Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@g69
III strefa, okolice Olsztynka. 1337f92f0042916a3cb8380b8b5aaa87.jpgbdfafe5ee59ec624b12df22a549bd95d.jpg

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie laika na początku drogi, ale proszę o wyrozumiałość... Przystępuję do montażu mojego kipi. Przykręcę kawałek blachy kotłowej w miejscu starego palnika, na to flanszę i palnik kipi. Czym uszczelnić połączenie między blachą a blachą kotła? Silikon wysokotemperaturowy czy jakiś kit, a może sznur?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie palnik dolega tak dokładnie, że nie używam żadnych uszczelniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracając do cen peletu i jego jakości to często te najlepsze cenowo mają mało drewna w sobie, dla porównania pelet po 700 i po 700 z zeszłego roku, tego po prawej nie chce bo zawiera płyty meblowe:pelet.thumb.jpg.dff66804e0bed6c5dfe56cc8649534dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sznur z warstwą z 1 strony samoprzylepna. Dokładnie odtłuścić powierzchnie, przykleić sznur i dokręcić wszystko dobrze żeby docisnęło i powinna być malina.
Dzięki! Teraz już jasna sprawa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zauważalna różnica, to szybkości przesyłu danych które są opisane w instrukcjach, poza tym pewnie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę przerabiał teraz piec i czopuch, proszę napiszcie czy zabezpieczać jakoś czujnik spalin (jakaś osłona) czy tylko zlecić nawiercenie dziury o rozmiarze czujki, w nią wetknąć czujnik i ew.uszczelnić silikonem.

Sorki za tak chaotyczne pytania ale w weekend będę wiózł wszystko do spawacza i chciałbym wiedzieć co powinien od razu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

W kotle mialowym nie miałem żadnego zabezpieczenia i czujnik żył 8 lat. Obecnie dopasowalem na wymiar czujnika rureczkę , koniec dokładnie zaklepany. Aby rurka nie wpadła do czopucha, naciąlem ok. 5 mm i rozgiąlem na boki żeby utworzyć kołnierz oporowy. 

Można nie zabezpieczać ale gdy to zrobisz, parę lat pożyje.Tylko warunek aby nie dopuścić do zbyt wysokiej temperatury spalin. U mnie jeden raz dobiło do 600 st. bo zapomniałem wyjąć przy rozpalaniu bez włączonego sterownika. I przeżył, możliwe że dzięki zabezpieczeniu jakim jest rurka. 

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam instrukcję sterownika ecoMAX 350 i nie mogę zrozumieć dlaczego jest możliwość podpięcia czujnika pogodowego.Co on właściwie by dał skoro nie ma wyjść na siłowniki zaworów mieszających?

Poza tym w instrukcji jest schemat hydrauliczny w którym czujnik pogodowy jest spięty z pompą CWU. Może  ktoś by wytłumaczył o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to , że jak podepniesz czujnik pogodowy i w sterowniku określisz przy jakiej temp. na zewnątrz sterownik ma przejść w tryb letni  czyli nie grzać chałupy a tylko CWU to on tak zrobi np. w automacie. Tylko będzie Ci grzał wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mała pociecha z tego czujnika jak i z samego sterownika.

Ja mogę nastawić krzywą grzewczą temp na kotle i buforze wg pogodówki i nie potrzeba żadnych siłowników.

Np przy początku grzania - temp na zewnątrz ok 6C woda jest grzana do 53-54C a przy -15C mam temp wody = 65C

I to na tym są oszczędności o których nikt nie mówi ani nie pisze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 16:51, sambor napisał:

Walczy,walczy!

Głównie przez podniesienie cen.

W tamtym roku za1t pelletu wraz z dostawą płaciłem 700 a w tym roku już 850 do d...y taka walka

Dlatego biorąc pod uwagę ekonomię, zaczynam żałować iż zamontowałem kocioł na pellet a nie kocioł na ekogroszek. Jedyny plus pelletu to czysta kotłownia, i suszarnia w niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, g69 napisał:

Przeglądam instrukcję sterownika ecoMAX 350 i nie mogę zrozumieć dlaczego jest możliwość podpięcia czujnika pogodowego.Co on właściwie by dał skoro nie ma wyjść na siłowniki zaworów mieszających?

Poza tym w instrukcji jest schemat hydrauliczny w którym czujnik pogodowy jest spięty z pompą CWU. Może  ktoś by wytłumaczył o co chodzi?

Jeśli już masz ten sterownik to d..pa blada, jeśli nie, to kupuj inny, który spełni Twoje oczekiwania.

Zanim sam kupiłem ( przerobiłem kocioł na pellet) to wczytałem się w instrukcje sterowników, które mi proponowali. Pierwszy nie miał tego co chciałem więc dystrybutor ( w porozumieniu z producentem ) wyposażyli mój zestaw ( palnik) w taki, który ma te funkcje na których mi zależało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, magic109 napisał:

Dlatego biorąc pod uwagę ekonomię, zaczynam żałować iż zamontowałem kocioł na pellet a nie kocioł na ekogroszek. Jedyny plus pelletu to czysta kotłownia, i suszarnia w niej. 

A myślisz że ekogroch nie zdrożeje ? Mylisz się kolego,wszystko paliwo do kotłów 5 klasy zdrożeje,prawo rynku , a węgiel jest jeszcze paliwem kopalnym tak że też jest na cenzurowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek0407 napisał:

Zanim sam kupiłem ( przerobiłem kocioł na pellet) to wczytałem się w instrukcje sterowników, które mi proponowali. Pierwszy nie miał tego co chciałem więc dystrybutor ( w porozumieniu z producentem ) wyposażyli mój zestaw ( palnik) w taki, który ma te funkcje na których mi zależało. 

Popieram.

Zanim dokonałem zakupu (oferta była kipi20 z ecoMax850) dogadałem się w tej samej cenie ze zmianą na 860, Straciłem obudowę a zyskałem obsługę buforu (na tym mi zależało)

Do środy powinno wszystko dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki.Który sterownik poprowadzi ogrzewanie pogodowe na dwóch różnych krzywych grzewczych.Mam grzejniki (poddasze) i podłogowe parter.Do tej pory dół hula na termostatycznym zaworze ESBE. Pompka prawie  cały czas pracowała,komfort cieplny był tyle,że trzeba było co jakiś czas ręcznie korygować nastawy.Przy czujniku pogodowym  plus zwory z siłownikami zakładam ,że będzie działać w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, g69 napisał:

Przy czujniku pogodowym  plus zwory z siłownikami zakładam ,że będzie działać w automacie.

A po co Ci te zawory z siłownikami? Może się mylę ale będzie to działało na zasadzie otwarty-zamknięty (dogrzewa/ochładza), nie lepiej wstawić zawór mieszający 3D aby obieg był ciągle i jedna stabilna temp.przez cały sezon?

17 godzin temu, g69 napisał:

Który sterownik poprowadzi ogrzewanie pogodowe na dwóch różnych krzywych grzewczych

Tutaj poczekaj niech wypowiedzą się koledzy bardziej doświadczeni. Ja będę miał to zrobione z 2 sterowników. Jeden z ecoMax-a i mam jeszcze sterownik Techa który posiada też pogodówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ecomax obsługuje mieszacz kaloryferów i mieszacz podlogówki na dwóch różnych krzywych grzewczych. Idzie bez problemu. Do tego czujnik temperatury pokojowej i pogodówka.

 

www.kochowka.blogspot.com

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Ta Ta Ta Daaa ... Mam i ja :-))

Wczoraj wieczorem dotarł do mnie instalator i dowiózł karton z Kipi.

Ładny, nowy palnik 20kW z ecoMax 860, ecoNet 300.

Koledzy którzy używają flanszy montażowej lub je instalują - napiszcie mi proszę czy ta flansza daje radę utrzymać palnik?

Jak ją zobaczyłem to się troszkę wystraszyłem. Cieniutka, ponacinana blaszka z kilkoma zagięciami ma utrzymywać 15kg palnik.

Robiliście jakieś zmiany czy można w ciemno zaufać tej myśli technicznej? Bo powiem szczerze że już mi przyszło do głowy aby pomyśleć o jakichś podciągach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.