Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie browarek?

 

Swoją drogą serwis KIPI mógłby czytać ten wątek i wrzucić nam aktualizację do naszych 860tek. Jako osoba prywatna nie można niestety doprosić. Elektrycznie to ja już sobie podłącze prawidłowo :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znów jest jakaś lipa :/ Nie zaglądałem do pieca kilka dni, a dziś wszedłem do kotłowni akurat w chwili rozpalania. W rurze palnika już po czyszczeniu siedział spiek, jak na zdjęciu... Zostawiłem go i patrzyłem co się będzie działo. Palnik się rozpalił, przeszedł na moc maksymalną i tak sobie pracował. Spiek przesuwał się coraz bardziej do krawędzi palnika, ale płomień jakiś nie bardzo... 50-70% wg czujki a i na oko jakiś krótki...

"Pomogłem" spiekowi spaść i płomień zaczął się poprawiać (i wizualnie i procentowo). W którą stronę działać? Zmieniać coś w trybie pracy, ustawić częstsze albo bardzie intensywne obroty komory palnika (mam 3% co 180s) czy poprawić parametry wygaszania lub czyszczenia?

Wygaszanie: moc przedmuchu-30%, czas przedmuchu-40s, przerwa przedmuchu-15s, start przedmuchu-10%, stop przedmuchu-5%.

Czyszczenie: czas czyszczenia rozpalania-25s, czas czyszczenia wygaszania-2min, nadmuch czyszczenia-100%.

20181106_181849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie kiełbasy mój palnik widział. możesz popróbować z częstszym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, częstsze czyszczenie. Kipi dał radę nawet gwoździom w pelecie. Browar dla wszystkich, którzy pomogli 87daf182b31955994c35ad8b141b370f.jpg44ad04f3b25dacb9a6db5f43a680b866.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spieki to wina pelletu  , u mnie czyszczenie to 4% co 90s  spieków nie mam  ale zapewne mam inny pellet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mhosaja napisał:

obroty komory palnika (mam 3% co 180s)

Ja przed dzisiejszym resetem miałem 6% co 60sec. i nie wyrzucało mi niedopalonego pelletu w czasie pracy. Nie było spieków. Działał nawet fajnie. (gdzieś tu na forum czytałem że ktoś ustawiał 4%/60sec ale gdy tak zrobiłem to wydawało mi się że dla palnika jest to niewystarczalne-jakoś takie krótkie dlatego wydłużyłem do 6%)

No ale bierzcie poprawkę że moim zdaniem szwankuje mi podawanie pelletu i palnik dostaje mniej niż deklaruje (Jakoś niepokoi mnie przy pracy podajnika że kręci a nic nie spada przy tych małych mocach).

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zdjęć nie porobiłem ale na tym miskancie miałem spieki po 30cm. Węglarkę tych spieków wyciągałem na dzień. Palnik dalej trawił to g... dopóki popielnika nie zawalił. Ale ustawienia czyszczenia miałem ekstremalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę... Sąsiad pali pelletem na retorcie, ale miskantowi nie dałby rady. A propos, tak wygląda w naturze miskant olbrzymi... Prawie trzy metry wysokości.c7ad27fb38252f85b12f0851974ce74b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Wróbel  to faktycznie dziwne i niepokojące  ,u mnie  kąt podajnika w granicach  45 50 % podobnie jak u papena  na zdjęciu  a okienko całe zapełnione , pellet 8 mm a wydajność 1600 gr , sprawdz sobie jeszcze ile wystaje ci tej żmijki w wycięciu czy nie za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakryczne spieki daje. Popiół praktycznie płynie. Komora musi cały czas prawie obracać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kordjano napisał:

sprawdz sobie jeszcze ile wystaje ci tej żmijki w wycięciu czy nie za mało .

Łyżka jest cała i z jeden obrót wystaje poza nią (ta żmijka jest dłuższa niż rura). Jak zużyję pellet to wstawię foto.

5 minut temu, Kordjano napisał:

okienko całe zapełnione

No, u mnie niby też jest pełne, ale jak się obraca ślimak to tak jakby przesypywało się z tych "łopatek" i wpadało do środka ślimaka (coś jak w betoniarce - brzeg "zasysa" się do środka) I wtedy widać puste przestrzenie w środku rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @wróbel75 nie chce mi się wierzyć , że harmonogram nie działa w 860 jak jest to musi działać nawet jak z programem pod bufor, nie ma to żadnego znaczenia. Coś masz nie tak poustawiane w sterowniku. Co steruje kotłem panel pokojowy  ecoster 200 toucz czy uniwersalny.  Musisz przejrzeć sterownik i zrobić w nim porządek bez tego rozmowa jest o niczym.

Pozdrawiam

OK niech się pali

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robin60 napisał:

Co steruje kotłem panel pokojowy  ecoster 200 toucz czy uniwersalny. 

Nie mam żadnego sterownika. Ale jak by coś to działa już harmonogram. Pisaliśmy o tym 1-2 strony temu.

Jest tylko ta różnica że nie wyłącza całkowicie sterownika tylko wprowadza go w postój (i tak samo można uruchomić harmonogram - tylko gdy sterownik jest włączony). Jak wyłączy się piec ręcznie, to już nie włączy go harmonogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dragster napisał:

A gdzie browarek?

 

Swoją drogą serwis KIPI mógłby czytać ten wątek i wrzucić nam aktualizację do naszych 860tek. Jako osoba prywatna nie można niestety doprosić. Elektrycznie to ja już sobie podłącze prawidłowo :)

Ostatnio dowiedziałem się, że raczej nie będzie aktualizacji (mnie to też dotyczy) bo zachodzi kwestia sprzętowa. Czegoś naszym ( starszym 860-tkom) brakuje wyjść. Podczas rozmowy z serwisem gdy podałem moje dane to Gościu stwierdził, że aktualizacja byłaby możliwa gdyby sterownik został (nieumyślnie) uszkodzony i wtedy miałbym w nim jakiś podzespół wymieniony i automatycznie zaktualizowany. Temat też wcześniej drążyłem gdy chciałem mieć możliwość ustawienia pracy kotła w harmonogramie - a nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klops. Szkoda. :/

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wróbel75 napisał:

Nie mam żadnego sterownika. Ale jak by coś to działa już harmonogram. Pisaliśmy o tym 1-2 strony temu.

Jest tylko ta różnica że nie wyłącza całkowicie sterownika tylko wprowadza go w postój (i tak samo można uruchomić harmonogram - tylko gdy sterownik jest włączony). Jak wyłączy się piec ręcznie, to już nie włączy go harmonogram.

A bo to tak ma działać  Harmonogram ma wyłączać  i załączać palnik  a nie sterownik   , załączanie pompy możesz sobie ustawić jak chcesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ostatnio dowiedziałem się, że raczej nie będzie aktualizacji (mnie to też dotyczy) bo zachodzi kwestia sprzętowa...


Widocznie serwis nie czytał "Moje życie i dzieło" Henry'ego Forda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kordjano napisał:

załączanie pompy możesz sobie ustawić jak chcesz. 

No właśnie, a ustawienie wyłączania pompy jest też gdzieś możliwe aby pompa pracowała dłużej niż włączony jest sterownik?

Np. Dogrzewam kocioł do 80', ustawiam zawór 3d na 45' i wyłączam palnik. Palnik jest wyłączony ale woda jeszcze z godzinę - dwie trzyma temperaturę na grzejnikach 45' i wyłącza się np. przy spadku temperatury do umownie nastawionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dokładnie tak jest. Jest taki parametr w ustawieniach serwisowych->ustawienia CO i CWU-> Temperatura załączenia pompy CO.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie ustawić temperaturę załanczania pompy np  50 st harmonogram gasi palnik temperatura na kotle zadana 80 st  pompa pracuję do temperatury 50 st po czym się wyłącza , apalnik czeka do następnego przedziału czasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dragster napisał:

Przecież dokładnie tak jest. Jest taki parametr w ustawieniach serwisowych->ustawienia CO i CWU-> Temperatura załączenia pompy CO.

Załączenia tak, ale chodziło mi o "wyłączenia". Żeby pompa pracowała przy wyłączonym sterowniku. To chyba jest niemożliwe, prawda?

No ale jest teraz sens jak działa harmonogram :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr działa w dwie strony.

1 minutę temu, wróbel75 napisał:

Żeby pompa pracowała przy wyłączonym sterowniku. To chyba jest niemożliwe, prawda?

Tak jak podepniesz pod 230V :) Ja mam nawet przygotowany kabelek w razie W.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam (jeszcze) podłączony sterownik Techa który kupiłem przed Kipi i po nagrzaniu kotła przełączałem tylko wtyczkę pompy pod ten sterownik który obsługuje u mnie jeszcze zawór 3D. Więc mogłem nagrzany piec, wyłączyć a obieg sobie jeszcze pracuje na ustalonej temperaturze. Dlatego zainteresował mnie ten harmonogram, ale zawsze nie było czasu aby się w to zagłębić a co go ustawiłem to nie działał. Dopiero dzisiaj, parę godzin, wasza pomoc, kilka prób i cel osiągnięty. Dzięki Wam Wszystkim.

Aha, RCK też przestawiłem na 10  ;-)

Teraz będę musiał popracować nad podajnikiem, płomieniem i ekonomią :-)

Edytowane przez wróbel75
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.