Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Kociołek fajny, ale też ma poziome kanały :)  i niestety nie do ustawienia w mojej kotłowni ( nie będę miał dojścia do wyczystki kominowej), Ciekawa jest masa kotła 250kg kociołki tej mocy ważą około 400kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ważą sporo ja swojego rozbieralem by znieść do piwnicy heheh oj była mordęga.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Carbon5 16 kW sterownik platinium plum ,czy jest możliwość zmniejszenia nadmuchu

przy stu procentach mocy kotła poniżej czterdzieści procent ,u mnie jest najmniejsza skala czterdzieści poniżej nie mogę zejść ,uszczelniłem retortę i teraz dmucha bardzo mocno......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modulacji mocy zmniejsz przy 30% mocy nadmuch 17%, 50% mocy - nadmuch 18%, 100% mocy - np. 21% nadmuchu. MUSISZ ZMNIEJSZAĆ OD 30% MOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymar dzięki za info nigdy bym na to nie wpadł to zadziałało ...... rozumiem że piec opanowałeś my dopiero testujemy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak często wasze kociołki stają w nadzór , wklejcie ustawienia modulacji chciałbym sobie porównać .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój się nie odstawia chodzi non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja jak na razie wyłączyłem całkiem odpoczywa

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

niedługo zaczynamy co panowie trzeba się nastawić psychiczne na ostre grzanie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w  czerwcu w ramach dopłat założyłem   panele słoneczne i wymieniłem zbiornik na cwu na 300l .piec stoi i czeka na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim przypadku zmieniłem ustawienia , palilem 25 Retopalem , przeszedłem na Wesołą 28/30 o wiele gorzej się spalał praktycznie wszystkie parametry łącznie z Fuzzylogic pozmieniałem .Wróciłem powrotem2 do retopala.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem Mariusz i nie stetety jak większość użytkowników pieca na ekogroszek mam problem z ustawieniem parametrów. 

PIEC CARBON 5 16 KW WITKOWSKIEGO Z STEROWNIKIEM PLUM-PLATINUM

Dom nowy 114,2 metrów użytkowych, ocieplony styropianem 20 cm na całym domu podłogówka + mały grzejnik w łazience i 120 cm w garażu. U mnie problem wygląda następująco piec nie umie osiągnąc zadanej temperatury 60 stopnia a tylko trzyma około 40 dopiero po zwiększeniu mocy kotła piec zaczyna podnosić temperaturę. proszę o pomoc lub od czego mam zacząć z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz30 napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem Mariusz i nie stetety jak większość użytkowników pieca na ekogroszek mam problem z ustawieniem parametrów. 

PIEC CARBON 5 16 KW WITKOWSKIEGO Z STEROWNIKIEM PLUM-PLATINUM

Dom nowy 114,2 metrów użytkowych, ocieplony styropianem 20 cm na całym domu podłogówka + mały grzejnik w łazience i 120 cm w garażu. U mnie problem wygląda następująco piec nie umie osiągnąc zadanej temperatury 60 stopnia a tylko trzyma około 40 dopiero po zwiększeniu mocy kotła piec zaczyna podnosić temperaturę. proszę o pomoc lub od czego mam zacząć z ustawieniami

jaki schemat instalacji oraz jakie ustawienia sterownika od tego trzeba zacząc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wrzuć cokolwiek na temat instalacji , ustawienia jakie masz teraz wpisane , jakim groszkiem palisz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja po wyjściu z pieca rozchodzi się w dwóch kierunkach tz. jeden za podłogówkę i tam znajduje sie zawór trójdrożny ręczny i pompa natomiast 2 nitka to kaloryfer łazienkowy i kaloryfer w garażu i  tam znajduje sie zawór 4 drożny i pompa

 

dzisiaj rano ustwiłem parametry znalezione na tym forum dotydzące 10 kw mocy pieca ... i piec maksymalnie osiagnoł temperaturę 44 stopni przy zadanych 65. Najdziwniejsze jest to ze w piecu piekło ogień mocny, ostry a tylko taka temperatura a rura główna wychodząca z piec jest zaledwie letnia .  ekogroszek z kopalni wesoła 26 mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperatury wyjścia i powrotu. Może pompa tłoczy w drugą stronę ?

Nie wiem. Podaj parametry.

Wrzuć fotki.... cokolwiek, żeby można było cokolwiek określić.

Acha. Pytanie podstawowe. Uszczelniłeś palenisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.