Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Od 09.2021 do 09.2022 zamierzam wyrobić się w 3 tonach opału.

Zaczynam 4ty sezon z Kipi 20kw i uważam, że palnikowi nie można zarzucić jakiegoś zużycia, w tym okresie dwa razy rozebrałem, przesmarowałem no i klika cichutko i bezobsługowo.

Drugi raz bez zawahania kupiłbym znowu kocioł z Kipi.

Ktoś w ogóle miał jakąś "krytyczną" awarię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem podajnik 2 w palniku, bo zaczął mocno hałasować, ale działał poprawnie. Do tego wymiana zapalarki, ale teraz myślę, że niepotrzebnie, bo nie docisnąlem sławnej "gumki". Poza tym od grudnia 2016 bez żadnych innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekgr, piszesz, że "doszedłeś do własnych ustawień". Co zmieniłeś z oryginalnych ustawień i co to dało? Bawię się Kipi dopiero drugi miesiąc, ale tak trochę na chybił-trafił. Wielkich różnic nie zaobserwowałem. Co by nie robić, swoje spalić musi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jestem w trakcie czytania wątku i staram się wyłapać przydatne informacje, ale trochę tego jest więc zejdzie 😉

@Tomek0407 Jak Ty to robisz że masz tak niska temperaturę spalin? Również mam Viadrus U22 tyle że 4członowy, półka z szamotu jest, palnik 26kW zdławiony do 20 zgodnie z mocą kotła i temperatura spalin na max mocy dobija mi nawet do 180°. Próbowałem różne nadmuchy i różnica jest max 20°....

@palacz66 Łatwisz jeszcze econety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakie wykresy patrzysz, bo od jakiegoś czasu to nie na viadrusie ale na kotle bio lumo pracuje palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 nie no jestem dopiero w okolicach 5000-6000 postu wtedy jeszcze miałeś wiadro i temp spalin rzędu 80-90stopni

Edytowane przez cwisniewski6
Niedopisane słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... czas nadmuchu po rozpaleniu mam 50 s ty masz 120 to jest czas w którym nie następuje rotacyjny obrót komory do tego jest jeszcze czas pracy z mocą minimalną ja mam 2 min...


Głupio to zabrzmi, ale gdzie znaleźć parametr "czas nadmuchu po rozpaleniu"? Wszystkie pozostałe mam w serwisowych, rozpalanie, tylko tego nie widzę. Ecomax 850p2c...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu -> Ustawienia serwisowe (haslo) -> Ustawienia palnika -> Rozpalanie -> Czas nadmuchu po rozpaleniu.

06EDBEAC-31C7-4E9C-81E2-59AD5AB42F44.thumb.jpeg.7dbaa430d209b01e55ea51b22c3842d0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszka, w mojej wersji sterownika tego nie ma... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211112/0675f4c74348d64f4b662991f789f85a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cwisniewski6 napisał:

 

😉

@Tomek0407

@palacz66 Łatwisz jeszcze econety?

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66

A ile takie ustrojstwo teraz kosztuje z Twojej ręki? Sterownik 850p2-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, papen76 napisał:

W econecie w parametrach serwisowych ,rozpalanie u mnie nazywa się to czas przedmuchu po zakończeniu rozpalania , drugi parametr to moc przedmuchu po zakończeniu rozpalania , a w sterowniku przy kotle czas nadmuchu po rozpaleniu .

Też mam 850 p2c , zobacz jeszcze w sterowniku przy kotle może w econecie nie masz .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cwisniewski6 napisał:

@Tomek0407 nie no jestem dopiero w okolicach 5000-6000 postu wtedy jeszcze miałeś wiadro i temp spalin rzędu 80-90stopni

😀 stare dzieje ale widocznie ostatnie poty wyciskałem z viadrusika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cwisniewski6 napisał:

@palacz66

A ile takie ustrojstwo teraz kosztuje z Twojej ręki? Sterownik 850p2-c

Ok 550 plus koszty dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie bo nie umiem zaleźć.  Potrzebuję zakupić ups-a,  teraz pytanie - mierzył ktoś jaki jest pobór mocy w trakcie rozpalania palnika? Myślę nad 1kW ups-em bo 0.8 wydaje mi się za słabe przy rozruchu.  (nie chcę przeciążać ups-a tylko mieć jakiś zapas Watów.)

W dniu 11.11.2021 o 18:21, cwisniewski6 napisał:

Cześć wszystkim.

Jestem w trakcie czytania wątku i staram się wyłapać przydatne informacje, ale trochę tego jest więc zejdzie 😉

@Tomek0407 Jak Ty to robisz że masz tak niska temperaturę spalin? Również mam Viadrus U22 tyle że 4członowy, półka z szamotu jest, palnik 26kW zdławiony do 20 zgodnie z mocą kotła i temperatura spalin na max mocy dobija mi nawet do 180°. Próbowałem różne nadmuchy i różnica jest max 20°....

@palacz66 Łatwisz jeszcze econety?

Ja w Viaderku z zawirowywaczami mam spaliny max 100oC, a przy wyczyszczonym wymienniku koło 80oC

IMG_20211104_160129.jpg

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzone u mnie

~300-350W zapalarka (praca jednostkowa)

~20-25W podajniki x2 (praca cykliczna)

~20-30W wentylator (praca stala podczas grzania)

~10W sterownik

~10-20W pompki CO/CWU x3 u mnie

~pozostala automatyka kotlowni 25W (sterowniki, regulatory i inne)

Co daje max ~500W w piku podczas rozpalania i stabilizuje sie na ~100W w trakcie pracy i ~30-50W w standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano na dole przy kotle mam to samo, co w econecie. Moje wersje:
Ecoster 1.13.62
Moduł A 6.10.32
Panel 6.11.24
Econet 1.14.3535

Moja wersja econeta nie pokazuje słupków ze zużyciem paliwa. Kupiona w grudniu 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek20

Mógłbyś w wolnej chwili zrobić mi zdjęcie tego zawirowywacza? Sam wyginałeś czy to jakieś gotowce? Półkę masz tą co widać na zdjęciu tylko czy coś jeszcze? No i najważniejsze pytanie ile członów ma Twój kocioł i z jaką mocą max palnik pracuję...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cwisniewski6 napisał:

@jarek20

Mógłbyś w wolnej chwili zrobić mi zdjęcie tego zawirowywacza? Sam wyginałeś czy to jakieś gotowce? Półkę masz tą co widać na zdjęciu tylko czy coś jeszcze? No i najważniejsze pytanie ile członów ma Twój kocioł i z jaką mocą max palnik pracuję...?

To oryginalne zwiorowywacze, wyglądają jak zygzak v^v^v^v.  Kocioł mam 4 członowy, palnik 20 skręcony na 17. Do tego rck na rurze do komina.

IMG_20211104_160111.jpg

IMG_20211014_173154.jpg

6 godzin temu, PioBin napisał:

Zmierzone u mnie

~300-350W zapalarka (praca jednostkowa)

~20-25W podajniki x2 (praca cykliczna)

~20-30W wentylator (praca stala podczas grzania)

~10W sterownik

~10-20W pompki CO/CWU x3 u mnie

~pozostala automatyka kotlowni 25W (sterowniki, regulatory i inne)

Co daje max ~500W w piku podczas rozpalania i stabilizuje sie na ~100W w trakcie pracy i ~30-50W w standby.

Dzięki. U mnie z osprzętem podobnie też 3 pompy (wymiennik) . Ok. To rozglądam się chyba za 1kW. aby mieć z zapasem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek20

Dzięki Ci wielkie. Mój takich zawirowywaczy nie ma. Być może dlatego że to kocioł z 2014r. RCK w kominie też mam na 10MPa. Jeszcze jakbyś mógł podzielić się jakie nadmuchy masz ustawione u siebie? Sorry że tak Cię mecze, ale najlepiej zdobyc info od kogoś kto ma taki sam kocioł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Te zawirowywcze dokupowałem bo ich też nie było. Nadmuchy mam aktualnie dla olczyka, bo na dominowoodzie mogłem zejść nieco z nadmuchem.

Screenshot_20211113_161058_org.mozilla.firefox.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, papen76 napisał:

@Kordjano na dole przy kotle mam to samo, co w econecie. Moje wersje:
Ecoster 1.13.62
Moduł A 6.10.32
Panel 6.11.24
Econet 1.14.3535

Moja wersja econeta nie pokazuje słupków ze zużyciem paliwa. Kupiona w grudniu 2016.

Patrzyłem na  panel w palniku w szklarni .

Moduł a 06.10.32

Panel 06.30. 37

Tam też te parametry mam , ecoster i econet nic do tego nie mają , słupków  to ja też nie mam .

Musiał byś wgrać nowszą wersje panela , ale jak palnik chodzi to szkoda zachodu .

Jak możesz to zrób fotkę z parametrami serwisowymi rozpalanie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek20

No to nadmuchy mam podobnie z tym że u mnie moc max to 20kW... Niżej za bardzo zejść nie mogę bo palę pelletem A2 i przy niższych nadmuchach zaczyna kopcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Tak to wszystko chodzi jak ta lala, tylko początek rozpalania jakoś długo trwał. Miałem podajnik 2 ustawiony na 8s, zmieniłem na 6 i jest już lepiej. Jak będę w domu w domu, to przestawie na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o swoich doświadczeniach z zanikiem płomienia, może komuś się przyda. Pewnie już było nie raz poruszane ale nie mogę znaleźć tyle czasu żeby przeczytać 585 stron wątku 🙂

Kocioł Zębiec Diament, palnik kipi 14kW.

Przed: Korekta powietrza 0%, kaloryczność 5.1, czyszczenie 20.

Na początku sezonu, po zakupie nowej partii pelletu płomień skakał między 0-100%. Zdarzało się palnikowi wyłączyć ponieważ przez dłuższy czas nie wykrywał płomienia. Mimo, że płomień był widoczny po otwarciu drzwiczek.

Za radami z innego wątku zwiększałem dawki zwiększając kaloryczność. Jeszcze gorzej. Zwiększałem dmuchawę, jeszcze gorzej.

Po dopaleniu i czyszczeniu musiałem świeży pellet wygrzebywac z palnika. Zanim na nowo się zaczął rozpalac.

31 razy się wyłączył jednego dnia. W domu zimno.

Poszedłem zatem w drugą stronę.

Czyszczenie 5, dmuchawa -15, kaloryczność 4.9.

Problemy się skończyły. Płomień między 60-100. Teraz jedynie staram się lekko wyregulować jakość płomienia/spalania.

Problem był tego rodzaju, że czyszczenie było zbyt częste, dmuchawa zbyt mocna. Palący się pellet przesuwał się w stronę końca palnika. Nowy pellet podawany przez podajnik nie miał się od czego zająć ogniem. Zasłaniał czujnik płomienia.

Na stronie producenta Kipi jest napisane, że płomień powinien być między 70-100%. Przy czym % płomienia widoczny jest w sterowniku Lider dopiero po wpisaniu specjalnego kodu 5211.

Serwisant z kolei powiedział mi, że on przeważnie zmniejsza moc dmuchawy w ustawieniach producenta za każdym razem u klienta.

Jeśli próbuję zwiększyć kaloryczność spada mi procent wykrywanego płomienia. Tak samo z korekcja powietrza na +. Dziś trochę dymił na czarno. 

Wiem, że muszę to poprawić, macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.