Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas to chyba bez sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się zastanawiam o co chodzi raz.patrzę w informacjach i pompa.cyrkulacyjna jest On za chwilę patrzę i jest Off to tak ma właśnie wyglądać? Czy może jednak chodzi bez przerwy w godzinach które się ustawi? Harmonogram przestawiłem żeby były wszystkie godziny na dobę przez cały tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kordjano napisał:

@czarny21Ja nie mam w swoim sterowniku obsługi cyrkulacyjnej , ale słupki niebieskie powinny oznaczać pracę pompy .

@ScichyMoc minimalną bym dał na 5 kw nawet na 4kw , zbyt duża moc minimalna po rozpaleniu może źle wpłynąć na proces stabilizacji , rozpędzania się palnika , nadmuchy wydają się być w normie , możesz też zwiększyć kaloryczność na próbę , a pellet jaki masz chyba nie dębowy czy bukowy ? 

Pellet sosnowy,tak zrobie i dam znać czy coś pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że chodzi bez przerwy w godzinach które się ustawi , ale pewny nie jestem .

A może się włącza cyklicznie co jakiś czas w godzinach ustawionych a w pozostałym czasie stoi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kordjano napisał:

 

@Dlorenzo2021Do tego potrzebny kod , wpisujesz i wybierasz palnik np 26 kw , problem w tym że wyleciał mi z głowy , ale poszukam czy w zeszycie gdzieś nie mam zapisanego a może wcześniej któryś z kolegów Ci poda .

 

@Kordjano byłbym Ci bardzo wdzięczny za ten kod i informację gdzie go wpisać. Niestety ani w instrukcji palnika, ani sterownika nie ma żadnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dlorenzo2021 u mnie taki jest Kod do ustawień serwisowych.

@Kordjano doszedłem do ładu z pompą cyrkulacyjna. Pracuje cyklicznie można ustawić czas pracy cyklu do max 255sekund w harmonodramie można ustawić obniżenie pracy pompy jak i tamp wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dlorenzo2021 Jak ja miałem sterownik exomax 850 to kod do zmiany mocy palnika to była 4096

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czarny21 napisał:

Czy pompa cyrkulacyjna powinna chodzić cały czas czy tylko co ileś minut załączać się na chwilę?

Są czujniki bezprzewodowe, wchodzisz do łazienki pompa cyrkulacyjna włącza się... wychodzisz z łazienki wyłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrkierys napisał:

 

8 godzin temu, Dlorenzo2021 napisał:

@czarny21 czyli ten kod wbijam zamiast 0000 wchodząc w ustawienia serwisowe?

@Dlorenzo2021 Jak ja miałem sterownik exomax 850 to kod do zmiany mocy palnika to była 4096

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Taki jest i u mnie ,mam850tkę .

@Dlorenzo2021Tak zamiast 0000 wbijasz kod i masz wybór palnika jaki Ci pasuje .

Znaczy się jak @piotrkierys podał 4096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano @piotrkierys Dziękuję bardzo! Kod zadziałał. Co ciekawe wybrałem prawidłową moc palnika i moje spostrzeżenie jest takie, że wizualnie i odczuwalnie płomień z palnika jest identyczny. Czas nagrzewania instalacji jest podobny, przy czym podawana jest znacznie większa ilość pelletu. W obu przypadkach płomień 100% i nadmuch 34%.

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dlorenzo2021

    Nie no nie może być , jeśli dotąd miałeś moc maksymalną 18 kw a teraz zwiększyłeś nie wiem o ile? to płomien powinien być większy i to sporo ,chyba że zwiększyłeś o 1 kw to różnicy możesz nie zauważysz , coś Kolego musisz popracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Teraz leci na 26kW. Generalnie palnik zamontowałem do kotła miałowego 40kW (przewymiarowanego) górnego spalania. Przy pierwszym teście z zaprogramowanym palnikiem 16kW, podniesionym do 18kW w ustawieniach mocy max. palnik pracował bardzo poprawnie. Ładny płomień z minimalną ilością popiołu. Podawanie pelletu w rozsądnych ilościach co kilkanaście sekund. Na obecnych ustawienia, czyli 26kW również ładny płomień, jednak podajnik załącza się co kilka sekund i widzę, że zbiera się sporo popiołu z niedopalonymi resztkami pelletu w popielniku. Jak najprościej oszukać palnik, a by podawał mu nieco mniej pelletu? Tak na próbę.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wpisz wagę z testu jaka Ci wyszła  , moc maksymalną możesz zmniejszyć do 24 kw nadmuch na mocy maksymalnej zwiększ skoro przy 18 kw miałeś 34 % to przy 24 proponuje na początek 36 % , . 

Jaką masz kaloryczność wpisaną ? Jaka moc minimalna i pośrednia?  Ten płomień w palniku mniej więcej jaki długi jest na maksymalnej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem wagę 1100g, taka wyszła w teście. Zresztą taka była nawet ustawiona w chwili dostarczenia sterownika. Dzisiaj zauważyłem, że palnik mocno zabrudził kocioł popiołem, poza tym na ściankach kotła widoczny biały nalot. Ścianki płomienic z grubą warstwą popiołu. Płomień ma długość ok. 20cm. 100% płomienia według sterownika. Spalanie pelletu spore. W ciągu łącznie ok. 20 godzin pracy spalił ok. 90kg pelletu. Kaloryczność ustawiona na 5,2. Użyty pellet dobrej klasy za 1000PLN/T. Niestety nie znam kodu do ustawień serwisowych. 0000 daje tylko podgląd, brak możliwości zmiany parametrów. Jaki wpływ ma silny ciąg kominowy? Mam palnik zamontowany zaraz pod płomienicami (nie było innej możliwości) i widać jak płomień jest podrywany w górę do płomienic. Kolejne pytanie, czy wszelkie drogi dostępu powietrza do kotła powinny być pozamykane? Mam na myśli klapy popielnika itp.

Z góry dzięki za porady.

 

Edytowane przez Dlorenzo2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dlorenzo2021 napisał:

Wpisałem wagę 1100g, taka wyszła w teście. Zresztą taka była nawet ustawiona w chwili dostarczenia sterownika. Dzisiaj zauważyłem, że palnik mocno zabrudził kocioł popiołem, poza tym na ściankach kotła widoczny biały nalot. Ścianki płomienic z grubą warstwą popiołu. Płomień ma długość ok. 20cm. 100% płomienia według sterownika. Spalanie pelletu spore. W ciągu łącznie ok. 20 godzin pracy spalił ok. 90kg pelletu. Kaloryczność ustawiona na 5,2. Użyty pellet dobrej klasy za 1000PLN/T. Niestety nie znam kodu do ustawień serwisowych. 0000 daje tylko podgląd, brak możliwości zmiany parametrów. Jaki wpływ ma silny ciąg kominowy? Mam palnik zamontowany zaraz pod płomienicami (nie było innej możliwości) i widać jak płomień jest podrywany w górę do płomienic. Kolejne pytanie, czy wszelkie drogi dostępu powietrza do kotła powinny być pozamykane? Mam na myśli klapy popielnika itp.

Z góry dzięki za porady.

 

Nie wygląda to dobrze , płomień przy mocy maksymalnej powinien być dłuższy około 35 ,40 cm dla mocy 18 kw 20cm by było ok .

Kocioł powinien być strzelny bez lewego powietrza , jak duży ciąg to trzeba rck zamontować .

Nie bardzo wiem czy kocioł pracował bez przerwy 20 godzin i spalił 90 kg , czy pracował 20 godzin  np przez kilka dni po dwie trzy godziny dziennie tak czy siak te 90 kg za 20 godzin sporo za dużo . 

Jak masz możliwość podglądnąć ile paliwa jest w palniku podczas pracy na mocy maksymalnej to by dobrze było , świeża dawka pelletu powinna się rozpalać spadać na żar aby jak najszybciej się rozpalał i miał czas się spalić jak się rozpala w połowie czy poza połową rury to się nie zdąży spalić a płomień będzie krótki towaru w palniku będzie dużo a paliła  się będzie tylko połowa druga połowa to niepalący się pellet 

Dobrze by było wiedzieć jak masz ustawione .

Moc minimalna , pośrednia i maksymalna i nadmuchy do tego .

Czyszczenie rotacyjne co ile sekund i intensywnośc  w procentach 

Czas cyklu praca 

jak palisz w trybie Fl to jaka moc maksymalna i minimalna w procentach . 

Płomieniówki są poziomo trzy pionowo? tam powinno być miejsce na płomień ,komora spalania .

Masz może czujnik temperatury spaln? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kordjano napisał:

te 90 kg za 20 godzin sporo za dużo . 

Niby dużo ale 20h przy 20kw stałej mocy daje właśnie 100kg pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku nowego sezonu. Jestem w trakcie serwisu mojego palnika. Szybkie pytanie. Rurę wewnętrzna wysuwa się z zewnętrznej w stronę wylotu ognia czy w stronę maszynerii? Stanąłem w połowie roboty a nie chce pogiac sprzętu. 307604dac54aaf6632ce450304141b85.jpg

Znalazłem



U mnie się zacięła, nie chce wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech moderator wybaczy post pod postem, ale nie mogę już edytować. Wszystko złożone do kupy i śmiga, ale nie obeszło się bez poprawek. W czasie montażu poluzował się kabel od podajnika 2. Przestał działać podajnik i obrót komory spalania. Po dokręceniu jest ok.c89be41eef38232059cf119f202853c0.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego @papen76za ciekawość , ale co tam u ciebie z gazem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. W maju zadzwoniła babka z PGNiG, żeby się upewnić czy zostajemy przy gazie. Powiedziałem, że tak. I pytam baby czy gaz na pewno będzie, bo inaczej muszę pelet kupić. Zapewniała,że będzie do końca października. Od tamtej pory ani widu ani slychu po gazownikach. I tym sposobem cztery tony peletu już kupione i zawala mi domek gospodarczy. Masakra A miało być zrobione przyłącze już w tamtym roku...
Ps. Gaz od sierpnia +12.5% i to jeszcze nie koniec podwyżek ponoć. Jakby się nie obrócić, tak d.u. z tyłu...a1cfd8f228039ed97512733966f1256e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.