Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, wróbel75 napisał:

U mnie właśnie na podajniku 45' i mocy 5kW częściej nie sypał nic  dlatego min.zwiększyłem na 7kW

Coś jest na rzeczy. Piszesz, że w okienku kontrolnym mało tego pelletu. Test wagi też bardzo mały (6min?). Nie masz za krótkiego ślimaka w rurze lub trociny na dnie zasobnika?

Z tym harmonogramem masz tak samo jak u mnie mimo wersji softu v7. Rozmawiałem z serwisem KIPI i z tego co wiem w wersji 7 powinien być harmonogram dla palnika lub też palnik może działać wg. harmonogramu. Cokolwiek to miało znaczyć, wydawało mi się, że będzie to własnie harmonogram kotła a nie obniżenie temperatury kotła. Chyba że można coś tam więcej wybrać.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ślimak krzywy?Nie wiem czy to może być przyczyną, ale u mnie był bardzo skrzywiony po wyjęciu z pudła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. A teraz coś się stało i w ogóle nie mam w necie econet24.

Wyskakuje

502 Bad Gateway

8 minut temu, Dragster napisał:

Test wagi też bardzo mały (6min?)

Tak, pełne 6min test wykonywany dziesiątki razy. Chociaż jak robiłem go z 3 miesiące temu (pierwszy raz) to wychodziło coś ok. 1200gr.

Pellet od tego samego dostawcy. Chwilowo kupowany po 10 worków (pracuję nad miejscem w którym będę go trzymał) z tej samej hurtowni. Chociaż ostatnio zmienił się jego kolor na ciemniejszy i bywają dłuższe kawałki (choć na worku napisane to samo). Test wody wyszedł podobny, rozkładał się w ok. 1min.

13 minut temu, Dragster napisał:

Nie masz za krótkiego ślimaka w rurze lub trociny na dnie zasobnika?

Ślimak wystaje ciut za rurę ale nie przeszkadza to w pracy więc nic nie odcinałem. Pojemnik mam zrobiony z kosza na śmieci i w sumie podajnik nie dotyka dna tylko leży na pellecie. Tak że ew.trociny są z 20cm niżej (od pierwszego zasypu nie widziałem dna pojemnika). Ale w okienku też widać trochę pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przewazylem u siebie. 1450 gr. To też bardzo ciekawa sprawa, jak różnią się wagowo nasze pellety, od ok. 900 gr do ponad 2000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim to pewnie ołów jest. Ważyłem 3 razy i wyniki takie same. 2400.Nie wiem co w nim jest, pali się dobrze. Żadnych spieków. sam popiół którego jest nieco więcej niż z pelletu certyfikowanego. Żadnych testów wody, smaku nie robiłem. Mam zaufanego dystrybutora, który testuje towar którym handluje. Zresztą robi to w planiku KIPI.

 

23 minuty temu, wróbel75 napisał:

Ok. Sterownik zresetowany. Pellet zważony na nowo (855gr/6min.)  Harmonogram ustawiony. Zobaczymy czy się załączy o 17tej.

Pochyl trochę bardziej rurę i tyle. Będzie większa wydajność podajnika.  Co do Harmonogramu u mnie jest coś takiego:

image.png

Też 860tka P3-C Touch. Wersja modułu A: 4.30.5. Sterowniki bez obsługi bufora mają harmonogram kotła włącz/wyłącz my mamy włącz/wyłącz ale obniżenie temperatury kotła.

Zerknij może ten harmonogram inaczej wygląda z poziomu sterownika.

 

 

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie. Ja też ważyłem trzy razy. Teraz pytanie "Ile pelletu jest w pellecie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pochylałem o 2-3 ogniwa na łańcuchu, to wydajność wzrosła o 20gr.(zawsze coś), Kiedy pochyliłem kiedyś bardziej to ... zapchała się rura podajnika bo zrobiło się lekkie "kolanko". Na razie nie chciał bym przycinać tej rury giętej zanim nie będzie ustawione na tip-top wszystko w kotłowni.

Harmonogram nie zaskoczył o 17tej ale jeszcze raz poprawiłem wszystko przez telefon, kompa i sterownik  (żeby nie okazało się że "gdzieś w chmurze" jest co innego poustawiane) Okazało się że chyba nie wszystkie zmiany robione na kompie było widać na sterowniku. Teraz czekam na 17:30 he,he

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w harmonogramie masz "Obniżenie". Zaznaczone:

image.png.11d55fe5619aaffe641286f700fdcaee.png

To nie posterujesz w ten sposób kotłem.  To jest obniżenie temperatury kotła wg harmonogramu. Ustawienia muszą wyglądać jak dla "Cyrkulacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram nie zadziałał. Teraz zrobiłem troszeczkę inaczej. Odpaliłem palnik i ustawiłem aby się wyłączył o 18tej wg.harmonogramu. Dziwne, że gdy porobiłem zmiany na sterowniku, to nie widać ich na kompie, nawet po ponownym zalogowaniu. Jakby w tej kwestii sterownik nie współpracował z ecoNeem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku ładnych postów usiłuję wytłumaczyć, że to tak nie działa w sterownikach z obsługa bufora czyli takich jak my mamy 860. My nie mamy możliwości sterowania kotłem/palnikiem na zasadzie Włącz/Wyłącz. Miało to być w wersji 7 oprogramowania ale jak widać nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działa :-)))))

Musiałem tylko zrozumieć  że wyłączony sterownik (palnik) to nie to samo co .... postój palnika he,he.

59 minut temu, Dragster napisał:

My nie mamy możliwości sterowania kotłem/palnikiem na zasadzie Włącz/Wyłącz.

Święta racja. Harmonogram działa na zasadzie "regulator włączony" i praca/postój. 

Gdyby pomyśleli o wprowadzeniu włącz/wyłącz pomogło by to zaoszczędzić prądu. W skali Polski czy Europy pewnie uzbierało by się kWh.

A dodatkowo było by prościej ustawić Harmonogram takim "inteligentom" jak ja he,he

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji 7.xx softu harmonogram kotła działa włącz/wyłącz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wróbel ,a dobrze  masz włożoną rurę podajnika w zasobnik nie za płytko  ,albo wycięciem na przykład na boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dragster napisał:

Czyli w wersji 7.xx softu harmonogram kotła działa włącz/wyłącz?

Nie. Harmonogram działa na zasadzie: palnik włączony i tylko wprowadza go w postój na czas kiedy ma być "wyłączony"

6 minut temu, Kordjano napisał:

Kolego Wróbel ,a dobrze  masz włożoną rurę podajnika w zasobnik nie za płytko  ,albo wycięciem na przykład na boku?

Tak, rura jest całkowicie w pojemniku, obtoczona pelletem i "łyżką" do góry (a swoją drogą ktoś w postach do 50str. miał podajnik położony pod ok 5'-10' i skręcony ok 45' )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli harmonogram w 7.xx działa tak jak napisał producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wróbel75 napisał:

(a swoją drogą ktoś w postach do 50str. miał podajnik położony pod ok 5'-10' i skręcony ok 45' )

kocur34, str 46

6 minut temu, Dragster napisał:

Czyli harmonogram w 7.xx działa tak jak napisał producent.

Ja o harmonogramie nigdzie nie mogłem przeczytać. Nie było słowa w opisie ani Pluma ani Kipi. Chyba że naprawdę mnie przyćmiło i tego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 860-tce jest tak, jak pisze kolega @wróbel75 - kiedy wg harmonogramu jest "wyłącz" to sterownik chodzi a palnik ma wymuszony postój do momentu aż wg harmonogramu będzie "włącz". Moim zdaniem to działa elegancko i sam z tego korzystam w trybie lato. W mojej instrukcji pluma było to opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 postów dedykuję Kipi i Plumowi Pozdrowienia z kotłowni, hihi.6d41d79b4dcecef1be6ff568ed557537.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.