Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Oczy miałem z guzików i nie dotarło do mnie to wyłączenie ochrony powrotu przy 4D, hehe. Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ładnie działa. Prawie jak sprzęgło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli coś z tego zaczyna wychodzić e29ff506db9e1a070b1376c42ef0df1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki obieg kotłowy, zachowane średnice rur i ochrona powrotu sama działa grawitacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już na koniec, żeby za dużo nie spamować Porównanie pierwszego odpalenia 2017 z ochroną powrotu i 2018 bez ochrony. Dokładnie o tej samej porze włączyłem palnik, na tych samych ustawieniach.daa7bfc2f166429b870a09e0ef5b3b1b.jpg6c5a0a2fa8a605e699f6bb691bfefc8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy powinny pracować stale. Przy osiagnieciu temp. masz mozliwosc obnizenia temp. obiegu o zadany parametr. Albo ustawić wspolczynnik temp pokojowej.
No właśnie, jak się ma wartość tego współczynnika do pracy układu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji do 850, pkt. 8.16

"Automatyczna korekta temperatury
pokojowej zachodzi zgodnie ze wzorem:
Korekta = (Temperatura zadana pokojowa –
zmierzona temperatura pokojowa) x
współczynnik temperatury pokojowej /10
Przykład.
Temperatura zadana w ogrzewanym
pomieszczeniu (ustawiona w ecoSTER200) =
22 °C. Temperatura zmierzona w
pomieszczeniu (przez ecoSTER200) = 20 °C.
Współ. temp. pokojowej = 15.
Temperatura zadana mieszacza zostanie
zwiększona o (22 °C - 20 °C) x15/10 = 3 °C.
Należy znaleźć właściwą wartość parametru
Współ. temp. pokojowej. Zakres: 0…50. Im
większa wartość współczynnika, tym większa
korekta temperatury zadanej kotła. Przy
ustawieniu na wartość ,,0” temperatura
zadana mieszacza nie jest korygowana.
Uwaga: ustawienie zbyt dużej wartości
współczynnika temperatury pokojowej może
spowodować cykliczne wahania temperatury
pokojowej!"

Ja miałem ustawiony na 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się wreszcie za ustawianie wszystkiego jak trzeba i chwilowo mam wyłączony termostat pokojowy. Chce dobrać dobrze krzywe grzewcze. Lepiej późno niż wcale Dziś prawie cały dzień u mnie 10-12 stopni na szczęście, to może coś popchnę do przodu.
Z tego wzoru wynika, ze przy 35 miałem:

(22-20)*35/10=7'C

Pewnie to jedna z przyczyn kręcenia zaworami... Nie wiem. Właśnie wróciłem do domu i wreszcie mam trochę czasu na kombinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co jakiś czas mam jakieś olsnienie i chciałbym coś zmienić w swojej kotłowni ale nie zawsze są to dobre pomysły w związku z tym mam pytanie. Mam zbiornik cwu 250 l z dwiema wezownicami pod górną podpiety piec, dolna docelowo pod solary ale to może trochę potrwać, jeżeli teraz podpialbym się piecem pod dolną wezownice do miałoby to sens? Wydaje mi się że przy takim rozwiązaniu więcej wody by się ogrzewalo i pompka cwu rzadziej by się zalaczala. Co o tym sadzicie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij je szeregowo. Szybciej będzie się grzał zasobnik. Lub ewentualnie równolegle z zaworami odcinającymi i będziesz zmógł sobie przełączać wężownice w razie potrzeby. I masz rację przy dolnej wężownicy będziesz miał więcej wody zagrzanej.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zanim zacznę cokolwiek pisać, postanowiłem przeczytać cały ten temat, w którym z pewnością znajdę odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań. Jednak z braku czasu idzie to dość mozolnie (obecnie jestem na 50str.) a w piecu się pali (czyt. być może niszczy).

Mam kilka "szybkich" pytań aby rozwiać swoje wątpliwości i czytać dalej w spokoju :-)

1. Do osób które obniżyły rurę podajnika.

Czy skończyły się problemy z przesypywaniem pelletu wewnątrz rury?

Czy pomogło to w podawaniu dość jednakowych dawek pelletu i ustabilizowaniu płomienia?

Jaki mniej-więcej macie teraz kąt podajnika względem podłogi?

2. Do osób które nie mają bufora

Na jakich mocach palicie ?

3. Do osób mających sondę lambda

Jakie macie średnie nadmuchy przy mocach 7, 10, 15, 20 kW?

4. Do wszystkich się znających :-)

Sprawa komina. Jaka temperatura na czopuchu jest bezpieczna abym nie popłynął.

Komin mam typu Schiedel ale od lokalnego producenta (czyt. nie firmowy). Średnica 200mm wysokość ok.9mb.

Na czopuchu zamontowałem RCK (który na marginesie jeszcze też nie wiem jak ustawić, więc nastawiłem na 15)

5. Do osób palących wg. harmonogramu

Jak go ustawić?

Teoretycznie proste, zaznaczyć słupki w godzinach, w których ma pracować palnik i nacisnąć "zapisz". Tak też uczyniłem i d...a. O wybranych godzinach palnik nawet nie drgnął.

O co chodzi z tym "kocioł", "praca na czas", "mieszacz1", "włączony", "wyłączony", "obniżenie"?

Kurcze, a najgorsze że w żadnej instrukcji nie znalazłem nic z opisu "praca z harmonogramem".

Nie wiem czy to ważne ale nie mam sterownika pokojowego (już pomyślałem że może to ma wpływ na to że nie działa mi harmonogram)

Palnik Kipi 20kW

Strasznie dużo napisałem, jak na osobę która zaczyna post od słów "zanim zacznę pisać" :-)

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wróbel75 napisał:

1. Do osób które obniżyły rurę podajnika.

Czy skończyły się problemy z przesypywaniem pelletu wewnątrz rury?

Czy pomogło to w podawaniu dość jednakowych dawek pelletu i ustabilizowaniu płomienia?

Jaki mniej-więcej macie teraz kąt podajnika względem podłogi?

45st. 

25 minut temu, wróbel75 napisał:

2. Do osób które nie mają bufora

Na jakich mocach palicie ?

5-12kW

25 minut temu, wróbel75 napisał:

3. Do osób mających sondę lambda

Jakie macie średnie nadmuchy przy mocach 7, 10, 15, 20 kW?

15-30%, 

25 minut temu, wróbel75 napisał:

4. Do wszystkich się znających :-)

Sprawa komina. Jaka temperatura na czopuchu jest bezpieczna abym nie popłynął.

Komin mam typu Schiedel ale od lokalnego producenta (czyt. nie firmowy). Średnica 200mm wysokość ok.9mb.

Na czopuchu zamontowałem RCK (który na marginesie jeszcze też nie wiem jak ustawić, więc nastawiłem na 15)

Przy systemowym kominie chyba bym się nie obawiał. Wytrącanie kondensatu zależny też od warunków w kotłowni. RCK wychładza komin.

 

25 minut temu, wróbel75 napisał:

5. Do osób palących wg. harmonogramu

Jak go ustawić?

Teoretycznie proste, zaznaczyć słupki w godzinach, w których ma pracować palnik i nacisnąć "zapisz". Tak też uczyniłem i d...a. O wybranych godzinach palnik nawet nie drgnął.

O co chodzi z tym "kocioł", "praca na czas", "mieszacz1", "włączony", "wyłączony", "obniżenie"?

Kurcze, a najgorsze że w żadnej instrukcji nie znalazłem nic z opisu "praca z harmonogramem".

Nie wiem czy to ważne ale nie mam sterownika pokojowego (już pomyślałem że może to ma wpływ na to że nie działa mi harmonogram)

Jaki masz sterownik?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen, to o tych podajnikach czytałem, też mam ok. 45' ale wydaje mi się że "przesypuje" pellet.

Myślę podnieść zbiornik i opuścić podajnik tak do ok. 10' dlatego pytałem tych którzy opuścili czy pomogło, czy może wrócili z powrotem do 45'

17 minut temu, Dragster napisał:

Wytrącanie kondensatu zależny też od warunków w kotłowni.

Co masz konkretnie na myśli?

17 minut temu, Dragster napisał:

RCK wychładza komin

Czyli bzdurny, nieprzemyślany zakup i zamknąć go?

18 minut temu, Dragster napisał:

Jaki masz sterownik?

ecoMax860 ale ustawiałem harmonogram przez ecoNet-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 45 st.

 

Ad.2 5-14kW

 

Ad.3 Nie mam :P u mnie nadmuch ustawiany z pompką sadzy i analizatorem spalin w granicach 28-38% Jednak, jak pokazuje praktyka, sonda lambda może odwrócić rzeczywistość do góry nogami.

 

Ad.4 Też mam system Schiedela. U mnie spaliny ~95C, ale planuje wstawić zawirowacze i obniżyć temperaturę. Raczej przy ceramice nie trzeba się obawiać kondensatu.

 

Ad.5 Trochę chaotyczne pytanie. Teoretycznie ustawiasz te słupki naciskasz zapisz i hula ;) U mnie tak właśnie jest...

40 minut temu, wróbel75 napisał:

O wybranych godzinach palnik nawet nie drgnął.

Może to głupie domysły, ale może po prostu nie było rozbiorów i kocioł układ trzymał wszystkie zadane temperatury w granicach ustawionych histerez...

41 minut temu, wróbel75 napisał:

O co chodzi z tym "kocioł", "praca na czas", "mieszacz1", "włączony", "wyłączony", "obniżenie"?

Puste hasła... Jaki masz sterownik, gdzie występują poszczególne pozycje? Doprecyzuj, to będziemy mogli pomóc. I przede wszystkim - masz instrukcję? Ale to nie wszystko... Czytałeś ją?

43 minuty temu, wróbel75 napisał:

Nie wiem czy to ważne ale nie mam sterownika pokojowego

Obecność sterownika nie wpływa na harmonogram pracy kotła - ja mam, ale nie korzystam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wróbel75 napisał:

Co masz konkretnie na myśli?

Zimine powietrze w kotłowni (np w piwnicy) + RCK mocniej obniży temperaturę w kominie, szybciej wytrąci się kondensat.

3 minuty temu, wróbel75 napisał:

Czyli bzdurny, nieprzemyślany zakup i zamknąć go?

Dobry zakup, ja mam ustawiony na 10

3 minuty temu, wróbel75 napisał:

ecoMax860 ale ustawiałem harmonogram przez ecoNet-a

Jaka wersja softu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno wstawiłem swoją odpowiedź i nie zwróciłem uwagi na Twój kolejny post...

3 minuty temu, wróbel75 napisał:

Papen, to o tych podajnikach czytałem, też mam ok. 45' ale wydaje mi się że "przesypuje" pellet.

Myślę podnieść zbiornik i opuścić podajnik tak do ok. 10' dlatego pytałem tych którzy opuścili czy pomogło, czy może wrócili z powrotem do 45'

Co to znaczy, że "przesypuje"? Wysypuje się niespalony z palnika? Jeśli tak, to daj mu dłużej poleżeć na palniku - wydłuż czas cyklu praca. U mnie pomogło. Zdaje się, że kocur ustawiał podajnik prawie że do poziomu, ale potem wrócił do 45st.

5 minut temu, wróbel75 napisał:

Czyli bzdurny, nieprzemyślany zakup i zamknąć go?

RCK robi robotę. Jak masz ceramikę, to RCK ustaw na 10Pa i przestań myśleć o kondensacie - za dużo czytasz forum ;)

6 minut temu, wróbel75 napisał:

ecoMax860 ale ustawiałem harmonogram przez ecoNet-a

Zobacz czy ustawienia z ecoNeta są wprowadzone na kotle - może tu coś nie zagrało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mhosaja napisał:

Jednak, jak pokazuje praktyka, sonda lambda może odwrócić rzeczywistość do góry nogami.

No tak nie do końca bo koledzy pisali że najpierw sonda "przyspieszała" a po jakimś czasie się stabilizowała i "wracała" do ok 40%

11 minut temu, mhosaja napisał:

U mnie spaliny ~95C, ale planuje wstawić zawirowacze i obniżyć temperaturę. Raczej przy ceramice nie trzeba się obawiać kondensatu.

uspokoiłeś mnie trochę bo spaliny bywały od ok. 60' do 110' średnio mają 70'-80'

14 minut temu, mhosaja napisał:

Może to głupie domysły, ale może po prostu nie było rozbiorów i kocioł układ trzymał wszystkie zadane temperatury w granicach ustawionych histerez...

Tego ja nie zrozumiałem. Znam tylko 3 rozbiory Polski :-).

Jeśli chodzi Ci o zapotrzebowanie, to na pewno temp. spadła i powinien się odpalić.

16 minut temu, mhosaja napisał:

Puste hasła... Jaki masz sterownik, gdzie występują poszczególne pozycje? Doprecyzuj, to będziemy mogli pomóc.

Pisałem że ustawiałem harmonogram przez ecoNeta i tam właśnie są te opisy.

17 minut temu, mhosaja napisał:

I przede wszystkim - masz instrukcję? Ale to nie wszystko... Czytałeś ją?

 

Godzinę temu, wróbel75 napisał:

Kurcze, a najgorsze że w żadnej instrukcji nie znalazłem nic z opisu "praca z harmonogramem".

Przeczytana zarówno Kipiego do palnika jak i Pluma do sterownika

16 minut temu, Dragster napisał:

Zimine powietrze w kotłowni (np w piwnicy) + RCK mocniej obniży temperaturę w kominie, szybciej wytrąci się kondensat.

A, to nie. Piwnica jest na parterze i jest w niej gorąco (dopływ powietrza Z-ką)

To zrozumiałe że gdyby zimne powietrze zasysało z gorącym dymem to wychładzało by. Na szczęście to mogę wykluczyć :-)

U mnie na 10 często prawie leżała otwarta klapka w poziomie dlatego (właściwie sam nie wiem dlaczego) zmieniłem na 15

21 minut temu, Dragster napisał:

Jaka wersja softu?

Łoj, tego nie wiem (jestem teraz w pracy)

Z ecoNet jest coś takiego jak pomoże:

Wersja modułu ecoNET:

3.0.3536
Istnieje nowa wersja oprogramowania (3.0.3661)
 
 
Wersja modułu A:
7.33.23
Wersja modułu Panel:
7.30.17

 

Nie aktualizowałem na razie oprogramowania bo nie miałem czasu wczytać jak to się robi a nie chciałem nic zepsuć.

21 minut temu, mhosaja napisał:

Co to znaczy, że "przesypuje"? Wysypuje się niespalony z palnika?

Nie, nie. W palniku mam wrażenie  nawet jakby za mało było pelletu zwłaszcza na mniejszych mocach. Podajnik kręci ale bardzo mało spada do rury ( i chyba dość nieregularnie) natomiast widzę w okienku jak ten pellet przelatuje w środku tej sprężyny czy też sobie "podskakuje" . No i całe okienko nie jest pełne pelletu.

 

25 minut temu, mhosaja napisał:

Zdaje się, że kocur ustawiał podajnik prawie że do poziomu, ale potem wrócił do 45st.

No właśnie na razie doczytałem że obniżył :-)

Na razie nie chciał bym robić pochopnie jak w przypadku nadmuchu gdzie gdy pojawiła się sonda od razu "wszyscy" zmieniali ustawienia na 60'-70' a potem okazało się że wydmuchiwał pellet, a sama sonda też się stabilizowała.

29 minut temu, mhosaja napisał:

RCK robi robotę. Jak masz ceramikę, to RCK ustaw na 10Pa i przestań myśleć o kondensacie - za dużo czytasz forum ;)

Coś w tym może być ;-)

30 minut temu, mhosaja napisał:

Zobacz czy ustawienia z ecoNeta są wprowadzone na kotle - może tu coś nie zagrało...

A to zobaczę gdzieś na sterowniku? Muszę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wróbel75 napisał:

No tak nie do końca bo koledzy pisali że najpierw sonda "przyspieszała" a po jakimś czasie się stabilizowała i "wracała" do ok 40%

U mnie zmniejszył się nawiew o około 8% po podłączeniu Lambdy. Byłem w szoku jak mocno przewiewałem:)

6 minut temu, wróbel75 napisał:
Wersja modułu A:
7.33.23
Wersja modułu Panel:
7.30.17

No to powinieneś mieć możliwość pracy kotła/palnika wg harmonogramu. Może nie włączyłeś po prostu? (Obniżenia nie powinno u Cibie być. Ja mam wersję softu 4.)

Status musi być "Włączony" by słupki działały.

image.thumb.png.8d3aacdba143645295d1e3a4d6ffa957.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dragster napisał:

Może nie włączyłeś po prostu?

No właśnie kombinowałem na różne sposoby i nie wiedziałem "co i jak ugryźć", ok, ustawiłem próbnie na 14tą zaznaczyłem kocioł włączony i "zapisz". Zobaczymy czy ruszy za pół godziny.

 

22 minuty temu, Dragster napisał:

U mnie zmniejszył się nawiew o około 8% po podłączeniu Lambdy. Byłem w szoku jak mocno przewiewałem:)

No i dlatego chcę przeczytać cały temat od deski do deski aby nie powielać pytań które już były, ani też ślepo iść jak ta owca na rzeź. Część użytkowników zmieniała nadmuchy na 60 i więcej %  ( ja też ;-(  ) część pewnie się nie przyznała że to zrobiła, a za jakiś czas czytam że % spadły i biegiem do kotłowni ha,ha

A ciągle walczę ze stabilizacją płomienia. Często mam na poziomie 40'

Wasze zrzuty ekranu wyglądają jak "zgon pacjenta" niemal idealne, równe proste linie  a u mnie skaczą jakby pacjent "arytmię serca"

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wróbel75 napisał:

No właśnie kombinowałem na różne sposoby i nie wiedziałem "co i jak ugryźć", ok, ustawiłem próbnie na 14tą zaznaczyłem kocioł włączony i "zapisz". Zobaczymy czy ruszy za pół godziny.

No i palnik nawet nie kichnął. Coś jest nie tak, w domu spróbuję zresetować sterownik i zająć się tylko tym ustawieniem. Zobaczymy co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wróbel75 napisał:

No właśnie kombinowałem na różne sposoby i nie wiedziałem "co i jak ugryźć", ok, ustawiłem próbnie na 14tą zaznaczyłem kocioł włączony i "zapisz". Zobaczymy czy ruszy za pół godziny.

Wrzuć screena z widoku na harmonogram kotła, jestem ciekawy jak wygląda. Też mam 860tkę i o aktualizację softu nie mogę się doprosić.

28 minut temu, wróbel75 napisał:

No i dlatego chcę przeczytać cały temat od deski do deski aby nie powielać pytań które już były, ani też ślepo iść jak ta owca na rzeź. Część użytkowników zmieniała nadmuchy na 60 i więcej %  ( ja też ;-(  ) część pewnie się nie przyznała że to zrobiła, a za jakiś czas czytam że % spadły i biegiem do kotłowni ha,ha

A ciągle walczę ze stabilizacją płomienia. Często mam na poziomie 40'

Wasze zrzuty ekranu wyglądają jak "zgon pacjenta" niemal idealne, równe proste linie  a u mnie skaczą jakby pacjent "arytmię serca"

Przy małych mocach u  mnie tez mało podaje. Jak miałem rurę mocno pochyloną to nawet czasami wcale więc wróciłem do kąta 45st. Poza tym ten pellet, który mam obecnie jest tak ciężki, że brakowało wagi w ustawieniach. Dla testu 6min, waga pelletu przekraczała 2500gr.

2 minuty temu, wróbel75 napisał:

No i palnik nawet nie kichnął. Coś jest nie tak, w domu spróbuję zresetować sterownik i zająć się tylko tym ustawieniem. Zobaczymy co się stanie.

Nie przełączył Ci się w tryb lato? bo ciepło jest:) Niebieski pasek to jest włączony, puste miejsce wyłączony. Pytanie czy w harmonogramie kotła masz obniżenie?

image.png.48838600c8b2ed96c1a5df7837c52126.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dragster napisał:

Przy małych mocach u  mnie tez mało podaje. Jak miałem rurę mocno pochyloną to nawet czasami wcale więc wróciłem do kąta 45st.

U mnie właśnie na podajniku 45' i mocy 5kW częściej nie sypał nic  dlatego min.zwiększyłem na 7kW

16 minut temu, Dragster napisał:

Dla testu 6min, waga pelletu przekraczała 2500gr.

Mój miał 900gr i na worku kaloryczność 4,6

Kaloryczność zostawiłem bez zmian a wagę wpisałem 800gr (aby coś sypało he,he)

Właśnie czytam że te Wasze pellety jakieś ciężkie. Może rzeczywiście u mnie problem z podajnikiem.

 

20181106_141634.jpg

20181106_141724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.