Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie. Bo skubaniec na tym nowy pellecie grzeje jak szalony i mi się wyłącza. Histerezy h2 kotła 8 a h1- 4.  Dobrze rozumiem że w pierwszym wariancie kocioł zaczyna zwalniać 8 stopni przed osiągnięciem temperatury zadanej i później 4 stopnie? Czegoś takiego jak palę pelletem nie widziałem płomień niemal biały jak zamykam drzwiczki od kotła to muszę zumować wzrok jakbym na słońce patrzył. Przy obecnych temperaturach spalanie około 25 kg na dobę. W moim przypadku to rekord świata. teraz na zwykłym zużycie powinno być około 40 kg.

Kolego kocur 34 a co z kiełbasami to ten sam pellet czy jakiś nowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Bo skubaniec na tym nowy pellecie grzeje jak szalony i mi się wyłącza. Histerezy h2 kotła 8 a h1- 4.  Dobrze rozumiem że w pierwszym wariancie kocioł zaczyna zwalniać 8 stopni przed osiągnięciem temperatury zadanej i później 4 stopnie? Czegoś takiego jak palę pelletem nie widziałem płomień niemal biały jak zamykam drzwiczki od kotła to muszę zumować wzrok jakbym na słońce patrzył. Przy obecnych temperaturach spalanie około 25 kg na dobę. W moim przypadku to rekord świata. teraz na zwykłym zużycie powinno być około 40 kg.

 

Oby się utrzymało aczkolwiek będzie tylko zimniej. U mnie w tej chwili powyżej 30kg będzie. Przełączyłem się w FL z nadzorem bo przy przewymiarowanym kotle niestety ale palnik by się wyłączał a w standardzie co prawda odstawiał się może i na 50minut ale rozpalał się już 13-14 na dobę. Ilość rozpaleń 287.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie malutkie spieki trafiają się w popiele, ale palnik radzi sobie bez problemu

post-77595-0-99811200-1519481185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka pomoc. Pellet z Wilczej nadmuch maks 50% sr. 45%min. 38% plomien krazy w granicach 25-60% jak zmniejsze nadmuchu to spada nawet do 10% gdzie jest problem? Czyzbym musial wydluzyc czas podawania? W popiele godzine po rozpaleniu pelno niedopalonych obweglonych kawaleczkow peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka pomoc. Pellet z Wilczej nadmuch maks 50% sr. 45%min. 38% plomien krazy w granicach 25-60% jak zmniejsze nadmuchu to spada nawet do 10% gdzie jest problem? Czyzbym musial wydluzyc czas podawania? W popiele godzine po rozpaleniu pelno niedopalonych obweglonych kawaleczkow peletu.

To Kolego mieszkasz blisko mnie. W tamtym roku przerabiałem ten pellet i już dziękuję bardzo więcej nie kupię

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne na 15 s mialem pelet z zor przemyslowy 10-15mm i lepiej na nim palilo niz na tym z Wilczej i tanszy byl. Ja zakupilem poniewaz jnstalator chwalil i ludzie z otoczenia palacy pelletem tez ale mam 8 nie wiem jaki oni mieli i kupilem deie tony tego dziadostwa... czas czyszczenia 250s i 3 % kalorycznosc na 5,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 25 sekund czas pracy , obrót 2% co 180 sekund kaloryczność 5 , noi przede wszystkim sprawdź wagę w teście , nadmuch powoli w dół, może coś będzie lepiej. Podaję Ci takie dane bo ja mam podobne na przemysłowym 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi zasypywało dlatego zszedłem maksymalnie jak mogłem z jednostkową dawką trafiającą na palnik. Dobrze, że wtedy już było po mrozach więc pomału spaliłem ten pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfiorz 2200 gr w teście... Ja miałem max 1350 gr, materiał zawsze z tego samego źródła...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę wam tylko iż każda zmiana położenia rury podającej względem zasobnika (kąt) to również zmiana wydajności.

 

PS Ważny jest też czas pracy sztokera i to zależy od możliwości sterownika jak najlepiej ustawić.

Edytowane przez reded
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. U mnie podajnik drugi sezon w tej samej pozycji, pellet od tego samego producenta. Różnice w teście niewielkie. Spotkałem gdzieś w necie wyniki 2400 gr, to dużo więcej niż moje średnio 1200 gr ... I teraz jestem w kropce.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2100 ale to może wynikać z kąta ustawienia podajnika , ja ustawiłem podajnik raz i tego nie zmieniam , poza tym są duże różnice w wadze między 6 a 8 mm.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reded Czas testu zawsze sześć minut.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz opłaca Ci się palić pelletem jak masz kocioł gazowy? przeliczałeś różnicę w kosztach? nie wiem jaki masz kocioł gazowy ale chyba różnice nie powinny być zbyt duże.

Ja cały czas dumam nad palnikiem, czytam forum i problemy z jakością pelletu. Na tą zimę jeszcze palę węglem. 3t groszku po 500zł na zimę i dość. Do tego trochę drewna na rozpałkę. Myślę że taniej nie będzie na żadnym opale, ale wygoda.....

Staram się wyłapać ile spalacie pelletu w stosunku do wcześniejszego palenia węglem. Mam nadzieję że skoro spalałem 3t węgla - średniej jakości groszku, to 3t dobrego pelletu też starczy? Jakie macie spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mialowcu 3 tony węgla + odpadki że stolarni za 300 zł = ok. 2700 zł. Teraz jakieś 4,5 t pelletu x 600 zł = 2700 zł.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że pelletu spala się trochę więcej niż węgla , ale z kolei piece pelletowe mają większą sprawność, noi komfort bez porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz opłaca Ci się palić pelletem jak masz kocioł gazowy? przeliczałeś różnicę w kosztach? nie wiem jaki masz kocioł gazowy ale chyba różnice nie powinny być zbyt duże.

Ja cały czas dumam nad palnikiem, czytam forum i problemy z jakością pelletu. Na tą zimę jeszcze palę węglem. 3t groszku po 500zł na zimę i dość. Do tego trochę drewna na rozpałkę. Myślę że taniej nie będzie na żadnym opale, ale wygoda.....

Staram się wyłapać ile spalacie pelletu w stosunku do wcześniejszego palenia węglem. Mam nadzieję że skoro spalałem 3t węgla - średniej jakości groszku, to 3t dobrego pelletu też starczy? Jakie macie spostrzeżenia?

Gazem palilem ale tylko porpan butanem albo propanem i wychodzilo kosmicznie drogo palilem od wrzesnia do polowy listopada i o gazie nie chce slyszec... mam rure pod nosem i dobrze zrobilem ze nie podlaczylem sie do gazu a wolali 7 tysiecy bym zalowal. Niby sie gada ze ziemnego mniej sie pali ale jak policzylem butle to wyszlo 1400zl/msc a gdzie tam ujemne temperatury no i mialem sterownik pokojowy. Kwestia peletu to od sprawdzonych osob na razie mam dwa sprawdzone zeodla jedno po 840 drugie 650 Wilcza chyba odpada bo problemy ze spalaniem widze ale jakos to poustawialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort na pewno i tu nie mam pytań. kocioł zamierzam pozostawić więc sprawność nie wzrośnie - no może troszkę ze względu na sposób palenia.

alfiorz zakładałem że masz podłączony gaz, dla tego pytałem bo kasa zainwestowana i nie korzystać lub tylko jako awaryjne to byłoby szkoda.

Edytowane przez zygu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto tu z nas ma kocioł pelletowy? Póki co u mnie wychodzi nieco mniej niż czeskiego ekoszajsu spalonego na retorcie. Różnica niewielka. Dzisiaj będzie sporo bo nawet 40kg ale wiatr i mróz swoje robi. W takie dni szło z 2 worki węgla podłej jakości czyli 50kg.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kocur 34 a co z kiełbasami to ten sam pellet czy jakiś nowy ? 

Nie tym razem inny ale od sprawdzonego dostawcy. Wypala się pięknie nawet jak na przemysłówkę. Popiołu mało żadnych spieków nie mówiąc już o kiełbasach. I wymiennik dziwnie czysty.  Patrząc na kolorystykę niektórych pelecików to pomieszali w nim chyba wszystko co łatwopalne bo jara się że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.