Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@jasio najlepiej wszyskie jakie dasz rade jeszcze jedno czy masz sterowanie zaworem 3/4 drogowym z włączoną ochroną powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przejrzałem instrukcję od panelu pok. już wcześniej, teraz ponownie i tam chyba nie ma możliwości ustalania/zmieniania histerez. Albo czegoś nie wiem, źle szukam.

W tej chwili kocioł pracuje/pompuje, ale wymusiłem ten start zawyżając temp. w termostacie. Sam nie wystartował, chociaż temp. zadana była wyższa od tej w pokoju, gdzie termostat.

Mam zawór 4-drogowy, ale bez siłownika, sterowany ręcznie, ustawiony na "7", tak jak serwisant go ustawił.

Idę pospisywać ustawienia kotła...

Edytowane przez jasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasio ja mam ustawienie histerezy w panelu pokojowym w ustawieniach/histereza ale ja mam panel pokojowy firmy plum ocoster touch mozę u pana jest podobnie

To wygląda jakby histereza była wyższa niż 1 stopień a pytanie ile musiała być podniesiona temperatura żeby piec wystartował

@jasio bez automatycznego sterowania zaworem 4 drogowym jest ustawienie ręczne co powoduje że dłużej grzejniki będą się nagrzewać i przez co może się wydawać że nie grzeją ciężko mi coś powiedzieć na temat jaka będzie temperatura szła na grzejniki na ustawieniu nr 7 musiałby pan jak piec pracuje na swoim optymalenym trybie pracy czy to 60 czy 65 st. cel. ustawić zawór tak by dawał odpowiednią temp na grzejniki ale to trochę potrwa  bo piec będzie się musiał najpierw nagrzać do tych około 65/60 st. zanim temperatura w obiegu krótkim zacznie się wyrównywać i nadmiar tej temperatury zacznie iść w grzejniki jak jest sterowanie automat. przez siłownik on podnosi temp powrotu  o histerezę ustawioną o np. 5 wtedy i otworzy na grzejniku jak spadnie poniżej temp ochrony powrotu o 5 to zamknie i tak w kółko aż osiągnie temperaturę powrotu ustawioną w serowniku  w tedy zacznie stale wzrastać temperatura na piecu i na grzejniki do ustawionej  w sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termometr wmontowany w rurę tuż za pompą CO i w tej chwili na grzejniki idą 62 stopnie - przy zaw. 4-drog. ustawionym na "7". Olo231, kocioł "wystartował" przy 25 stopniach na termostacie, czy mniej by wystarczyło - nie wiem.

42 minuty temu, olo231 napisał:

Niektóre ust. kotła: (spisane z menu "modulacja mocy")

max moc kotła 12kw

max nadmuch 32%

strumien paliwa 2,3kg/h

histereza średnia 2 stopnie C

śr. moc kotła 6kw

śr. moc nadmuchu 30%

histereza H1 min. 1 stopień C

min.moc kotła 4kw

min moc nadmuchu 24%

histereza kotła 5 stopni C

min. moc kotła FL 0%

max. moc kotła FL 100%

wyd podajnika 17,0kg/h

regulacja FL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 to są spieki może być dużo różnych możliwości od trefnego pelletu do złych ustawień chodzi też o temperaturę topnienia popiołu po spaleniu pelletu jak jest niska też będą się spieki robić ogólnie popiół powinien być pyłem można zrobić podstawowy test tego pelletu którym pan pali wsypać trochę do jakiegoś pojemnika i zalać wodą jak się zacznie rozpulchniać zmieniać z powrotem w wióry  to teoretycznie pellet jest w porządku nie wiem ile to powinno zająć czasu ale po nie więcej niż około 5 minutach  powinna być już jakaś reakcja jak jest nalej w swojej formie i jest twardy bądź ta reakcja była minimalna to pellet jest do przysłowiowej dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasioprzejzałem instrukcje twojego stera i jest tam histereza temperatury termostatu pokojowego pod symbolem p20 sprawdź ją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasio według co pan pisze to histereza panelu pokojowego jest 5 lub 4 stopnie co do ustawień pieca to indywidualna sprawa ale wydają się ok nie wiem tylko jaki ma pan metraż do grzania ale czy te 62 st na grzejniki czy to nie za dużo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, olo231 napisał:

@szumik83 to są spieki może być dużo różnych możliwości od trefnego pelletu do złych ustawień chodzi też o temperaturę topnienia popiołu po spaleniu pelletu jak jest niska też będą się spieki robić ogólnie popiół powinien być pyłem można zrobić podstawowy test tego pelletu którym pan pali wsypać trochę do jakiegoś pojemnika i zalać wodą jak się zacznie rozpulchniać zmieniać z powrotem w wióry  to teoretycznie pellet jest w porządku nie wiem ile to powinno zająć czasu ale po nie więcej niż około 5 minutach  powinna być już jakaś reakcja jak jest nalej w swojej formie i jest twardy bądź ta reakcja była minimalna to pellet jest do przysłowiowej dupy

Test już robiłem, pellet rozpuszcza się w ciągu 2 minut i jak na moje oko to są same trociny z domieszką kory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie histerezy kotła ,czy też histerez h1 h2 z histerezą temperatury pokojowej która znajduje się w panelu pokojowym ,wsterowniku kotłajej nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Staram się nie mylić tych dwóch pojęć nie mówiłem o histerezie w kotle tylko o panelu pokojowym

9 minut temu, olo231 napisał:

według co pan pisze to histereza panelu pokojowego jest 5 lub 4

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle szukałem!  P20 - histereza temp. termostatu pokojowego jest u mnie ustawiona na 2 stopnie. Rozumiem, że kocioł startuje od temp. zadanej na termostacie minus histereza. Czy tak? Czy można ją ustawić, powiedzmy, na 0,1 stopnia?

Edytowane przez jasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasio  tak jak jest temperatura ust na np 20 st. to piec się dopiero włączy przy tym ust. przy 18 st. Można. Nie wiem jak u pana jest skok przy przestawianiu ustawień temperatury ale powinna być możliwość jak nie o 0.1 to o 0.5 u mnie  można o 0.1 przestawiać być może u pana też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak ,nie wiem trzy ona nie działa w dwie strony czyli przy 2 st różnica nie będzie 4 st , zmniejsz ile się da u mnie jest 0.2 st mniej się nie da .

@szumik83 spróbuj intensywniej pobełtać obrotem komory może się zmniejszą te spieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem P20 do 0,2 stopnia - niżej się nie da. Zobaczymy czy zadziała!

I dziękuję Panowie za szybką pomoc. Uczę się tego cholerstwa, mam go dopiero drugi tydzień i na razie jest pod górkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się uczymy parę lat

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ja się uczę już szósty rok haha .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasio nie ma za co ma nadzieje że nie wprowadziłem w błąd za bardzo jeżeli tak nie było to moim zamiarem sam pelleciaka mam 3 rok i tak naprawde nadal się go uczę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no, bez Waszej pomocy długo bym do tego dochodził! Jutro miałem w planie dzwonić do serwisanta, ale chyba obejdzie się bez tego! Jeszcze raz dziękuję!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 te spieki to domieszka kory,w której naturaranie są drobiny piasku.Jak nie będzie ich dużo to palnik powinien sobie poradzić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze. Taka sytuacja z ostatniej doby. Pelet w zbiorniku jest, podajnik 1 i 2 działają normalnie, ale w okienku podajnika 1 jakby mało paliwa. Pomyślałem, że to wina trocin zalegających na wejściu żmijki, bo już raz mi się to zdarzyło. Przechyliłem zbiornik i znalazłem kawałek folii stretch. Aha, czyli tu była wina.
Napelniam rurę w trybie ręcznym, okienko pełne na 3/4. Niby ok. Odpalam palnik. Płomień max 2%. Nie działa...

Test podajnika. Było 2400 g, teraz jest 450 g!

Wyjąłem jeszcze raz rurę podajnika a tam drugi kawałek folii stretch wkręcony w dwa pierwsze zwoje żmijki.

Miałem już w pelecie gwóźdź, ale tego jeszcze nie grali. Sprawdzajcie zasypywany pelet.
37ec73f40b618b9ccac9dc2ce090f72e.jpgbf0c5d65e3a2e362989cf1c928bdb654.jpg144a1fe08e82db8f24fe37025c53ce7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 Dobrze że tylko cienka warstewka co by było jak to byłoby grubsze i większe mogło by diabła narobić ja się nie spotkałem z takimi niespodziankami ale dzięki za ostrzeżenie kupiłem na próbę pellet 8 dębowo-bukowy ekobraun czy jakoś tak niby din ma ale kodu paskowego nie zobaczymy jakie niespodzianki mnie czekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szósty rok palę i pierwszy raz miałem coś takiego. Jak się sypie prosto do zbiornika, to nie ma szansy zauważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.