Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co to ciężko powiedzieć. 2gie odpalenie kotła z ecoLambdą. Ustawienia miałem kompletnie rozjechane. A wydawało mi się że jest ok. Kita ognia była spoko. Teraz z sondą przy 20kW kita jest na filmikach promocyjnych palnik. Za chwilę wrzucę porównanie cykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakster a mógł byś mnie nieco oświecić  jak to działa ?, czy nasze domyślne nastawy nadmuchu  na poszczególne  moce mają jakiś wpływ na Lambde ,czy w ogóle  trzeba je wpisywać , czy to samo  koryguje  nadmuch w zależności od poziomu tlenu w spalinach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo koryguje. Ustawiasz tylko % tlenu dla poszczególnych mocy i trzyma to w ryzach, moduluje. Warunek jest taki jak wspomniał kilka razy @robin60, kocioł musi być szczelny. 

Jedyne  ustawienie mocy nadmuchu, które trzyma jest takie, że nie zejdzie niżej niż masz ustawione "Minimalna moc nadmuchu"

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Lambda zejść poniżej minimalnej mocy nadmuchu tylko trzeba dać jej szanse w ustawieniach i obniżyć nadmuch to zobaczysz , że zejdzie 

Ale się szybko wyrobiłeś z instalacją, chyba urlop wziąłeś.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, domyślam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Drakster zaczynam kumać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda bez ecoLambdy.

woecoLambda.jpg.e48f6c4d677e59889f2eeae7e1c4bd72.jpg

...a tak z ecoLambdą. 

wecoLambda.jpg.42bfbd050e2cffaa42bf556233695a53.jpg

 

 

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomek0407 napisał:

A ile masz tych rozpaleń na dobę?

 

Z tego co zaobserwowalem wychodzi gdzies miedzy 23-24 rozpalen na dobe w tym oczywiscie mowimy tez o cwu. Steruje mi pogodowka temperatura na grzejniki i leci dosc nisko jak temperatura na dworze wieksza to przelaczam na tryb letni do grzania wody. Palnik ograniczony na 18kw kociolek 20kw. 

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko. Trochę za dużo. Palisz w FL? W nadzór wchodzi? Zmieniłeś kocioł, nie próbowałeś teraz w standardzie na dużej histerezie kotła?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  pozostało ci palenie na czas ,albo zwiększyć histerezę kotła na 20 st bo  szkoda pelletu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno, ale przydało by się choć raz na kiedyś lambdą palnik ustawić. U mnie nie ma możliwości ustawienia płomienia na oko. Każde otwarcie komory spalania zakłóca sam proces spalania i to co wydaję się ładnie wyglądać wcale takie nie jest :)

Na kiełbasy mocniejsze rolowanie pomaga.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenna uwaga , ja palę tanim pelletem popiołu  z niego dużo ale kiełbas nie ma , jak miałem raz taki co kiełbasy robił to jedynie można było ustawieniami trochu je zmniejszyć ale wyelminować  się ich nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelletu z miskanta olbrzymiego nic nie przebije. Kiełbasy na pół metra z palnika wyłaziły a palnik dalej palił. Szkoda tylko, że po 24h takiego palenia w popielniku było pełno. Odradzam tego rodzaju doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dragster napisał:

Kusiło, kusiło, i... wykusiło...

Powiem tak. TAkiej kity ognia u siebie jeszcze nie widziałem. Nawet na najniższej mocy 6kW mam 100% płomienia. Zobaczymy jak będzie dalej

 

IMG_20181009_165206.jpg

Zazdraszczam… Teraz to już tylko uzupełnianie pelletu pozostało... Nudy, panie... Swojej pani, się nie chwal, że macie takie bezobsługowe ogrzewanie, bo miejscówkę na spokojnego browarka stracisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kordjano napisał:

Alfiorz  pozostało ci palenie na czas ,albo zwiększyć histerezę kotła na 20 st bo  szkoda pelletu .

Na czas? Wszystko przez to ze instalator polecil 350 ktora ma nadzor tylko 10 minut a twierdzil ze wiekszy i zdziwil sie. Pale w fl moze faktycznie w standardzie lepiej tylko ktore histerezy najlepiej ruszyc. Kociolek mam 20kw teraz i szybko osiaga temperature nieporownywalnie szybciej niz na startym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz  domyślam się że teraz szybko osiąga temperaturę , bo tak ma być , teraz jest ciepło to tym bardziej , sterownik masz jaki masz wiem ze nadzór tylko 10 minut ale musisz jakoś sobie radzić  chcesz  mniej odpaleń to zwiększ histerezę kotła na 15 ,20 st nie h1 ani h2  tak żeby kocioł wygaszał się przy 75 st a odpalał przy 55st  , ja jednak przy twojej instalacji polecał bym palenie o wybranych godzinach zwłaszcza jak jast ciepło w tedy są największe oszczędności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli h1 i h2 zostawic fabryczne a po prostu ustawic temperature kotla na 75 i histereze na 20 stopni. Instalacja przerobiona z zaworem 4d takze duzo lepiej niz bylo. Masz racje ze cieplej ale mimo to wiem jak tamten kociol dochodzil do temperatury a jak ten dochodzi i widze po pracy. Pytanie tylko czy takie palenie cos polepszy w sensie zmniejszy ilosc rozpalen i czy faktycznie jestem w stanie cos zaoszczedzic. Najlepiej przetesowac ale czy kots mial moze porownanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie porównanie, że u mnie kocioł pracuje ciągle tylko w czasie pierwszego rozpalenia w sezonie (podniesienie temperatury z +10 do +22 trwało w tamtym roku 25 godzin) oraz w czasie największych mrozów, czyli jakieś 7-10 dni w sezonie grzewczym. Przez pozostałe ok. 170 dni jest d.u., ponieważ taktuje. Poprostu przy zadanej temperaturze +22'C w domu nie da się inaczej. Dlatego dla mnie rozwiązaniem jest bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi ,odpalić palnik kiedy trzeba i na ile trzeba i koniec , a nie grzać na okrągło , nie zima .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego właśnie warto używać trybu ZIMA/LATO w auto. Przynajmniej ja nie mam wyjścia bo moja 860tka harmonogramu kotła włącz/wyłącz nie posiada.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby używać trybów zima lato trzeba mieć pompę cwu nie wszystko na jednej

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.