Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik zamontowany spalin i pogodowka do ECOMAX850. Pt1000 wlutowany w zwykły przewód 2x0,5mm odizolowane zwykłymi koszulkami termo, włożone to wszystko w rurkę i wszystko działa jak należy. Koszt 10 zł rezystor, przewód 2 zł a rurkę KO miałem.
Dzięki Kolego wojtas85 ;)

post-56498-0-30154500-1520678509_thumb.jpg

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maronka Do jakiej temperatury pompa ciepła podgrzewa wodę na CO?

 

www.kochowka.blogspot.com

Wuja ma ustawione 37 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka

U mnie teraz tak. Jakbym miał niskotemperaturowe, to by mi się kocioł jeszcze rzadziej włączał i mniej by spalił. W tym rzecz. Dobra, wracamy do palnika, OK? bb2f6f7506058a5e76ded2197b0c87f6.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W castoramie ten sam  worek po 17 zł :blink:

Przecież to rozbój w biały dzień!

Myślcie co chcecie, ale cena 800zł to dla mnie kwota absolutnie zaporowa. Nawet nie oglądam ogłoszeń, które są powyżej tej ceny.

No tak, płacą za worek 17zł to co tu się dziwić, że potem płacz jak to drogo wychodzi ogrzewanie pelletem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja rozumiem wszystko. Linia produkcyjna kosztuje, materiał, pensje pracowników, podatki. Ale 1100 za tonę sprasowanych trocin?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castorama pewnie kupuje ten pellet po 600 zł . Drugie tyle to marża sklepu.

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/materialy-opalowe/drewno/pellet-drzewny-premium-din-plus-6-mm-15-kg.html

Jeszcze jest opcja wysyłki kurierem :D

Edytowane przez Darek21
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę kształtuje rynek, popyt > podaż = wzrost cen, popyt < podaż = spadek cen.

 

Aby cena spadła musi zostać spełniony jeden warunek z dwóch, albo zwiększy się podaż, czyli duża ilość pelletu na rynku np. poprzez wzrost konkurencji (podmiotów produkujących pellet), albo ludzie przestaną kupować pellet (niższy popyt).

 

Gdyby nie węgiel ze wschodu to pomyślcie sobie jaka byłaby teraz cena tego surowca.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka

U mnie teraz tak. Jakbym miał niskotemperaturowe, to by mi się kocioł jeszcze rzadziej włączał i mniej by spalił. W tym rzecz. Dobra, wracamy do palnika, OK? bb2f6f7506058a5e76ded2197b0c87f6.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Ja akurat nie mam 3/4D w obiegu grzejnikowym ale za to mam zawory termostatyczne. Pompa puszczona w autoadapt. Grzejniki grzeją tyle ile trzeba. Ograniczenie temperatury w tym obiegu u mnie nie wiele da i ile w ogóle coś da Jeśli będę chciał zamontować bufor to już co innego. Ograniczenie temperatury w obiegach będzie konieczne.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy ten sam. Różnica taka, że u mnie rury chłodniejsze

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11kg to jest około50kw/h to i tak dziwne że zagrzewasz bufor i grzejniki a o ile stopni bo jako 30-40 to tak no a palnik masz 20 kw czy więcej?

 

 

Palnik 26 kW, wyłączenie bufora była gdy dolna temperatura osiągnęła 650C.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 z tego co pamiętam część instalacji masz grzejnikowej. Jaką puszczasz temperaturę na ten obieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego w okolicy nie ma . W castoramie ten sam worek po 17 zł :blink: i widziałem że kupują desperaci. Hamis a Ty gdzie kupujesz?

Ja mam MPM DSa, więc węglem. Ale z pelletem też by sobie poradził. Nawet palnik można dołożyć.

Nie wiesz czy sprzedają może zrebke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grzejniki grzeją tyle ile trzeba. Ograniczenie temperatury w tym obiegu u mnie nie wiele da i ile w ogóle coś da Jeśli będę chciał zamontować bufor to już co innego. Ograniczenie temperatury w obiegach będzie konieczne.

Wiesz, problem w tym, że grzejnikom jest obojętne czy zasila je kocioł czy bufor

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość mam grzejnikowe. Tylko u mnie są niskotemperaturowe a o rodziców jeszcze żeliwne. Teraz puszczam 350C. Pogodówkę ma ustawiona na 35  na +10, 40 na 0 , i na 50 przy -200C

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, problem w tym, że grzejnikom jest obojętne czy zasila je kocioł czy bufor

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Tak ale chodzi o to by była duża delta. Więc najlepiej jak jest tylko podłogówka lub grzejniki pracujące na niskiej temperaturze czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MPM DSa, więc węglem. Ale z pelletem też by sobie poradził. Nawet palnik można dołożyć.

Nie wiesz czy sprzedają może zrebke?

Zrębki to nie sprzedają ale jak jechałem to jest dużo gotowej zrębki bezpłatnej przy drodze którą zostawia służba drogowa. Trzeba tylko załadować na przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę z ciekawości zapytać skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce wiedziec to chyba pozegnalem moj problem. Wynikiem tego byl krotki czas rozpalania w wyniku czego podajnik zasypywal maly plomien ktory nie byl w stanie sie rozprzestrzenic co dawalo efekt ponizej 5% palnik rozpoczynal sypac nowa dawke rozpalania i znowu to samo. Czasem palnik rozpalil sie i zasypalo plomien podczas pracy juz na 16kw i znowu dawka rozpalajaca co w efekcie zasypywalo cala rure palnika i nie radzil sobie ze spalaniem tego nie pomagala zmiana kalorycznosci i zasypywalo caly palnik bo chcial leciec na wiekszej mocy a nie mogl spalic poprzedniej dawki.

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo cieszę się, że udało się coś poprawić Super!

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.