Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko opcja sterowania pogodowego jest obecnie zainstalowana, moze warto bedzie przelaczyc jak tylko dojde na obecnym trybie do normalnego spalania? Teraz w dzien reguluje temperature recznie. Obecnie ustawiona na 37.

Wieczorem wrzuce caly wykres z 24h ostatnich wg zmian jakie napisal Kordjano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@173tomi A masz kolego termostaty na grzejnikach ? Jeśli chcesz palić od histerezy kotła przełącz na standard histereza kotła na 22 st zadana 72 st start pomp 55st nadzór 5 minut histerezy h1 3st h2 1 st  . Takie ustawienie powoduje pracę na pełnej mocy do końca , a nadzur dopali pellet przed wygaszeniem , temperatura przebije na kotle o parę stopni .

Jak się nie sprawdzi to rozważ palenie od termostatu pokojowego , u mnie się doskonale sprawdza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kazdy grzejnik ma termostat. Poki co sprawdze ten wariant, ktory teraz ustawilem. Mysle, ze ten ktory powyzej napisales bedzie spalac podobne ilosci? 

Termostat pokojowy powinien byc chyba sporo oszczedniejszy od sterowania pogodowego ?

Edytowane przez 173tomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 metrów do ogrzania, do tego grzejniki, to musi tego peletu trochę pójść
Sterowanie pogodowe pozwala "systemowi" szybciej reagować na zmiany temperatury na zewnątrz. Termostat pokojowy pomaga w bardziej precyzyjnym sterowaniu temperaturą.
Ja nie mam termostatów na grzejnikach, dlatego steruje w ten podwójny sposób.
Moje obecne ustawienia mieszacza kaloryferów:
Przy osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu temperatura mieszacza obniża się o 6 stopni. Ty masz termostaty na kaloryferach, to parametr "Termostat pokojowy mieszacza" zostaw na 0.
Takie ustawienia sprawiły, że temperatura wewnetrzna jest szybciej osiągana a kocioł odpala się ok. 7-8 razy na dobę przy obecnej temperaturze.
Kaloryfery mam aluminiowe, ale nie niskotemperaturowe niestety.9cdb19da0779fc8be00129ac6b369bdc.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Prośba.

Mam zamiar jutro zdemontować i wyczyścić palnik kipi 16 kW.

Gdzie znajdę jakieś pomoce naukowe jak to zrobić ? Instrukcję przeczytałem.

Może jakiś filmik , przeszukałem neta , ale nic ciekawego nie znalazłem , może jakieś inne pomysły.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rychu29 napisał:

może jakieś inne pomysły

Delikatnie traktować zapalarkę. Soczewkę czujnika płomienia możesz dodatkowo przetrzeć. Zaglądałeś do rury palnika? Coś wskazuje na to, że palnik wymaga czyszczenia? Choć na pewno operacja ta nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciężko zobaczyć co jest w rurze palnika.

Decyzja podjęta po konsultacji z Kordjano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że palnik masz w ścianie kotła i trudno go wyczyścić? To trochę niedobrze, bo przypuszczam, że w Twoim przypadku trzeba to robić w miarę często.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak wyciągniesz palnik i poświecisz latarką to widać będzie co jest , nie podobają mi się takie kotły gdzie do palnika nie można zajrzeć nawet szczotką  ciężko dojść u Ryśka .

Trzeba wykluczyć to że dziurki zostały przytkane i spróbować z tymi parametrami czyli kaloryczność zawyżona cykl pracy dłuższy jak płomień bedzie przyzwoity to nadmuchem do regulować , jak nie to nie ma co się spuszczać i denerwować tylko zrobić mieszankę z olczykiem .

Dokładnie jak papen napisał przy takich pelletach trzeba tą rure często czyścić .

 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz, ale muszę to zrobić bo nadal brak efektów zmian parametrów. W tym palniku, kotle spaliłem tylko ok. 2.5 pelletu.

Że konstruktor nie pomyślał, żeby tą końcówkę palnika wyjąć od środka. Marzenia . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, z estetycznego punktu widzeniu założenie palnika w ścianie bocznej jest ładniejsze, tylko nijak się ma do praktyki.

Samo życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Oni nie myślą bo w nim nie palą , zrobią ładną zabudowę zbiornik na pellet i jest 

Rychu jak będziesz tam zaglądał to zwróć uwagę na czujkę jaka jest soczewka wypukła czy płaska ,ewentualnie na jakim kolorze kabla żebyś wiedział czy masz nowego czy starego typu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, w jednym przypadku trzeba klęknąć i do palnika zajrzeć przy otwartych drzwiczkach, a w drugim dodatkowo głowę do kotła włożyć. Można się spierać, które wypięcie się, jest bardziej estetyczne, bo kwestia praktyki została wyjaśniona. 

Szukaj normalnego pelletu Rysiek. Będziesz spał spokojniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie my prawie wszystko kupujemy, nabywamy np. panie oczami, takie są prawa handlu i reklamy.

Dzięki panowie za porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar to zależy kto się będzie wypinał haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyjrzałem zdjęciu palnika Ryśka, trochę ciemno i oklejony... @rychu29 Jaki to model kotła? Pisze z telefonu a nie widać tu opisów użytkownika.99165c5fcdab7b5a48556ffc50913cbe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen, oklejony raczej nie kolor moim zdaniem wzorcowy.

Kocioł Setlans Bioufel 15kW lokalnego producenta , nawet ciężko go kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rychu29 napisał:

Że konstruktor nie pomyślał, żeby tą końcówkę palnika wyjąć od środka. Marzenia .

A'propos. Można rury palnika wyciągnąć do wnętrza kotła,( ja tak robię, ale palnik mam w drzwiczkach). Kwestia tego, czy w twoim przypadku wygodniejsze będzie wypięcie się i włożenie głowy do kotła, czy zdemontowanie całego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę inaczej wygląda po cyklu palenia. Poczytam więcej o Twoim kotle. f09d9d9c8e034d9f3fcf2a0e5a1633cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar 76, a masz palnik kipi, w którą stronę kręcisz ?, czy to możliwe, co za różnica gdzie jest zamontowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagrzewam chatę na maksa i do roboty, wieczorem napisze jakie efekty, moje pierwsze podejście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.