Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witkowski Carbon 5 16Kw Platinium Plum Ecomax920P1


rymar71

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak kolega wyżej

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowe oprogramowanie wgrane, o wiele lepsze sterowanie kotłem a92d95761df1152243f5fc9685a19a0f.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fotopasjajelcz napisał:

Nowe oprogramowanie wgrane, o wiele lepsze sterowanie kotłem a92d95761df1152243f5fc9685a19a0f.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

Witam zakupiłem sterownik econet 300 I mam pytanie wgrywałeś to bezpośrednio przez wifi czy w inny sposób ? Zbytnio używam sporadycznie jeszcze pieca ze względu na jego stan iż sprawa znajdzie chyba finał w sądzie po przeliczeniu godzin pracy na dni wyszło że piec pracował 38 dni i znów stoi popsuty kolejny raz spalona zapalarka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie wgrywanie poprzez serwis na miejscu

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fotopasjajelcz napisał:

Oprogramowanie wgrywanie poprzez serwis na miejscu

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 

Mam jeszcze jedno pytanie popsuło się coś czy przegląd gwarancyjny miałeś bo ja zamówiłem servis gwarancyjny aby utrzymać 5 letnią gwarancję który kosztuje o zgrozo 300 zł i mina już tydzień jak nikt do mnie się nie odezwał w tej sprawie Metalach to jakaś porażka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd kotła miałem, i stwierdziłem ze poprzedni program sterownika był za głupi i napisany, z za duża ilością danych do kontroli przez sterownik kotła ci wpływało na jego prace, obecny program już ma mniej funkcji np brak sterowania poprzez kaloryczność paliwa, moc kotła, bardziej dopracowane fuzzy logic,didsne automatyczne przełączanie paliwa, oraz ustawienia czujnika pogodowego, reasumując bardziej dopracowany sterownik

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

fabd81caa3dabe9abcbd95d829c5a92e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz wgrane to oprogramowanie co ja już miałem bo ja tych funkcji od początku nie miałem. Aplikacja na telefon z econet300 to też jakaś porażka nie można wielu rzeczy ustawić pomimo dostępności w apce dopiero zalogowanie na stronę działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten program, jeśli chodzi o apk to też jest dla mnie porażka, jedynie strona web daje więcej możliwości, jeśli już masz ten program wgrany napisz proszę w jakim trybie pracujesz standard czy fuzzy logic, jeśli możesz wrzuć zdjęcie, chciałbym porównać sobie ustawienia.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy serwisant który u mnie był mówił żeby palić w ustawieniu "standard" tu masz link do mojego filmiku z ustawieniami :

 

 

Tyle że w tym ustawieniu pozmieniałem na krzywej nadmuch od 6% w górę co 4 procenty oraz piec częstowchodzi w tryb " nadzór " po którym robi test płomienia stabilizacji ....... bez sensu jak dla mnie oraz osadza się według mnie więcej syfu w piecu. Próbowałem w ustawieniach dopasować częstotliwość podawania paliwa , przerw ,nadmuchu ale kończyło się to albo przebiciem temperatury na piecu i to o dużo albo ponownym wpadaniem w nadzór .

Dlatego jak na razie lecę na fuzzy logic ale mam ustawione nadmuchu tak jak w trybie standard i się sprawdza choć więcej paliwa spala .

Co do samej zmiany oprogramowania u Ciebie to nie wiem czy dobrze zrobiłeś bo ja nie umie nigdzie w tym oprogramowaniu podbić temperatury powrotu co najmniej do 50 stopni max to 42 stopnie czego przyczynom może być skraplanie wody wynikające z różnic temperatur w kanałach konwekcyjnych piecach i występowanie na nich rdzy !!!!!! 

Mam nadzieję że coś ci to naświetli i pomoże albo i nie pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kocioł dobrze pracuje na tym oprogramowaniu, jeśli chodzi o powrót to czy masz wyłączoną ochronę powrotu oraz czy masz zawór 4 D, i pompę ustawioną jako przewałowa

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu włączona natomiast piec służy tylko do ogrzania CO więc mam tylko mieszacz myśle że temperatura powrotu podniosła by się jak bym dał na grzejniki 60 stopni a nie 46 ale wtedy się ugotujemy w domu.

Mam pytanie ile kosztował u ciebie przegląd gwarancyjny jak można i co w nim wykonują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd kotła 300 zł, wszytko przeglądają, począwszy od wykonania instalacji, kończąc na kominie, jak i każdej części kotła, wyłącz ochronę kotła, na grzejniki możesz dać spokojnie 50C, jedynie na termostatach od koloryferow sobie ustaw

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pies pogrzebany bo ja mam obieg otwarty i jak kiedyś pracowałem dla firmy DeLonghi załatwiłem sobie grzejniki oraz zawory z głowicami termostatycznymi tyle że nikt mnie nie uświadomił że przy otwartym obiegu i 0.4 bara przy piecu w piwnicy te zawory  będą odcinały grzejniki jak tylko lekko zmniejszysz temperaturę na głowicy . Teraz po latach człowiek wie co i jak . Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to wada tego układu, co do rdzy nie zalewa ci czasem komina woda.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy były robione nie ma takiej opcji aby tamtędy leciała woda tym bardziej że wyjście spalin z pieca jest w poziomie i tam nie ma grama rdzy a otwór rewizyjny do czyszczenia kominu jest metr niżej i tam sucho jest z tego co wyczytałem tu na forum to z powodu tej różnicy temperatur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 21:37, mexxmen30 napisał:

No to moje ustawienia sa takie same jak twoje tylko nadmuch mam 45%.

U mnie tak to wyglada ze piec pracuje po osiagnieciu temperatury zadanej 60 stopni z trybu praca wchodzi w tryb nadzór histeroza ustawiona na 2 i po około 10 minutach bo tyle zajmuje gdzieś spadek temperatury o te 2 stopnie na piecu robi test zapłonu stabilizacja praca z 10 minut i nadzór znow 10 minut i tak cały czas i tu mnie martwi ten test zapłonu czy on nie ma wpływu ze ta grzałka sie uszkadza co 2 miesiace bo w ustawieniach liczba rozpaleń pieca rosnie codziennie o 2 czyli 5 rano i 15 popołudniu i czy ten test zapłonu nie rozgrzewa jej niepotrzebnie i nie skraca jej żywota.

 

Natomiast bawie sie trybem nadzoru bo tam jedyna stała wartoscia to jest czas dzialania wentylatora ktory wynosi 1 minute przed podaniem paliwa a pozostały czas nadmuchu po podaniu ustawiasz sam oraz kiedy i ile oraz jak długo ma podawac paliwo.

 I tak na szybk ustawiłem wydłuzenie nadmuchu 2 min podawanie paliwa 10 sekund co 120 sekund i było wpozo ale zmiana cisnienia lub temeratury na zewnatrz co idzie za tym wieksze zapotrzebowanie na ciepło i piec i tak wpadał w test zapłonu stabilizacja praca i nadzór natomiast gdy nie bylo zapotrzebowania na ciepło bo temperatura na dworze poszła do góry potrafił rozpalić piec do 90 stopni przy zadanych 60 wiec zaczołem bawić sie ustawieniami nadzoru wydłuzajac czasy lub skracajac ale efekt który mnie zadowalal byl krótki a dodam ze jak był to i wielka oszczednosc paliwa nastepowała. Uwazam ze przy stałej temperaturze zewnetrznej i mniewiecej cisnieniu atmosferycznemu ustawienie standardowe i tryb nadzoru sa idealne.

 

Dla tego szlag mnie trafia z tym FL ze i tak trzeba ustawiac po swojemu bo piec mino czujnikow nie bedzie pracowal poprawnie dlatego odradzili mi go serwisanci. 

 

W dniu 9.10.2019 o 20:48, mexxmen30 napisał:

Ochrona powrotu włączona natomiast piec służy tylko do ogrzania CO więc mam tylko mieszacz myśle że temperatura powrotu podniosła by się jak bym dał na grzejniki 60 stopni a nie 46 ale wtedy się ugotujemy w domu.

Mam pytanie ile kosztował u ciebie przegląd gwarancyjny jak można i co w nim wykonują .

ochrona powrotu zaworem 4 d ( zawór z napędem) ma sens tylko wtedy jak regulacja temperatury na grzejniki  odbywa sie  za pomoca np zaworów, Istotnym czynnikiem jest wielkosc zaworu 4d jesli jest mniejsza niz średnica rury wyjsciowej z pieca to musi być pompa mieszjąca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, antek55 napisał:

 

ochrona powrotu zaworem 4 d ( zawór z napędem) ma sens tylko wtedy jak regulacja temperatury na grzejniki  odbywa sie  za pomoca np zaworów, Istotnym czynnikiem jest wielkosc zaworu 4d jesli jest mniejsza niz średnica rury wyjsciowej z pieca to musi być pompa mieszjąca .

U mnie jest następujący zestaw piec sterownik Platinum sterowanie internetowe econet300 pompę CO oraz mieszacz piec służy do ogrzania CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie test zapłonu i stabilizacja to zupełnie co innego, sama praca grzałki, to istotny element który może wpłynąć na grzanie i uszkadzanie , jak uruchomiłem kocioł po postoju miałem problem z grzałką w sumie nawet nie z grzałką, problem polegał na moim lenistwie i nie dopilniwaniu, był słaby ciąg komina i temperatura spalin mi wariowała, a na tej podstawie sterownik przelicza i rozpala kocioł lub nie, stabilizuje lub nie, czyli aktualna temperatura kotła np 30C, a na czujniku spalin będzie 25C sterownik uznaje że trzeba rozpalać, jeśli na czujniku będzie 35C wtedy stabilizuje i przechodzi w tryb praca ten warunek 5C różnicy musi być zachowany. Może być sytuacja kiedy kocioł ma osiągnięta temp zadaną np 70C a temp spalin jest 50C i wtedy mimo tego będzie rozpalać kocioł, i to jest moment kiedy uszkadza się grzałka, palenisko jest rozpalone a grzałka grzeje.

Ewentualnie częste wygaszanie się paleniska grzałka chodzi non stop.

Ile masz rozpaleń na sterowniku?

Sprawdź czujnik spalin czy nie jest zarośnięty, wyczyść papierem ściernym, wyjmij go, podgrzej zapalniczką i zobacz czy wskazuję odpowiednie wartości podgrzania oraz czy spada.

Podaj ustawienia z zakładki rozpalanie

 

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz na inny mój film zobaczysz jak czyszczę co tydzień piec i co tydzień jadę ten czujnik papierem wedle zaleceń serwisanta który ponadto stwierdził że wedle moich ustawień czasowych pieca żaru powinno starczyć z rannego rozpalenia na popołudniowe i piec mimo spalonej zapalarki powinien się rozpalić z żaru bo mam ustawiony wysoki kopczyk paliwa przez nich. Niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam kocioł na węgiel -
 
Widzę, że wprowadzasz wiele ustawień, których nie mam. Wersje mojego kontrolera napisałem poniżej. Czy możesz mi potwierdzić, że w tej wersji brakuje funkcji zmiany typu paliwa, wartości opałowej, zużycia paliwa i innych parametrów.

 

Module A version:
11.11.36
Module Panel version:
11.10.29
Module Lambda version:
0.8001.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik dokładnie, jaki kocioł

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalFach Seg Plus 28kW 
EcoMax860P Touch for automatic solid fuel fired boilers with ignitions, excecution: ecoMAX920P1-T 
 
 
W tym sterowniku nie ma wielu opcji, gdyż to nowe oprogramowanie

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.