Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Zbyszekd napisał:

Jak drogo wyszło pukanie serwisu do domu??

Mam też problem z grzałką, a kocioł mam drugi sezon więc chyba grzałki w ramach gwarancji nie wymienią

Pozdrawiam. Zbyszek

Cześć

Pierwszym razem wymienili na gwarancji ( bez kosztów). Po mniej więcej roku padła drugi raz ( już po gwaracji), zamówiłe sobie u nich i wymieniłem sam ( prosta sprawa na dwóch wkrętach) niestety nie znalazłem nigdzie zamiennika ( oni mają prostątne wejscie a wszędzie są okrągłe).

Pojawiał się alarm ( błąd rozpalania). Raz mi się zdarzyło że alarm wyskoczył, ale wyczyściłem palnik ( wygarnąłem ręka na zimnym piecu resztki nierozpalonego pelletu i rozpaliłem na nowo-poszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak sprawdzić czujnik płomienia jego stan i czy kanał jego jest czysty . No i sprawdzić ustawienia procesu rozpalania i opoznienia. Mi wyskoczył już z 5 razy ten alamr a grzałki jeszcze nie wymieniałem. Wystarczyło wyczyścić czujnik ognia i ogarnąć parametry rozpalania i opoznienia 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu321 nie przecze że można i tak :-)

U mnie po wymianie grzałki poszło więc to musiała byc grzałka. Co do ustawień-skoro nic nie zmieniałem i działało to same ustwieni się raczej nie zmieniają ( chyba choć piorun ich tam wie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić się nie zmieniają. Ale jasnosc płomienia w procesie opoznienia musi osiągnąć aż 1000 aby wejść w pid pracę. Prz 500 masz już normalny ogień. Więc trochę przesadzili. Musiałbys włączyć ekran testowy i patrzeć proces rozpalania i jasność płomienia. Wtedy można wprowadzić korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy masz podsyp i jak jest go za dużo to zasłania czujnik płomienia. Można zejść mniej, ale trzeba kontrolować aby normalnie się rozpalil. 2 faza rozpalanie. Tutaj masz pewnie jasność płomienia na 100 i gdy osiągnie ponad 100 przejdzie w fazę opoznienia. 

Faza 3 opóźnienie tu już możesz mieć jasność płomienia na poziomie 1000 i jak przekroczy ponad 1000 dopiero wtedy przechodzi w pracę. Jak będziesz kontrolować to już przy 500 będzie normalny ogień. Ale najlepiej będzie jak sprawdzisz ile będzie jak pojawi się ogień. Wtedy możesz zmniejszyć jasność płomienia w opóźnieniu. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kazio321 napisał:

Pierwszy masz podsyp i jak jest go za dużo to zasłania czujnik płomienia. Można zejść mniej, ale trzeba kontrolować aby normalnie się rozpalil. 2 faza rozpalanie. Tutaj masz pewnie jasność płomienia na 100 i gdy osiągnie ponad 100 przejdzie w fazę opoznienia. 

Faza 3 opóźnienie tu już możesz mieć jasność płomienia na poziomie 1000 i jak przekroczy ponad 1000 dopiero wtedy przechodzi w pracę. Jak będziesz kontrolować to już przy 500 będzie normalny ogień. Ale najlepiej będzie jak sprawdzisz ile będzie jak pojawi się ogień. Wtedy możesz zmniejszyć jasność płomienia w opóźnieniu. 

Ok. Dzięki za podpowiedzi. Kocioł czyściłem ok dwa tyg temu. TZN cały kocioł ścianki, Deflektor, Ruszt wodny

potem palnik, kanał i czujnik płomienia. Powiem ,kanał i czujnik był strasznie zafajdany. Wyczyściłem i palił teraz niestety coś padło.

Zastanawiam się czy co dwa tygodnie muszę czyścić czujnik płomienia, żeby kocioł normalnie pracował? Zastanawiam się czy obroty wentylatora są dobrze dobrane 34%. Temperatura palnika wynosi 36-37 stopni i tak skacze.trwa to 30 40 minut i włącza się alarm, błąd palnika,- nie udane rozpalanie czy jakoś tak. 

Można prosić o jakieś ustawienia w momencie rozpalania. Jak macie ustawione parametry. 

Widziałem jak działa rozpalanie palnika tylko nie sasa to trwało ok 2 minut.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zbyszekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kazio321 napisał:

@Zbyszekd a czym objawia się problem z grzałka? Wyskakuje błąd rozpalania? 

Tak. Mam problem z rozpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestało mi dziś działać pokrętło impulsatora w sterowniku tech st550z pid. Zatwierdzać można ale nie działa obkrecanie. Pytanie czy mogło się coś zakurzyć i można jakoś ściągnąć pokrętło i je wyczyscic czy zostaje tylko serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎25 o 16:11, Zbyszekd napisał:

Widziałem jak działa rozpalanie palnika tylko nie sasa to trwało ok 2 minut

u mnie tyle trwa w sasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎25 o 16:11, Zbyszekd napisał:

Temperatura palnika wynosi 36-37 stopni i tak skacze.trwa to 30 40 minut i włącza się alarm, błąd palnika,- nie udane rozpalanie czy jakoś tak. 

mamy rozumieć, że rozpalanie trwa przez 40 minut? grzałka wtedy jest włączona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musisz wyłączyć wygaszanie  w ustawienia/pid nadzór/tryb wygaszania ustaw na wyłączony. Oraz jeśli masz pokojówkę to wyłącz w menu ustawień/funkcja rozpalanie - wyłączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Darekgra napisał:

Musisz wyłączyć wygaszanie  w ustawienia/pid nadzór/tryb wygaszania ustaw na wyłączony. Oraz jeśli masz pokojówkę to wyłącz w menu ustawień/funkcja rozpalanie - wyłączona

Tak. Mam a mimo to. Co chwilę sie wygasza 

Screenshot_20200310_204024_pl.techsterowniki.emodul.jpg

Screenshot_20200310_204016_pl.techsterowniki.emodul.jpg

Screenshot_20200310_204003_pl.techsterowniki.emodul.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne

coś musi powodować wygaszanie kotła, może brak opału i zanik ognia

zerknij na swoje Wiadomości prywatne na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz regulotor pokojowy w menu instalatora 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 13:31, Andy1111 napisał:

mamy rozumieć, że rozpalanie trwa przez 40 minut? grzałka wtedy jest włączona???

Tak. Grzałka włączona i nie może rozpalić. Muszę się przyznać, że kocioł stoi u córki w domku i nie zawsze mogę podjechać aby wam powiedzieć na bieżąco. Grzałka sprawdzona, dotknąłem paluchem od strony silnika wentylatora( NIE POLECAM) poparzyłem plucha. Dzisiaj zauważyłem, że ciąg kominowy jest tak duży, słychać jak wieje w kotle tak jak w starym zamczysku.

Kocioł wyczyszczony. Przy ustawieniach/ PID nadzór/ czas podawania/ dołożyłem sekundę , a ująłem minutkę w przerwie podawania.

Obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 09:03, Kazio321 napisał:

A może by tak sprawdzić czujnik płomienia jego stan i czy kanał jego jest czysty . No i sprawdzić ustawienia procesu rozpalania i opoznienia. Mi wyskoczył już z 5 razy ten alamr a grzałki jeszcze nie wymieniałem. Wystarczyło wyczyścić czujnik ognia i ogarnąć parametry rozpalania i opoznienia 

Czy możesz podać wartości jakie ustawiłeś w rozpalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazio321 duże piwo dla Ciebie :) 

piwo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wyłączenia kotła jeżeli pogodówka pokaże powyżej 10 stopni na dworze??

Oczywiście chodzi o kocioł SAS ecoslim!

Edytowane przez Zbyszekd
dodałem kilka słów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdź w manualu reczne podawanie pelletu, tak żeby ci sie niewielka kupka wysypala i jak zobaczysz, że przykrywa dziurke od palnika to bedzie ok. Mozesz usunac pellet i uruchomic rozpalanie. Musisz pokombinowac iloscia czasu podawania ok. 40 pare sekund wszystko zalezy od jakości pelletu. Jak masz duzo drobnego pylu to moze w ciagu tych 40 sek nie zasypac tej dziurki palnika i sie nie rozpali, bedzie drugi raz probowac ale tez moze sie nie powiesc rozpalenie. Ważne jest tez reczne ubijanie w podajniku bo moze wytworzyc sie taka poduszka powietrza i bedzie grzalo a pelletu nie poda, pozdrawiam

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za podpowiedzi. Kocioł czyściłem ok dwa tyg temu. TZN cały kocioł ścianki, Deflektor, Ruszt wodny
potem palnik, kanał i czujnik płomienia. Powiem ,kanał i czujnik był strasznie zafajdany. Wyczyściłem i palił teraz niestety coś padło.
Zastanawiam się czy co dwa tygodnie muszę czyścić czujnik płomienia, żeby kocioł normalnie pracował? Zastanawiam się czy obroty wentylatora są dobrze dobrane 34%. Temperatura palnika wynosi 36-37 stopni i tak skacze.trwa to 30 40 minut i włącza się alarm, błąd palnika,- nie udane rozpalanie czy jakoś tak. 
Można prosić o jakieś ustawienia w momencie rozpalania. Jak macie ustawione parametry. 
Widziałem jak działa rozpalanie palnika tylko nie sasa to trwało ok 2 minut.
Pozdrawiam.
To jest jedna z odpowiedzi na twoje pytanie

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli trzeba ubijać pelet w zasobniku?

Tylko jak nie rozpalił to w palniku było dużo peletu. Wydaje mi się , że próbował kilka razy rozpalić. Zwykle usuwałem i próbowałem po awarii Jeszcze raz.

Podejrzewam, że problem rozwiązany. Zbyt duży ciąg w kominie ale jeszcze odbywają się obserwacje!!!

Bardzo dziękuję koledze Kazio321. Jest bezinteresowny a sensowna pomoc!!!

Dzięki za zainteresowanie wszystkim forumowiczom!!!

Browarek dla wszystkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.