Multiwojt Opublikowano 14 Grudnia 2024 #16276 Opublikowano 14 Grudnia 2024 Zobaczę na ile jest ustawiona minimalna temperatura kotła Cytuj
olekjaw Opublikowano 14 Grudnia 2024 #16277 Opublikowano 14 Grudnia 2024 Zerknij jeszcze na ten parametr, on decyduje od jakiej temperatury mają załączyć się pompy. Cytuj
PioBin Opublikowano 14 Grudnia 2024 #16278 Opublikowano 14 Grudnia 2024 Max. temperatura mieszacza istawiona na 40 Zadana temperatura mieszacza ustawiona na 40 Nie korzystam z tego sterownika ale mozliwe ze dlatego pompa robi STOP. Obniz temp. zadana tak aby nie osiagala max. Cytuj
Multiwojt Opublikowano 14 Grudnia 2024 #16279 Opublikowano 14 Grudnia 2024 Dziękuję za podpowiedź była zaniska temperatura na kotle i odcinało pompę tak jak pisał kolega post wyżej po dogrzaniu kotła problem ustąpił. 1 Cytuj
Woziu Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16280 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Witam forumowiczów. Mam pytanie. Co muszę kupić oprócz sterownika pokojowego żebym miał sterowanie pogodowe. Czujnik jest już kupiony i założony. Ale jak robię krzywą grzewczą 1.2 to dla 5 stopni na zewnątrz pokazuje mi temp. zadaną na piecu 43 stopnie. Coś musi być jeszcze dokupione? Cytuj
cezar76 Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16281 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Sterowanie pogodowe ustawia się na mieszaczu, a nie na kotle. Cytuj
bercus Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16282 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Dokup instrukcji obslugi i przeczytaj. Cytuj
Woziu Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16283 Opublikowano 2 Stycznia 2025 (edytowane) Zawór 4D jest założony ale w sterowniku nigdzie nie ma nic o mieszaczu. Sterownik ecoMAX860P3-C. Panowie jestem trochę zielony. Bądźcie dla mnie wyrozumiali 😀 Edytowane 2 Stycznia 2025 przez Woziu Cytuj
Mcgiwer Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16284 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Do sterowania pogodowego potrzebujesz czujnik pogodowy, no coś tą temperaturę z zewnątrz musi ci mierzyć, do tego nie jest potrzebny termostat pokojowy. Od czujnika zewnętrznego możesz sterować kotłem jak i mieszaczem, jedno jak i drugie ustawisz w sterowniku, tam możesz włączyć sterowanie pogodowe kotłem i mieszaczem, o ile mieszacz wyposażony jest w siłownik. Cytuj
cezar76 Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16285 Opublikowano 2 Stycznia 2025 A zawór 4D ma siłownik, czy jest sterowany ręcznie? Cytuj
Woziu Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16286 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Jest sterowany ręcznie. Jest tylko pokrętło. Cytuj
Mcgiwer Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16287 Opublikowano 2 Stycznia 2025 No to pogodynka nim sterować nie będzie Cytuj
cezar76 Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16288 Opublikowano 2 Stycznia 2025 To dlatego nie widzisz go w sterowniku i nie ustawisz na nim sterowania pogodowego. Cytuj
Woziu Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16289 Opublikowano 2 Stycznia 2025 No to muszę kupić siłownik. Dzięki za odpowiedzi. Cytuj
cezar76 Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16290 Opublikowano 2 Stycznia 2025 I czujnik temperatury do mieszacza. A potem jeszcze trochę cierpliwości w ustawieniu tego sterowania pogodowego. Cytuj
Woziu Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16291 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Czujnik temperatury do mieszacza a to nie jest ten pogodowy? Cytuj
cezar76 Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16292 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Nie, potrzebny dodatkowy. Skąd sterownik ma wiedzieć jak ustawić mieszacz , jeśli nie będzie znał jego temperatury? Sterownik ustawia mieszacz na podstawie temperatury, nie na podstawie skali na zaworze 4D. Cytuj
Mcgiwer Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16293 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Żeby była jasność, ze sterownika musisz mieć podłączony min. czujnik kotła i czujnik mieszacza, podejrzewam że je masz, by sterować pogodowo mieszaczem, potrzebujesz jeszcze czujnik pogodowy zewnętrzny. Cytuj
Mordulec Opublikowano 2 Stycznia 2025 #16294 Opublikowano 2 Stycznia 2025 Histereza CWU: 8, temperatura zadana kotła 65, histereza kotła 10. Moce w tym przypadku nieistotne. Opis przypadku. Przychodzę do kotłowni, temperatura CWU w bojlerze: 52, temperatura kotła 75 i właśnie się wygasza. Ktoś w tym momencie umył ręce. Temperatura CWU spadła o 1 stopień. Włączyła się pompa CWU. Kocioł szybko oddał ciepło do CWU: po kilku minutach od wygaszenia kocioł zaczął się rozpalać, tym razem, żeby zagrzać CWU. A przecież nie o take ekonomie my walczyli! Przecież większa histereza CWU powinna bronić kotła przed zbyt częstym rozpalaniem (i tak się zasadniczo dzieje), ale przecież nie przed ogrzewaniem. Kiedy kocioł się grzeje, a temperatura bojlera jest niska, to przecież pompa (moim zdaniem) powinna się przecież włączyć i przy okazji zagrzać CWU! Jak to zrobić, żeby było normalniej i uniknąć takich durnych sytuacji: rozpalania jednego po drugim? Cytuj
Kordjano Opublikowano 3 Stycznia 2025 #16295 Opublikowano 3 Stycznia 2025 Palisz od histerezy kotła czy termostatu pokojowego? Cytuj
Mordulec Opublikowano 4 Stycznia 2025 #16296 Opublikowano 4 Stycznia 2025 (edytowane) Termostat pokojowy jest. Ustawione jest puszczanie 40 na kaloryfery na okrągło, a jeżeli termostat pokojowy mówi "za zimno", sterownik puszcza 55. Histereza CWU, o której pisałem (8) jest ustawiona na sterowniku przy kotle. Nie rozumiem, w czym miałoby to pomóc. Edytowane 4 Stycznia 2025 przez Mordulec uściślenie Cytuj
Kordjano Opublikowano 4 Stycznia 2025 #16297 Opublikowano 4 Stycznia 2025 A ja nie rozumiem o co Tobie chodzi , jak ustawiłeś histerezę zasobnika 8st to kocioł tego się trzyma, po co ma puszczać pompę i dogrzewać skoro jeszcze nie spadło poniżej histerezy , sterownik nie wie że ktoś za chwilę puści parę litrów wody , A kocioł od czego się odpala ? wygląda że pilnuje swojej zadanej i odpala się od histerezy kotła . Cytuj
Multiwojt Opublikowano 7 Stycznia 2025 #16298 Opublikowano 7 Stycznia 2025 Witam może ktoś przypomnieć jaka jest zasada zmiany parametrów pokazanych na zdjęciu chodzi mi o intensywność czyszczenia i cykl rotacyjnego czyszczenia. Czy jak zwiekszę sekundową np na 180 sekund to będzie taka przerwa w obracaniu się rury .No i drugi parametr czyszczenie palnika co ma na celu Bo mam lekko niedopalony pelet po zmianie na inny bardzo delikatne. Komora spalania jest szara więc jest wszystko w normie .Piec chodzi w nadzorze więc może coś by szło doregulować Cytuj
cezar76 Opublikowano 7 Stycznia 2025 #16299 Opublikowano 7 Stycznia 2025 Cykl rotacyjnego oczyszczania oznacza, co jaki czas ma się obracać rura, a intensywność czyszczenia, to znaczy, jak bardzo ma się poruszać - 100% to pełny obrót. 1 Cytuj
Mcgiwer Opublikowano 7 Stycznia 2025 #16300 Opublikowano 7 Stycznia 2025 Czyszczenie palnika, masz ustawione 24h, czyli co 24h kocioł musi się wyłączyć by wykonać pełne czyszczenie palnika takie jak podczas wyłączania kotła. To tak gdyby kocioł chodził Ci non stop bez wyłączania. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.