Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lisek311 napisał:

Czy to węgiel czy drewno czy pellet to i tak chodzi a by wszystko spalić. A do tego jest potrzebna odpowiednia temperatura w palniku i odpowiednia ilość powietrza dostarczona tam gdzie trzeba.



i tu kolega ma rację :) sęk w tym żeby znaleźć tą relację

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też całkiem się zgadzam :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lisek311 napisał:

Dla porównania podam u mnie ładowanie bufora 1000 litrów trwa 3 godziny na niższych parametrach niż u ciebie. Bufor się ładuje 2 razy na 24h

No to super wynik!
A ile masz metrów do ogrzania? Do ilu stopni bufor się rozładowuje i grzeje (góra/dół)? Ile pelletu spala? 

U mnie 260m2 podłogówki z bufora na 600L się grzeje 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo od paru tygodni jadę na manual i też zauważyłem to lekkie kopcenie na podtrzymaniu, ktoś tu wcześniej pisał o ile pamiętam że minusem manualna jest ze piec się szybciej brudzi, być może oto kopcenie chodzi, ile czasu jest w manual u ciebie? U mnie ok 27,28 minut i nie wiem jak to zrobić żeby był dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie widzę. Jak jest koło O temp to do 30min podtrzymanie. A jak mrozik trzyma to nawet 20min. Mam chyba jeszcze jeden problem ze dochodzi do zadanej tez Ok 20min. Pisali tutaj ze uzyskują czasy do 6min. Zastanawiam się czy paliwo jądrowe. Pale peletem sosnowym a1 granulacja 6, tamten sezon paliłem barlinkiem 8 i widoczna jest różnica w opróżnieniu się pojemnika. Nawet 40% podajnika za dóbre zrzera piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoman napisał:

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak wyeliminować kopcenie palącego się peletu w podtrzymaniu. Pale w manual. Pięknie wszystko się wypala w trybie praca. Jak przechodzi na podtrzymanie zaczyna kopcić pelet bo tylko czasowo włącza się nadmuch i podanie.

Musisz tak dobrać parametry aby piec nie przechodził w tryb podtrzymania ma balansować na granicy. Więc musisz zmniejszać dawki paliwa. Powinieneś doprowadzić aby gasić to tylko na czyszczenie. Czyli paliwa w dół ubieraj aż dojdziesz do tego momentu A później do tego dopasuj wentylator i obserwuj kolory na wymienniku. Od razu zaznaczam że zejdzie trochę czasu aż dopasujesz odpowiednia ilość paliwa z dawka powietrza.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że żeby zmniejszyć pobór opału to trzeba doprowadzić do tego żeby jak najszybciej dochodził do zadanej i potem jak najdłuższy był w podtrzymaniu a to jednak nie? ma chodzić cały czas na minimalnej dawce paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ci auto mniej pali jak wciśniesz gaz do dechy ( doprowadzenie do zadanej) i później hamujesz (podtrzymanie)  i znowu przyspieszasz ( przy okazji więcej co nie spali idzie przez rurę wydechową) czy jak jedziesz płynnie?

Dawka powinna być taka aby był blisko przejścia w podtrzymanie.

Jak to dograsz co nie jest łatwe to czyszczenie pieca ci zostanie raz w miesiącu i to zmiotką.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa droga przed tobą tym bardziej że jakieś zmiany widać po co najmniej 24h ale zima przed tobą może do następnej się wyrobisz to nie jest takie proste jak się wydaje  ale możliwe.

Ja jeszcze do ideału nie doszedłem daje sobie sezon tym bardziej że parametr dany zmieniam o 1 raz na 24h i obserwuje.

Edytowane przez lisek311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bafi1234 napisał:

Ja myślałem że żeby zmniejszyć pobór opału to trzeba doprowadzić do tego żeby jak najszybciej dochodził do zadanej i potem jak najdłuższy był w podtrzymaniu a to jednak nie? ma chodzić cały czas na minimalnej dawce paliwa? 

Tez nic z tego nie rozumie. Mówiono żeby jak najszybciej dojść do zadanej temperatury w 6min w później jechać jak najdłużej w podtrzymaniu żeby spalanie było małe. U mnie Piec stabilnie  pravowal na pidzie jak zadałem 55st. Czysty piec był. Ale spalanie było większe jak obecnie manual wiec coś ta stabilna  jazda się nie sprawdza.? Mam górna komorę w sadzy bo przymykam wyczystke komina na pół i spaliny utrzymują się na 150st. Jak otworzyłem komin na full temp wzrosła do 300st.

 

a jaka ma być histereza na co. Raz spotykam 10st a raz ze 2st. Mam ustawione na 10st. Zadana temp 65st 

Edytowane przez Yoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podtrzymania kiedyś natrafiłem na ten temat: 

... możliwe, że się nim mocno zasugerowałem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lisek311 napisał:

Coś duży ciąg u ciebie masz regulator ciągu kominowego?

A w pidzie ci kocioł cały czas pracował że twierdzisz że się nie sprawdza?

Niestety nie mam rck. Widzę ze ciąg za duży na wkładzie fi200. W ten regulator kom8na zainwestuje.

 

w pędzie tez przechodził na nadzór. A jak było ciepło to w dzień ustawiałem wyga#zanie pieca. Spalanie było rzędu 45kg doba dlatego szukam w manualu. Udało sie zejść o worek ale sadza w górnej części pieca. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mam rck i komin 200, ale u mnie otwarty komin na full i temp. na pidzie przy mocy kotła 100% i zadanej na piecu 55 st. C dochodzi max do 160 st. jaki masz komin, bo ja systemowy schiedla. przy pelecie to w ogóle dziwne, że taką łapie temp. komin. wyczyść kocioł

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 9 dni od regulacji Bio Solida 14. Zostawiam wszystko jak jest bo 27kg na 180m2 to dobry wynik. W domu 22 stopnie, 21 w nocy a u nas nie było na plusie już od ponad tygodnia.

 

Zadana 65

Zadana zaworu 4D 55

Załączanie pompy 55

Powrót 40 stopni (trzyma 41-43)

Ochrona powrotu wyłączona

PID wyłączony

Sterowanie termostatem pokojowym, tryb włącz/wyłącz kocioł

 

Nie tykałem ustawień nadmuchu, podawania, przerwy, bo nie ma takiej potrzeby. Pelet od lokalnego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eliks napisał:

Nie tykałem ustawień nadmuchu, podawania, przerwy, bo nie ma takiej potrzeby.

podasz szczegóły? czy takie jak dziadek podawał trzymasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.