odniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma wystawione korpusy to znaczy że sprzedaje , nawet ceny są podane ,jak to w praktyce wygląda to nie wiem narazie nie mam takiej potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja ożywiona.

W sumie mnie przekonują informację że, Slimko to oryginał itd. plus fakty przedstawione przez SerwisFranek

Tylko skąd wiedza że, to jest oryginał? Informacja o opatentowaniu kotła i o tym że, jest chroniony prawnie znajduję się na stronie Biadały pod kotłem SLIM EKO czyli niby podróbką kotła od firmy Kotłospaw.

Poza tym kotły o takiej budowie jako pierwsi robili w firmie Kostrzewa (Mini Bio czy jakoś tak), czyli wszystko potem to podróbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, robin60 napisał:

@SerwisFranek widzę , że Witkowskiego nawet na moduł 860 nie stać tylko przerabia gotowe sterowniki. Żenada

Zagranie poniżej pasa kolego. Jako użytkownik Biovert'a Witkowskiego i palnika Kipi, nigdy nie byłem i nie będę ambasadorem tej marki, ale takie stwierdzenie, to zwykłe kopanie po kostkach i jest nie fair. 3 lata temu Witkowski nie brandował sterowników w swoich kotłach - był to rasowy Kipi. I wtedy po telefonie do sklepu/działu handlowego, można było sobie wstawić dowolny sterownik Plum'a do ich kotła, pomimo, że takiej informacji nie było na stronie sklepu. I można było to mieć w przyzwoitej cenie, bez chorych narzutów. Zresztą tak samo jak każdy element, czy to econet czy czujka temperatury. Takie stwierdzenie jest po prostu nie w porządku.

A ja, jako użytkownik Biovert'a Witkowskiego z palnikiem Kipi- polecam Blackstara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W owym czasie przyzwoity kocioł za przyzwoite pieniądze .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Osikarob napisał:

Widzę że dyskusja ożywiona.

W sumie mnie przekonują informację że, Slimko to oryginał itd. plus fakty przedstawione przez SerwisFranek

Tylko skąd wiedza że, to jest oryginał? Informacja o opatentowaniu kotła i o tym że, jest chroniony prawnie znajduję się na stronie Biadały pod kotłem SLIM EKO czyli niby podróbką kotła od firmy Kotłospaw.

Poza tym kotły o takiej budowie jako pierwsi robili w firmie Kostrzewa (Mini Bio czy jakoś tak), czyli wszystko potem to podróbki ?

Nie ten czy też taki wymiennik to koniec lat 80ych i początek lat 90ych i spółdzielnia Kotlarska Pleszew. 

Duża okrągła komora spalania i płomieniówki na około to była konstrukcja wykonana do spalania oleju opałowego. Jeździło się wówczas po palniki olejowe i takie kotły robiło.

Znajdziesz to też na starym filmie o Pleszewie na YouTube film promocyjny jest z 93roku a konstrukcja jest na ok. 8minucie i bodajże 30 czy 40sekundzie (widać jak jest to sito robione) i dalej pod koniec 9minuty widać mniejsze i większe gotowe olejaki tej konstrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Spółdzielnia Kotlarska Pleszew z lat 80' 90' to dzisiaj kto?

Bo firm z tej branży w Pleszewie i okolicach jak mrówek, swoją drogą ciekawe czemu akurat tam takie zagłębie kotlarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.