Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę uprzejmie20f7d1dddff01f3db8098c4c8880fce8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki zlokalizowałem. Na ecoNet u mnie jest to "Czas cyklu pracy podajnika (podawanie + przerwa podawania)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mhosaja napisał:

Ja bym obstawiał, że z braku surowca, dają co mają, czyli odpady (płyty meblowe, wiórowe, kora itp.).

Mam pellet od tego samego producenta z dwóch różnych źródeł. Takie same opisy na workach, jeden lekko ciemniejszy.

I tak: jaśniejszy rozpada się w wodzie do 1min., ciemniejszy potrafi po 10min. mieć jeszcze kawałki całego pelletu.

Po wysuszeniu w jaśniejszym widać wyraźnie więcej trocin w ciemniejszym pył jak po płycie wiórowej.

Jaśniejszy na FL bez ustawień ma płomień 40'C-45'C, ciemniejszy 25'C-35'C

Ciemniejszy tak mi zabrudził piec jakbym mokrym drzewem palił. I popiołu zdecydowanie więcej.

Ciemniejszy ... 4zł droższy na worku

Że też nikt nie pilnuje tych dinów srinów :-(

A tak przy okazji, napiszcie mi proszę gdzie dokładnie umiejscowiony jest ten czujnik płomienia? W tym otworze na dole? Czyściłem ostatnio cały piec, i jak się przyglądałem to widzę tam tylko przód grzałki (tak trochę w głębi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palnikach 16 kw i20 kw  jest w szczelinie u góry a  w palnikach z regulowaną przysłoną w otworze też u góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam nie napisałem. Palnik 5-20. A to kurcze tam na górze nic nie widziałem. Jutro muszę to sprawdzić. To będzie jakaś maleńka dziurka pewnie?

Ps. Jak się patrzy w środek paleniska to tak po prawo na górze? (tam była jakaś szczelina jak pamiętam)

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawo na górze w 20 szczelina długości około  3 cm i szerokości ok 0.5 cm .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem, widziałem ją ale się tam nie przyglądałem.

Kurcze, to ile pelletu sypie niektórym że przykrywa tą szczelinę? (nieraz czytało się tu że by sprawdzić czy pellet nie zakrywa szczeliny - dlatego myślałem że jest na dole)

U mnie podajnik by musiał z godzinę na wygaszonym palniku podawać aby się taka górka usypała  he,he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie aż tak dużo musi sypać , tylko jak masz pelet który  potrzebuje pere sekund więcej żeby się rozpalić od żaru w dodatku 8mm  i żle dobierzesz cykl pracy podajnika , plus rotacyjny obrót  komory to  z każdą nową dawką , żar czyli to miejsce rozpalania nowej dawki zostaje przesunięte coraz dalej ku wylotowi i w efekcie każda nowa dawka ni nadąża się wypalić do końca , zpalnika bucha ogień a czujka gubi płomień , na dodatek  te pellety które się wolniej spalają  na ogół mają  wiecej popiołu który też zalega w postaci żaru w palniku  , dlatego płomień tak czasami nam skacze zwłaszcza w tych mniejszych  palnikach  .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kordjano napisał:

dlatego płomień tak czasami nam skacze zwłaszcza w tych mniejszych  palnikach 

U mnie ciągle skacze. Historia w ecoNet wygląda jak wykres u kardiologa. :-(

Jutro muszę trochę przysiąść w kotłowni (ciągły brak czasu)

Ale teraz już wiem gdzie dokładnie doczyścić aby wyeliminować jeden czynnik - brudny czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik albo ciąg kominowy. Za duży ciąg też będzie rwał płomień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma RCK to tak. Np. u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja! U mnie chwilowo brak chętnych do montażu wkładu kominowego... Zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kordjano napisał:

Nie koniecznie aż tak dużo musi sypać , tylko jak masz pelet który  potrzebuje pere sekund więcej żeby się rozpalić od żaru w dodatku 8mm  i żle dobierzesz cykl pracy podajnika , plus rotacyjny obrót  komory to  z każdą nową dawką , żar czyli to miejsce rozpalania nowej dawki zostaje przesunięte coraz dalej ku wylotowi i w efekcie każda nowa dawka ni nadąża się wypalić do końca , zpalnika bucha ogień a czujka gubi płomień , na dodatek  te pellety które się wolniej spalają  na ogół mają  wiecej popiołu który też zalega w postaci żaru w palniku  , dlatego płomień tak czasami nam skacze zwłaszcza w tych mniejszych  palnikach  .

Potwierdzam. Mam palnik 16 kW. Pellet noname 8 mm. po 3 tygodniach spędzonych na podglądaniu pieca u mnie dokładnie tak się zachowuje. No i powstają spieki...Chociaż u mnie raczej nie dużo popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie często przy problemach ze spalaniem proponujecie wydłużenie czasu cyklu z 15 na 30 itp. Wydaje mi się że wydłużenie cyklu spowoduje jeszcze większe problemy bo jednorazowo podajnik będzie wsypywał przy dwukrotnym wydłużeniu cyklu dwa razy więcej pelletu. Ja u siebie próbowałem dla eksperymentu wydłużyć cykl i zaobserwowałem tylko bardziej spadający % płomienia. Wydaje mi się że w takiej sytuacji lepiej próbować zmian czasu i intensywności czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też prawda. U mnie akurat wydłużenie czasu pomogło w tym konkretnym przypadku. Kiełbasy więcej się nie zrobiły na tamtym pellecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na moim pellecie  próbowałem kiedyś cyklu 15 s  niestety było gorzej  więc chyba to zależy od pelletu trzeba jedno i drugie próbować , do tego jeszcze nadmuch ,myślę że ecolambda tez by pomogła .                                                Tak to by wystarczyło żeby ktoś kto ma super płomień podał nam swoje nastawy ,cykle ,nadmuchy  i było by po problemie niestety tak nie jest .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ty masz ten sam pellet co ja i ja mam cykl 32 sekundy ,popatrz  jak podobnie my ustawili  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauwazylem ostatnio ze dmucha mi w rure spiro przez ktora sypie sie pellet do palnika czym to moze byc spowodowane jezeli palnik ma dobra odleglosc od tylnej sciany? Komin 14/14 wysoki ok. 10m Kociol ma komore podobna do kostrzewa mini bio. Palnik leci mocami 6/10/15 kw przeslona otwarta na maksa. Kociol ma 20kw.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.