Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pracuję bez PID. Przy pracy w PID to pożera mi 30% więcej opału. Ochrona powrotu mam na 35st, ale w tej chwili wyłączoną. W swoim sterowniku nie mam ustawień mocy ale w pracy temp. spalin wynosi 140-160st. W podtrzymaniu 60-80st. Temp zadana kotła 65st i histereza 10 st. Temp. podajnika podobna jak u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać ustawienia na ręcznym, bo widzę, że piec masz jak mój tj slim 17kW

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca - 2sek co 8 sek

podtrzymanie - 4 sek co 3 minuty

wentylator w podtrzymaniu - 15sek co 2min 49sek

wentylator ustawiamy indywidualnie, tak aby płomień był jasny i długi, niekopcący - u mnie 23 bieg

temp CO 65st i histereza 10st

temp CWU 56 st i histereza 8st

zawór 4D z pogodówką w zakresie 30-43st w zależności od temperatury zewnętrznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ......

wracam z pracy i już w drzwiach słyszę alarm na piecu - pomyślałem - peletu brak.

ale niestety już na początku kotłowni woda na podłodze z zaworu bezpieczeństwa bojlera.

alarm na piecu wysoka temp. podajnika. alarm chodził już 4 godziny.

temp. na kotle (analogowy wskaźnik na piecu) 105 st.C. woda w bojlerze prawie 80 st.C.

syf w piecu i dymiący się żar peletu.

nie mam pojęcia co mogło się stać, bo rano dorzuciłem peletu, czyli jakieś 4 godziny wcześniej i wszystko było w normie.

ma ktoś jakiś pomysł? miał podobne doświadczenia?

hydraulik mnie uspokaja, że się zdarza, ale ja chyba nie będę spał po nocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie z zaworu bezp.bojlera ?bo on jest na zasilaniu zimnej wody z sieci i nie ma nic wspólnego z zagotowaiem kotła,tylko z zaworu bezp.instalacji grzewczej.A co nie niektórzy twierdzą że w kotle na pallet zamontowanym w układzie zamkniętym zbyteczne jest przewidziane normą montowanie urządzenia do odprowadzenia nadmiaru ciepła)a tu przykład z życia wzięty)

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem jak zaczalem kombinowac z ustawieniami regulatora pokojowego jak mu wlaczylem zeby reg pok zarzadzal pompa co to tez mi wywalilo wode zaworem bezpieczenstwa najlepiej wrocic do ustawien z przed awarii wcisnac termik i dac piecowi sie wystudzic dopiero potem zaczac rozpalanie

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie zmieniałem nic w ustawieniach, tylko niewielkie zmiany w nadzorze.

na razie piec wystudziłem i wyczyściłem, czekam na hydraulika, bo trzeba teraz odpowietrzyć niektóre układy

29 minut temu, odpowietrznik napisał:

Chyba nie z zaworu bezp.bojlera ?bo on jest na zasilaniu zimnej wody z sieci i nie ma nic wspólnego z zagotowaiem kotła,tylko z zaworu bezp.instalacji grzewczej.A co nie niektórzy twierdzą że w kotle na pallet zamontowanym w układzie zamkniętym zbyteczne jest przewidziane normą montowanie urządzenia do odprowadzenia nadmiaru ciepła)a tu przykład z życia wzięty) 



czemu twierdzisz że mam układ zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, breaku napisał:

Ja tak mialem jak zaczalem kombinowac z ustawieniami regulatora pokojowego jak mu wlaczylem zeby reg pok zarzadzal pompa co to tez mi wywalilo wode zaworem bezpieczenstwa najlepiej wrocic do ustawien z przed awarii wcisnac termik i dac piecowi sie wystudzic dopiero potem zaczac rozpalanie

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 



gdzie ten termik? może głupie pytanie ale trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz listwe tam skad wychodza kable jest napisane czujnik stb

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz w PID czy manual? Jak zmieniłeś ustawienia nadzoru to tym kocioł się pewnie przegrzał. 

Jeżeli ustawiłeś manual tak jak ja mam... to albo masz niesamowicie mały pobór ciepła, albo kocioł jest bardzo sprawny energetycznie ;) U mnie max do 73st dochodzi, ale grzejniki i podłogówka chodzą cały czas. 

Kolega odpowietrznik nie ma racji, nie trzeba przebudowywać instalacji z zamkniętej na otwartą.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w pid, zmieniłem nastawy w nadzorze, czas podawania z 3s na 2s i przerwę podawania z 2 minut na 4 min. chyba jeszcze ale nie pamiętam teraz zmieniłem przerwę wentylatora z 2 minut na 4 minuty, obroty went. 18

ale w tych ustawieniach pracował ponad dobę i nic się nie działo, więc nie wiem, może jakiś zanik zasilania był w domu w tym czasie , nie mam pojęcia

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, breaku napisał:

Jak masz listwe tam skad wychodza kable jest napisane czujnik stb

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 



dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie awaryjne (UPS) aż się prosi. Zobacz na wykres w sterowniku. Przeważnie jak nie ma prądu to ginie wykres w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie każe nic przerabiać.Zwróciłem jedynie uwagę na fakt że i w kotle na pellet może zagotować.Pisząc swój poprzedni post nawet nie wnikałem jaki autor ma układ czy otwarty czy zamknięty

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle Cię zrozumiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie.

 Jak to u was wyglada, czy używacie regulatorow pokojowych do sterowania piecami? Czy piece ustawiacie tylko? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np. chcę przez to zaoszczędzić nieco opału na razie jeszcze się uczę tego wszystkiego używać

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator pokojowy steruje mi zaworem 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przechodził teraz chyba na palenie ciągłe. Aktualnie mam rozpalanie wygaszanie ale coraz czesciej piec sie załącza i zwieksza sie zużycie. W tym trybie przez miesiac od 5 października do 5 listopada jakies 350 kg( parter 24 stopnie 70m2 + poddasze grzejniki na 3).  U Was jak tam aktualnie idzie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 78 kg/doba odlaczam na razie grzanie cwu przelaczam na elektryke a byl dzis u mnie serwisant i wymienil czujnik pokrywy podajnika bo caly czas mialem z nim problem no i podniosl mi temp spalin do 220 bo duzo sadzy jest ciekawe jak dlugo bedzie nam wiac ze wschodu ;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie idzie jakoś z 25kg/dobę. Przez październik zeszło 300kg, a w listopadzie do tej pory 330kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78kg/dobę? Zdążasz ładować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dzi4d3k napisał:

Regulator pokojowy steruje mi zaworem 4D

jaki masz regulator? pracujesz w nadzorze? bo coś kiedyś wspominałeś że w nadzorze z wygaszaniem, ale chyba takiej opcji obecnie nie ma w naszych sterownikach (ja mam 550 a ty co prawda 450 ale to chyba nie ma znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.