Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Slimko 16KW vs Witkowski Smart 5 16KW


Osikarob

Rekomendowane odpowiedzi

Chociażby dziadek Kuby z Kotlospawu.

Historia kotlarstwo w Pleszewie to.m.in. w/w . 

Tu były zakłady typu aparatura,(spomasz),fabryka tokarek dzisiejsza główna siedziba na Polskę DMG Mori jeden z największych jak nie największy na świecie producent maszyn numerycznych logo DMG Mori jest widoczne w świecie sportu i królowej sportów motorowych F-1 itd.

Duży dostęp do fachowej kadry z zakresu obróbki metali, spawania.

Firma gdzie pracuje powstała 3lata później w 73r. W tamtych latach produkcja była nieco inna , robiło się także duże jednostki plus całe konstrukcje. Tj budowa szklarni i wykonanie do niej kotła grzewczego. Ten region że względu na rolnictwo miał inny dostęp do paliw, stąd też konstrukcje UKS tj uniwersalne kotły stalowe. Spalały miks miału i orzecha, co obniżało koszty utrzymania szklarni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie informacje.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Slimko.

Jak osiągana jest różnica w mocach kotłów 12kw a, 16 kw, skoro palnik Kipi najmniejszy to 16kw?

Czy to tylko za sprawą ustawień w sterowniku czy innej budowie wymiennika (chociaż obydwa mają identyczne wymiary)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 12kW a 16kW różnią się palnikami - ale budowa kociołka jest taka sama (są to te same kociołki)

W kotle slimko o mocy 12kW jest palnik 16kW
slimko 16kW jest palnik 20 kW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najprawdopodobniej kupię tego Slimko 12 kw, przekonaliście mnie :)

Odrazu jak tak dobrze idzie to może jeszcze zapytam o jedną rzecz, narazie jedną pewnie jeszcze kilka innych sie pojawi.

Mianowicie chodzi o zagospodarowanie króćców zasilania i powrotu. Jak to najlepiej podłączyć.

Mam dwa obiegi, jeden do CWU, drugi do rozdzielacza na 10 grzejników. I czy to lepiej podpiąć pod osobne zasilania z kotła czy do jednego a drugi zaślepić.

Bo powroty pewnie w jedno miejsce tym bardziej  że instrukcja mówi żeby jeden króciec powrotu przeznaczyć na spuszczanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle masz 2 x zasilanie i 2 x powrót czyli dwa piony.

Jeden pion wykorzystaj na ogrzewanie grzejnikowe, drugie wykorzystaj na ogrzewanie bojlera. Spust wody zamontuj na powrocie z wykorzystaniem trójnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja bym miał pytanie do kol. Osikarob, czy kupił ten kocioł z Kotłospawu i jak się sprawuje, bo też stoję przed trudnym wyborem kotła, i już prawie na 90% wybrałem bardzo polecany na tym forum kocioł laguna P18, który jest prawie bezobsługowy,ale troszeczkę blokuje mnie mały zbiornik na pellet, menu w obcym języku i cena, ale widzę że bardzo jest też chwalony na tym forum kocioł z kotłospawu Slim. Czy ktoś mógłby podzielić się informacjami o tym kotle czy cicho chodzi, (jak kiedyś byłem oglądać kocioł,nie wiem jaki to był,  ale podawanie pelletu było tak głośne, jakby stado szczurów latało po kotłowni,w nocy nie zazdroszczę), jaki wielki musi być przewód kominowy, i czy faktycznie ustawienie teko kotła jest trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja byłem zdecydowany na Slimko, ale w końcu go nie kupiłem bo pojawił się temat wymiany kotła z dofinansowaniem z gminy. Skorzystałem z tego bo dzięki temu zostało sporo kasy w kieszeni.

Nie było tam możliwości wyboru kotła, montowane były te które wygrały przetarg i jestem użytkownikiem Heiztechnik Hit Pelet 16KW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.