Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

No tak mam własnie ustawione jak piszesz co widac na fotkach, skala równiez sie pokrywa. Jak prawidłowo ustalic środkowe położenie siłownika? Może tutaj jest problem, wiadomo,że kręci od jednego skrajnego położenia w drugie, na obydwu końcach sa krańcówki bo inaczej obracał by sie dookoła. Ja zrobiłem to tak,że fizycznie zawór ustawiłem na max otwarty i na zdjętym siłowniku w testach wyjść włączyłem otwieranie zaworu i czekałem do momentu aż dojdzie do skrajnego położenia i sie wyłączy i w takiej pozycji założyłem go na zawór. Obecnie w teście wyjć zawór obraca sie zgodnie ze skala z jednego max położenia w drugie i obraca sie w prawidłową stronę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbyt jest wysoka cena,2 tygodnie temu kupowałem w hipermarkecie budowlanym Majster coś ok 860zl za paletę. Poprzedni dostawca u którego brałem ukraine miał po 800, obecnie po 920zl.Jakośc tego zakupionego ostatnio fatalna, niby się pali ale wali spiekami, zapach jakiś dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spec237 napisał:

I tak ustawiłem, temperatura dalej ma dendencje do duzego rozjazdu.

O dziwo wczoraj wieczorem coś zaskoczyło i mieszacz pracuje poprawnie aż miło. Pytanie jak długo bo w sumie nic nie zrobiłem.Temp zadana 45st utrzymuje sie w zakresie 44-47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z rozpalaniem kotla 15kw z dofinansowania.Kocioł potrafi pracować 12g bez zarzutu po czym przechodzi w postój i przy ponownym rozpaleniu wyskakuje alarm nieudane rozpalanie.Zauważyłem też że w trakcie rozpalania dosypuję sobie pelet na palnik na którym jest już rozpalony pelet. Otwierajac drzwiczki kotła przy rozpalaniu ogien z palnika raz jest do połowy pieca a raz wali ognmiem po całym piecu.Jak zamontowali mi piec to jasność płomienia siegała 80-100procent teraz przy rozpalani wacha sie bardzo od 0 do70 a przy normalnej pracy nie przekracza 70 procent.Niewiem czy ten czujnik jasnosci płomienia jest sprawny w 100 procentach bo jak pisałem płomien jest a on niedokońca go widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki padają jak muchy, z tego co dowiedziałem się poprawili ten czujnik i obecnie nowe pracuja bezawaryjnie. U mnie też zauwazyłem ostatnio,że kocioł na dobę potrafi się rozpalać nawe 30 razy co jest nierealne, zauważyłem np, potrafi się rozpalać pracując pełna moca. Ewidentnie szwankuje czujnik jasności płomienia, ja dzisiaj zgłosiłem usterkę do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, saabik napisał:

Jak u Was z cenami pelletu? wiadomo jest środek sezonu

Sam sobie odpowiedziałeś ...jest srodek sezonu i wiadomo ze jak komuś zbraknie ,to musi kupić..wiec zapłaci każą cenę .Ale obawiam się ze po sezonie ,ceny nie wiele spadną i te 750-800zł za tonę trzeba bedzie wylożyć .W sumie to sie nie dziwię  tym którzy handluję  pelletem .... wykorzystuja  koniunkturę  nakręconą przez wymiane kotłow z dofinansowania .Latem w lipcu płaciłem 700zł za ukraiński pellet ,oczywiscie miał być "super "...a okazało się ze spieka sie strasznie i gdyby nie to  że palnik jest ze "zgarniaczem szlaki " ,to była by "katastrofa " bo trzeba by było co chwilę latać i zgarniać ręcznie spiek z palnika ,żeby w ogóle odpalał .Za to ten "startowy " pellet,dostarczony przez instalatora  do odpalenia kotła ,nie spiekał sie wcale ...dziś będąc  w markecie budowalnym ,przypadkowo  przchodząc koło woreczków z pelletem zatrzymałem się z ciekawosci ,żeby zerknąć na cenę ...cena wprawiła mnie w osłupienie ....17,90 zł woreczek ,czyli prawie 1200za tonę ...nie mam zbytnio czasu na zabawy i eksperymenty ,ale ciekawe jak "wagowo "  podczas 10 minutowego testu by wypadlo to "cudo " po 1200za tonę ....bo skoro ukraiński  "spiek " po 700za tonę ,wyszedł 9 kg ,to ten "wypas " za 1200 tona ,powinien "wypaść " gdzieś pod koniec skali wagi którą mamy do wyboru w sterowniku ,czyli zdaje się coś koło 13 kg  ,w co watpię

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komax napisał:

panowie mam problem z rozpalaniem kotla 15kw z dofinansowania.Kocioł potrafi pracować 12g bez zarzutu po czym przechodzi w postój i przy ponownym rozpaleniu wyskakuje alarm nieudane rozpalanie.Zauważyłem też że w trakcie rozpalania dosypuję sobie pelet na palnik na którym jest już rozpalony pelet. Otwierajac drzwiczki kotła przy rozpalaniu ogien z palnika raz jest do połowy pieca a raz wali ognmiem po całym piecu.Jak zamontowali mi piec to jasność płomienia siegała 80-100procent teraz przy rozpalani wacha sie bardzo od 0 do70 a przy normalnej pracy nie przekracza 70 procent.Niewiem czy ten czujnik jasnosci płomienia jest sprawny w 100 procentach bo jak pisałem płomien jest a on niedokońca go widzi

Dzwoń od razu do serwisu, czujnik płomienia to chyba najczęściej wymieniana rzecz w tych kotłach.

munior 

poczytałem inny temat o szukaniu dobrego pelletu, niektóre podrożały ok. 300 zł przez dwa lata.. ukraiński średni za prawie 900 zł to jest żart, palę dębowym też ukraińskim ale certyfikowanym i oprócz spieków do wygarnięcia z palnika nie ma minusów, kosztuje ok. 920zł, z marketów nigdy nie próbowałem. Jasne trzeba poza sezonem brać bo taniej ale jak taj dalej pójdzie to lepiej bedzie sie przerzucic na gaz ;D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpisz koniecznie w sterownik ...z taką wagą wygląda ze bedzie super kaloryczny i o ile wczesniej miałeś lżejszy ,to na tym powinien ci zauwazalnie szybciej dochodzić do zadanej temperatury.Czas pracy podajnika zalezy własnie od wpisanej wagi pelletu .Miałem kiedyś dzień czasu na eksperymenty i .sprawdzałem u siebie jak wpisana waga wpływa na pracę i przy wpisaniu faktycznej wagi 9kg ,  podajnik przy mocy max pracował ok 10 sek ,a przy wpisanej przez instalatora 10,5 kg ,podajnik przy mocy max pracuje ok 8 sek ...w pierwszej opcji ,czyli wpisaniu prawdziwej wagi 9 kg  , u mnie szybciej o ok 3 minuty dochodzi do zadanej temp,  niz przy wpisaniu 10,5 kg ,bo wiecej sypie  ,a moc osiagana i pokazywana na wyświetlaczu jest najbardziej zblizona do faktycznej ...w drugiej opcji ,czyli zawyżenie faktycznej wagi o 1,5 kg ,czyli do 10,5 kg ,mniej sypie ,zaniza moc i dluzej dochodzi do zadanej temp....teraz pytanie za  100punków ...w której opcji będzie mniejsze spalanie ? ...tego już nie przetestowałem ,bo trzeba na to dużo czasu na obserwację i zapisywanie wyników ...ale tak na logikę ,to prawdopodobnie i tu sprawdzi się zasada "szybko i mocno " w dłuzszym okresie czasu wyjdzie taniej ,czyli wpisujemy faktyczna wagę bez zawyżania ...najgorsze co mozna zrobić to zaniżyć wagę ...tego nie sprawdzalem ale na zasadzie analogi : wtedy sypie wiecej niz trzeba ,bo sterownik "myśli " ze pellet słaby bo lekki ...efekt to zwiekszone spalanie ,moc faktyczna wieksza niż na wyswietlaczu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wytłumaczcie mi jeśli możecie o co chodzi z tym że jeśli po ważeniu wychodzi nam np 14.5kg a poprzednio miałem 8kg to znaczy że będzie lepsze spalanie i mniej spale pelletu przy tych 14.5kg niż przy 8kg ? Nie czaje tej zależności ktoś lopatologicznie to wyjaśni? Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wyżej ,bo edytowalem i dopisałem to co cię interesuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, spec237 napisał:

ale co bedzie jak wilgotnośc bedzie wieksza.

Widomo ze bedzie kiepsko jak waga będzie z "wody " ..ale to raczej mało prawdopodobne ,bo mokry pellet raczej  nie chce "trzymać się kupy "  i pewnie by puchł i  się rozpadał

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy jak ocieplony masz dom, nowy czy stary.  Do nowych domów to jakieś 400m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, saabik napisał:

Dzwoń od razu do serwisu, czujnik płomienia to chyba najczęściej wymieniana rzecz w tych kotłach.

munior 

poczytałem inny temat o szukaniu dobrego pelletu, niektóre podrożały ok. 300 zł przez dwa lata.. ukraiński średni za prawie 900 zł to jest żart, palę dębowym też ukraińskim ale certyfikowanym i oprócz spieków do wygarnięcia z palnika nie ma minusów, kosztuje ok. 920zł, z marketów nigdy nie próbowałem. Jasne trzeba poza sezonem brać bo taniej ale jak taj dalej pójdzie to lepiej bedzie sie przerzucic na gaz ;D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.