Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak ten płomień wygląda przy pełnej mocy, jak jest tak blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie rozgrzewa wszystko dookoła. Włącznie z palnikiem. Ciekawe jaka jest temperatura podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim Vikingu jest odwrotnie - musi wejśc jak najgłębiej i cały się nagrzewać, wtedy jest zgazowanie pelletu i pełne dopalenie i o dziwo nic się nie nagrzewa w części zewnętrznej palnika - elektronika, ma temp do 50C.

Ważna jest minimalna odległość końca palnika od przeciwległej ściany - nie może być mniejsza niż 150mm od końca palnika do przeciwległej ściany i po 50mm z boków palnika

Podczas pracy rura palnika jest jasno czerwona.

Pozdrawiam mających inaczej

viking min wymiary komory spalania.gif

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-35cm od przeciwległej przegrody. To jest w DTR palnika. U mnie też wewnętrzna rura świeci podczas pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium ciąg dalszy Dziś po miesiącu wyczyściłem wymiennik w moim pudle. Odbiór się raczej poprawił, bo spaliny spadły o 30'C. Wiem, moja wina, że nie chciało mi się tego wcześniej zrobić Niby na ściankach nie było dużo, ale popiół to jeden z lepszych izolatorów...bed88cf69e4cd70285f93a7f6a40f477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ustawienia w standardzie i jest teraz bajka dopiero. Tylko szkoda, że ciepło na dworze ciężko się odnieść do temperatur poprzednich. 

 

Screenshot_20181208-200049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam czy montować na drzwiczkach i dać i tak dodatkowo flansze montażowa, czy zostawić tylko z dodatkowa flanszą na boku, przecież do czyszczenia odkręcić dwie nakrętki to jest moment, a patrząc na moją kotłownie obecne ustawienie jest chyba najlepsze. Prześle wam zdjęcia kotłowni to będziecie wiedzieć o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to temperatura w domu, żeby nie było bo niektórzy ludzie twierdzą,nawet dzwonią, że bajki opowiadam haha. Ja im tłumaczę, że to najlepsza inwestycja w domu haha

Screenshot_20181208-200759.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo se podkrecilem temperaturę na termostacie bo miałem małą impreze haha

Ogólnie. Noc 22.2 dzień 22.5

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, misza napisał:

panowie czy możecie mi przybliżyć ustawienia tego sterownika powiem że dom ok 50m ocieplony 8 styropianemkocioł 0.9 kw moc maks.10 kw histeza 1 3st. nadmuch 30 %, moc śr 8 kw , min 5kw hist 2 3 st. histeza 7 st.piec ustawiony na 70 st

 

Panowie doradźcie czy te ustawienia można jakoś poprawić jakoś zmodernizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Joke00 napisał:

Cały czas się zastanawiam czy montować na drzwiczkach i dać i tak dodatkowo flansze montażowa, czy zostawić tylko z dodatkowa flanszą na boku, przecież do czyszczenia odkręcić dwie nakrętki to jest moment, a patrząc na moją kotłownie obecne ustawienie jest chyba najlepsze. Prześle wam zdjęcia kotłowni to będziecie wiedzieć o co chodzi.

Moim zdaniem lepiej jak byś przełożył ten palnik z przodu do drzwiczek bo kociołek dosyć wąski płomień przy maksymalnej mocy w tym palniku  może spokojnie osiągnąć długość 40 cm  lepiej będzie promieniował żarem , poza tym wygoda  w czyszczeniu tej rury , ewentualnie możesz spróbować dorobić jakieś drzwiczki na zawiasach tam z boku  odkręcanie nawet tych dwóch śrubek i wyciąganie palnika to jednak spora niedogodność ,powiem ci kolego że  włosy mi się zjeżyły na głowie jak to zobaczyłem  zrób to jak najszybciej  oddal ten palnik  bo to nie są żarty,  na koniec  pytanie  na jakiej mocy palnika  jest to zdjęcie płomienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy fuzzy logic dobrze rozumiem ze piec dąży do możliwie jak najniższej wartości mocy palnika żeby utrzymać temp zadana kotła? Byłem zerknąć i teraz chodzi na 12kw, nadmuch 23% płomień czasem spada do 86% a po chwili wraca na 100%. Rzeczywisty płomień trochę poszarpany. 

A i zdjęcie z kotłowni. Odrazu widać ze do niedawna było palone ekogroszkiem :)

34436FE0-A247-4BBA-BA7D-A15AE91A12BE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wąski ten piec, więc może faktycznie palnik miałby się lepiej z przodu , i przy inspekcji o wiele wygodniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kordjano napisał:

Moim zdaniem lepiej jak byś przełożył ten palnik z przodu do drzwiczek bo kociołek dosyć wąski płomień przy maksymalnej mocy w tym palniku  może spokojnie osiągnąć długość 40 cm  lepiej będzie promieniował żarem , poza tym wygoda  w czyszczeniu tej rury , ewentualnie możesz spróbować dorobić jakieś drzwiczki na zawiasach tam z boku  odkręcanie nawet tych dwóch śrubek i wyciąganie palnika to jednak spora niedogodność ,powiem ci kolego że  włosy mi się zjeżyły na głowie jak to zobaczyłem  zrób to jak najszybciej  oddal ten palnik  bo to nie są żarty,  na koniec  pytanie  na jakiej mocy palnika  jest to zdjęcie płomienia ?

Zdjęcie jest na 26kw czyli max, ale jeszcze nie był prawidłowo ustawiony. Na 17,5kw mocy płomień dosięga do płyty szamotowej ale się nie rozchodzi, na 12kw płomień kończy się na 3 cm przed szamotem. Jednak tak jak piszesz nie ma żartów wiec jakoś przeniosę go na drzwiczki, albo chociaż dam flansze odsuwającą. Tak jak już pisałem jak już ustawiłem w miarę na mocy max rura podajnika wychodząca z palnika jest letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go byś dał z przodu to wydaje mi się ze flansza nie była by potrzebna. Pytanie czy nie będzie zahaczał przy otwieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Darek21 napisał:

w porządku nie muszę zapisywać na kartce no i wykresy.

No i o to chodzi, że klient zadowolony haha. Ale wykresy bezcenne jak by nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Joke00 napisał:

Czy przy fuzzy logic dobrze rozumiem ze piec dąży do możliwie jak najniższej wartości mocy palnika żeby utrzymać temp zadana kotła? Byłem zerknąć i teraz chodzi na 12kw, nadmuch 23% płomień czasem spada do 86% a po chwili wraca na 100%. Rzeczywisty płomień trochę poszarpany. 

A i zdjęcie z kotłowni. Odrazu widać ze do niedawna było palone ekogroszkiem :)

34436FE0-A247-4BBA-BA7D-A15AE91A12BE.jpeg

Ja bym ten podajnik opuścił bo strasznie w sufit patrzy. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dragster napisał:

Jak go byś dał z przodu to wydaje mi się ze flansza nie była by potrzebna. Pytanie czy nie będzie zahaczał przy otwieraniu.

Jak go za głęboko wpuści to może zahaczać , między innymi po to jest flansza , można też przesunąć lekko ku zawiasom ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze chyba nie wyjdzie z przełożeniem na drzwiczki, bo wtedy będę musiał zasobnik przenieść, w głąb a to już będzie utrudniało dość mocno przejście za piec, a tam wyczystka komina, rury odprowadzającej spaliny z pieca, dolewanie wody etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.