Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak byś miał to dawno byś zobaczył, że palnik co chwilę Ci się rozpala. Poza tym dawno temu już pisałem, że na tym pellecie często ( po zmianach ustawień już nie) palnik przez dłuższy czas nie widział płomienia i zaczynał procedurę rozpalania. To co opisujesz teraz. Pellet nie spalony i jeszcze dodatkowa dawka na palnik. Musiałem też wydłużyć czas detekcji płomienia. Dzięki temu, że mam podgląd przez internet mogłem dopiero zidentyfikować ten problem ciągłego rozpalania od nowa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, econet. Dla niezdecydowanych, ja osobiście polecam. Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na to urządzenie. Patrząc na historię pracy widzę w jakich warunkach i z jakiego powodu palnik się odpala.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mówiłeś, że po tyle czasu spędzałeś w kotłowni, a nic nie pisałeś, że palnik co chwilę Ci się załączał? Dobrze, że już wiesz w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka

U mnie teraz tak. Jakbym miał niskotemperaturowe, to by mi się kocioł jeszcze rzadziej włączał i mniej by spalił. W tym rzecz. Dobra, wracamy do palnika, OK? bb2f6f7506058a5e76ded2197b0c87f6.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Nie do końca tak jest ,te grzejniki swoje waty mają i 2kw to 2kw nieważne czy zabierają przy 40 stopniach czy 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że te pierwsze osiągają moc 2kW gdy dostarczysz do nich czynnik o temperaturze 400C a te drugie dopiero jak 700C to chyba robi znaczącą różnicę?

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam 3/4D w obiegu grzejnikowym ale za to mam zawory termostatyczne. Pompa puszczona w autoadapt. Grzejniki grzeją tyle ile trzeba. Ograniczenie temperatury w tym obiegu u mnie nie wiele da i ile w ogóle coś da Jeśli będę chciał zamontować bufor to już co innego. Ograniczenie temperatury w obiegach będzie konieczne.

Wg mnie nie warto tobie bufora zakładać na tym palniku ,odbiór masz duży ,będziesz grzał dla samego grzania bufora,myślę że nie spalisz mniej a dodatkowe klamoty kosztują i miejsce zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy ten sam. Różnica taka, że u mnie rury chłodniejsze

 

www.kochowka.blogspot.com

No tylko to a ile kasy na grzejniki trzeba dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym już była mowa.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja kupiłem (nie chcę tu reklamować) grzejnik o mocy 4086W (75/65/20) za około 1200zł. Po wprowadzeniu współczynnika korekcyjnego (3,2) na zasilanie podając 400C mają moc około 1250 W - ta jeszcze jest wystarczające bo ogrzać mój pokój 5x4m. 

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że te pierwsze osiągają moc 2kW gdy dostarczysz do nich czynnik o temperaturze 400C a te drugie dopiero jak 700C to chyba robi znaczącą różnicę?

różnica jest jest tylko w czasie dojścia do tych 70 ,później już waty to waty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja kupiłem (nie chcę tu reklamować) grzejnik o mocy 4086W (75/65/20) za około 1200zł. Po wprowadzeniu współczynnika korekcyjnego (3,2) na zasilanie podając 400C mają moc około 1250 W - ta jeszcze jest wystarczające bo ogrzać mój pokój 5x4m. 

A ja mam 1200wat za 200zł ,ale tak obserwowałem twoje spalanie  przy tym buforze i doszedłem do wniosku że ty masz bardzo małe zapotrzebowanie na ciepło i obstawiam że paląc przez 12h na mocy 6kw bez bufora a drugie tyle nie palił w ogóle (noc) spaliłbyś też około 13kg peletu i miał taką samą temperaturę ,bufor jest przede wszystkim dla tych co przepalają w kotłach hg lub takim ja ja mam i raczej drewnem, wy macie tak fantastyczną modulacje mocy iż wystarczy tylko dobrze ustawić palnik na małej mocy ,by czysto spalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje bo obserwuje to na żeliwnych u rodziców gdzie  czynnik o tej samej temperaturze musi grzać bez przerwy by było 230C, a u mnie są okresy pracy (krótkie) i dłuższe okresy przerwy w pracy grzejników. Termostat jest ustawiony na 23 i wyłącza mi pompę obiegową. U rodziców przez 15 godzin pracuje druga pompa. Przetestowałem to u siebie bo mam dwa osobne obiegi. Poza tym utrzymywać 40 i tak podawać nawet z przerwami, a dojść do 70 0C i tak trzymać, to jest chyba mniej ekonomiczne. Napewno będzie większe spalanie. Nic mnie nie przekona, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wy macie tak fantastyczną modulacje mocy iż wystarczy tylko dobrze ustawić palnik na małej mocy ,by czysto spalał

Tak, szczególnie jak dom potrzebuje 2-3 kW na godzinę.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie jest tajemnica, że mam małe zapotrzebowanie na ciepło. Uważam jednakowoż, że gdybym na grzejniki musiał puszczać cały czas 700C ( jeśli miałbym tak dobrane grzejniki) to chyba bufor by mi sie szybciej wyładował i palnik częściej by się załączał. A tak przez cały okres tej zimy 2 razy na dobę (praca około 5 godzin na dobę w największe mrozy).

W tamtym sezonie ( przed ociepleniem) załączał się po 3 razy na dobę tylko,że praca palnika trwała po 6 godzin z przerwami po 2 godziny i wtedy faktycznie w obieg ( w największe mrozy) musiałem tłoczyć po 700C.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że dla tych z małym zapotrzebowaniem poniżej 6kw/h bufor może być ale dla większego zapotrzebowania raczej nie ,chyba że dla cwo grzanego w lecie ,też wtedy się sprawdza bardzo dobrze,  ale jak ktoś grzeje prądem to jest zbędny

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym rzecz.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Palnik wygaszal i rozpala na nowo i trwalo to 3 sekundy.

Cieszę się, że udało się to ogarnąć. Przyczyna nie była łatwa do odgadnięcia...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam econeta. Palnik wygaszal i rozpala na nowo i trwalo to 3 sekun

dy

Teraz dopiero miałeś ten objaw, czy już wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen76 nie była dla mnie trudna jak zobaczyłem w historii danych econeta po zmianie peletu, że palnik dziwnie się zachowuje. Od razu zwiększyłem czas detekcji płomienia by nie wchodził w ponowne rozpalanie. Dopiero potem zmieniałem inne parametry by tyle peletu nie trafiało na palnik. Dlatego każdy, który zadaje mi pytanie czy warto kupić econeta to mówię, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Alfiorza cytowalem. A z econetem to inna bajka, wszystko wychodzi jak na dłoni po 15 minutach. Dlatego też polecam każdemu

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto tobie bufora zakładać na tym palniku ,odbiór masz duży ,będziesz grzał dla samego grzania bufora,myślę że nie spalisz mniej a dodatkowe klamoty kosztują i miejsce zajmują

 

~3 kW - przeciętna moc grzewcza. To nie wiem czy tak dużo.  Bufor 1500l były już całkiem dobry. Do pelletowca to i 1000l wystarczyłby.  Problem w tym, że praca palnika na niskiej mocy jest mało efektywna dla wymiennika. Ma bardzo niską sprawność. Akurat w tym przypadku mogę zaoszczędzić bardzo dużo.  Muszę tylko przerobić instalację tak by działała dobrze na niskiej temperaturze czynnika. Chodzi mi o grzejniki

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.