Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz Usłyszałem ostatnio u dostawcy, że zbliża się koniec sprzedaży peletow bez certyfikatu. Szacuje cenę w przyszłym sezonie na 900-1000 zł za tonę. Jak będzie, zobaczymy. Tak mi powiedzieli na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że teraz jest ostatni dzwonek na zakup? Czyli nic taniej, nie widzę żadnych obniżek ceny takie same jak w sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z gadki gościa od peletu wynikało, że będzie tylko drożej. W tym momencie mam na miejscu pelet z Ikei z Wielbarka za 890 zł przy zakupie powyżej tony. Jakość jest super. Ja już mam w sumie z głowy, bo mają w końcu gaz mi podciągnąć, ale tu też niepewne widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no to super to na to wychodzi,ze Ja na 240m będe potrzebował 9tys na pellet. Gdybym wiedział, że tak to będzie to w życiu bym kotła na pellet nie zakładał...Mnie to zastanawia jak jest mozliwe,ze budynek przed ociepleniem na sam parter szło max 3t węgla plus przyczepa drewna z dziurawym dachem co przy sniegach trzeba było z strychu snieg wyrzucac.W domu szło zdechnąć za przeproszeniem tak gorąco było okna wiecznie pootwierane itp.Teraz budynek ocieplony nowa instalacja doszło poddasze metraż się zwiększył na 240m w domu chłodniej niż było a kończę sezon na przeszło 9t. Poważnie rozważam powrót do zwykłego kotła.Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle wygląda to spalanie, pisałem z 2 użytkownikami i jeden ma sekom technix 24kw i dom ocieplony 10cm metraż 244 i spala 6ton a inny mi pisał że ma sasa bio solid 19kw I 200 metrów bez ocieplenia i tez spalił 6t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawet wychodzi z ciepło wlasciwe np a realnie jest jak piszę.Ja tam już nie wieże w takie spalania chyba ze w domu 20stopni.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom po Niemcu przeszło 100 letni metraż ponad 450m2 nie ocieplony temperaturę utrzymywałem 21-23°C poszło mi 7 ton pelletu. Jeśli spaliłeś ponad 9t to astanowił bym się nad korektą spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trybów pracy ma palnik kipi? Z ciekawości pytam, bo Revo ma 2 tryby... na pellet i na ruszta /drewno/. W trybie ruszta, palnik pelletowy Revo pracuje jako dmuchawa, wtedy mamy kocioł dwupaliwowy do wyboru, tylko odpowiednia konstrukcja, pionowo i dwupoziomowe wymienniki, podobny do RBRa Ekouniversal. Próbowałem niedawno z trybem ruszta... drewnem grab. Miłe zaskoczenie, nie brudzi kotła.

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarny21 napisał:

Mam dom po Niemcu przeszło 100 letni metraż ponad 450m2 nie ocieplony temperaturę utrzymywałem 21-23°C poszło mi 7 ton pelletu. Jeśli spaliłeś ponad 9t to astanowił bym się nad korektą spalania. 

Te poniemieckie domy nie były wcale takie złe w opalaniu jak może sie wydawać,piecuch ma 350m i się w czerech tonach węgla mieści,a w domu minimum 23 stopnie, ja mam 200 m z 80-tego roku nieocieplony i spalam tyle co on w tym poniemieckim

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy mam takie pytanie czy w czasie letnim dobrze jest przepalić Kocioł powiedzmy raz na tydzień i zagrzać C.W.U , bo ja wodę użytkowa cały sezon letni grzeje pompa ciepła


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie ma takiej potrzeby, ewentualnie można raz w miesiącu uruchomić pompy by się nie zastały. 

Edytowane przez PiotrNdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piotrkierys napisał:

Koledzy mam takie pytanie czy w czasie letnim dobrze jest przepalić Kocioł powiedzmy raz na tydzień i zagrzać C.W.U , bo ja wodę użytkowa cały sezon letni grzeje pompa ciepła


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno zajrzyj do kotła czy ci się nie poci , jeśli temperatura kotła będzie niższa od  temperatury otoczenia to zacznie się pocić .

Ja od czasu do czasu wchodzę w tryb ręczny i puszczam pompę cwu po 6 minutach sama się wyłączy , nagrzana woda z wężownicy podnosi mi temperaturę kotła do ponad 30 st i w kotle jest suchutko kocioł jest zamknięty .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, ma ktoś palnik 16kW Rotary i problem z płomieńem skaczacym do max 55%? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pytasz o 16stkę ? zmieniłeś kolego palnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy ecoMax 350P obsluguje bufor, termostat pokojowy zewnetrzny (do wylaczenie palnika) oraz sonde Lambda?

Porfolio Pluma raz podaje ze tak a raz ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kordjano napisał:

Czemu pytasz o 16stkę ? zmieniłeś kolego palnik ? 

Tak zmieniłem z Rynnowego Basic na Rotary 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBinNie obsłuży bufora i sondy , 850 p2 obsłuży bufor po dołożeniu modułu b i sondę moduł c . 

@ScichyNa to nie ma gotowej recepty , jeśli palnik jest nowy i ma czujkę nowej generacji to powinno oscylować w granicach 100% przynajmniej jak palnik po rozpaleniu się ustabilizuje na większej mocy , warunkiem jest przyzwoity pellet . 

Być może za dużo paliwa mu sypiesz , może nadmuch nie odpowiedni , może na małych mocach ciągle pyrkasz to musisz sam zaobserwować  , a jak się palnik wygasza to też nie pokazuje 100 % płomienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy jest wygaszanie pojawia się wysoki procent płomienia, pellet ważony kilka razy wydaje mi się ze dawka może być za duża paliwa 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Zakupiłem palnik KIPI ROTARY 26kW ze sterownikiem PLUM Ecoster 860P. Generalnie wszystko działa, jednak nie mogę ustawić na sterowniku mocy większej niż 18kW. Myślałem, że może zależy to od ustawień wydajności podajnika. Niestety ustawienia te nie wpływają na zakres ustawień mocy maksymalnej kotła. Moc maksymalna kotła ograniczona do 18kW. Gdzie lub jak to zmienić?

Edytowane przez Dlorenzo2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem za chiny nie chce mi się załączyć pompa cyrkulacyjna sterownik ecoMax920 chciałem ustawić żeby działała w godzinach 4:00-23:00 ale mimo ustawień harmonogramu nie chodzi. Gdy wróciłem do ustawień bez harmonogramu pompa ni załącza się? Gdzie to wszystko ustawić bo coś mi nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ScichyJaką masz moc maksymalną palnika ustawioną i kaloryczność ? oraz nadmuchy

@Dlorenzo2021Do tego potrzebny kod , wpisujesz i wybierasz palnik np 26 kw , problem w tym że wyleciał mi z głowy , ale poszukam czy w zeszycie gdzieś nie mam zapisanego a może wcześniej któryś z kolegów Ci poda .

@czarny21Może gdzieś wyłączyłes tą pompę w ustawieniach ,patrz dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kordjano napisał:

@ScichyJaką masz moc maksymalną palnika ustawioną i kaloryczność ? oraz nadmuchy

@Dlorenzo2021Do tego potrzebny kod , wpisujesz i wybierasz palnik np 26 kw , problem w tym że wyleciał mi z głowy , ale poszukam czy w zeszycie gdzieś nie mam zapisanego a może wcześniej któryś z kolegów Ci poda .

@czarny21Może gdzieś wyłączyłes tą pompę w ustawieniach ,patrz dobrze .

Moc max 15kw nawiew 36 średnia 10kw nawiew 30 minimalna 7kw nawiew 28

Kaloryczność 5.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny21Ja nie mam w swoim sterowniku obsługi cyrkulacyjnej , ale słupki niebieskie powinny oznaczać pracę pompy .

@ScichyMoc minimalną bym dał na 5 kw nawet na 4kw , zbyt duża moc minimalna po rozpaleniu może źle wpłynąć na proces stabilizacji , rozpędzania się palnika , nadmuchy wydają się być w normie , możesz też zwiększyć kaloryczność na próbę , a pellet jaki masz chyba nie dębowy czy bukowy ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.