Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@Kordjano przyjacielu! Jak się pali tym twoim pelletem? Dzwoniłem właśnie I cenę znam, satysfakcjonuje mnie, problem z dowozem dla nowego klienta. Musiałbym sobie sam załatwić. Ale nie znam parametrów opału. Proszę o informację 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tym od 7 lat ,zacząłem w kotle z podajnikiem tłokowym 

Jak pomyśle że w tedy kupowałem to po 380zł za tonę to😭

Przez te lata ani razu nie było spieków , pellet bardzo powtarzalny jakościowo , nawet waga w teście podajnika bardzo powtarzalna .

To pellet a2 popiołu ma więcej ,pali się całkiem dobrze ,trochu dłużej niż 100 % iglasty ,wiec tego żaru będzie nieco więcej w komorze spalania , u mnie kaloryczność jest na 5.6  czas cyklu praca 30 s czasami 25 s przy fabrycznym 15 s wydaje się że nieco gorzej , rotacyjny obrót komory co 60s intensywność w procentach dobrana tak by 2do 3 razy komora cykła wzruszyła złożem 

Z mojego doświadczenia wynika że w cale tego więcej nie idzie niż tych certyfikowanych .

Bierz rege ósemkę ,nie ma sensu dopłacać do szóstki , w worach czy w bigbakach to twoja sprawa .

 

Tego rocznego jeszcze nie próbowałem Cwu grzeje pompą , mam nadzieje że nic nie spierdzielili w związku brakiem surowca .

Co Ci powiedzieli ,długo trzeba czekać? jaką cene może być na pw .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś z Was wypożyczyć za opłatą oczywiście na terenie Śląska dostawczaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanko, który pellet lepszy sosnowy czy mieszany sosna dąb buk? macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tylko temperatura załączania pompy , i mała histereza kotła bo jak jest duża to pompa będzie kręciła dłużej ,histereza kotła ma wpływ na temperature wyłączania pompy . jak chcesz ładować bufor do wysokich temperatur to jakieś osobne sterowanie musisz obmyśleć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat (czujnik) w czopuch.

W kotle sie pali pompa chodzi w kotle zgaslo (+ histereza lub opoznienie czasowe) pompa stop lub tak jak wyzej na podstawie roznicy ale tutaj zalezy od instalacji/kotla/sterowania moca bo ta roznica zasilanie-powrot moze byc rozna (zmienna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić czas uruchomienia pompy cyrkulacyjnej by to zadziałało. W sterowniku ecotouch wchodzę w harmonogram włączenia pompy cyrkulacyjnej, ustawiam włączenie od 6:30 do 7:00 i od 7:00 do 7:30, czyli dwa prostokąciki, resztę wyłączone, te same ustawienia pojawiają się na sterowniku kotła w zakładce obniżeń nocnych pompy cyrkulacyjnej, kocioł zostawiam oczywiście włączony ( bo c.w.u. grzeję grzałka więc kocioł mógłby być wyłączony ale cyrkulacja nie zadziała) i mimo to cyrkulacja nie uruchamia się o 6:30. Jak po południu przyszedłem do kotłowni i zaznaczyłem 16:00 włączenie cyrkulacji to się pompka o 16:00 uruchomiła a rano o 6:30 nie chce się uruchomić. Wytłumaczy mi to ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem, tyle że jak pisałem, po południu pompka jak ustawiłem to zadziałała a rano nie chce działać, nie wiem czy tu ma na to jakiś wpływ obniżenie nocnej temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w takiej instalacji jak na zdjęciach jest możliwość podpięcia drugiego kotła? Pellet u nas 2k minimum i ciągle rośnie.Potrzebuje 6t pelletu niestety a na to Mnie nie stac...Pomysł dostawienie kotła na wszystko. Układ jest zamknięty. W Jaki najprostszy sposób wpiąć drugi kocioł? Opał drewno mam na tą zimę wystarczy spokojnie. Pozdrawiam

IMG_20220716_092447.jpg

IMG_20220716_092454.jpg

IMG_20220716_092440.jpg

IMG_20220716_092525.jpg

IMG_20220716_092553.jpg

IMG_20220716_092504.jpg

IMG_20220716_092514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tablo888  jaki kocioł chcesz kupić?

Jeśli ma być zgodnie z przepisami to z buforem.Jak na przetrwanie to wpinka po stronie pierwotnej sprzęgła.

Dodatkowo grupa bezpieczeństwa przy nowym kotle,jeśli może pracować w układzie zamkniętym plus pompa CO plus zawór schładzający plus jakieś zasilanie awaryjne na wypadek braku prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym zapytać jakie macie opinie na temat pelletu ze słomy ? Czy warto próbować, czy dac sobie spokój i pozostać przy pellecie drzewnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timfly chciałem próbować ale w moim przypadku cena z dowozem to już w granicach 1800 PLN. Dzisiaj zamówiłem 2 tony drzewnego w bigbagu po 2050 i jestem już przygotowany na 80% zimy. Może jak będzie fajna oferta to kupię tonę słomianego, ale po cenie patrząc się nie opłaca 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytałem na lokalnym składzie o cene 2990.To już jest naprawdę porażka.Pytam czy ktoś to kupuje i odpowiedz, że tak.Ale małe ilości.Ja potrzebuje 6t to jest dramat. Zapytam tutaj co Mi grozi za montaż dodatkowego kotła na wszystko? Deklaracja złożona na pelleciaka województwo wlkp.Jednak nie stać Mnie na ten super ekologiczny opał. Licząc kupno nawet kotła używki 3klasy plus modernizacja to wyjdzie cenowo jak 1tona pelletu.Drewno mam za free. Naprawdę nie wiem co to się dzieje w tej Polsce.Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł montowałeś za swoje czy korzystałeś z cudownych dotacji i podpisałeś cyrograf z diabłem ✍️😈

Dwa tysiące to już porażka ,trzy to terror w czystej postaci .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dotacji. Szukam tanszego pelletu ale gdzie bym nie dzwonił to ceny powyżej 2k.Najlepsze jest to,ze cena w ogłoszeniu 1600/1700 a po rozmowie nie aktualne i w wyższej. Ta zima będzie pewnie dla wielu mega ciężka. Moze w takie slimko idzie jakiś ruszt wstawić i jakoś drewnem palić? Sam już nie wiem.Kurde mieszkam na wsi. Tu większość pali co popadnie i jeszcze teraz 3k dotacji na węgiel dostanie.Normalnie ryczeć się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co ryczeć ,tylko trzeba działać ,samemu zadbać o siebie bo nikt za ciebie tego nie zrobi .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj pellet w bigbagu. Wygląda przyzwoicie, jak się pali to nie wiem. Już mnie to nie obchodzi. Ważne żeby w ogóle się jakoś palił. Jak ktoś zainteresowany to 2050 tona w okolicach Rybnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie porządny z klasą kocioł na drewno np wood mpm 18kw i jego dostawcie ,spalicie 40-50 % mniej drewna i dymu nie będzie,a czasy szybko sie nie zmienią ,fakt cena 8600 ale zwróci się w jeden sezon a porównując do śmieciucha w kilka sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 15:51, tablo888 napisał:

 Tu większość pali co popadnie i jeszcze teraz 3k dotacji na węgiel dostanie

Pytanie tylko, ile za te 3k węgla się kupi,jak akcja dotacji ruszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pelletu mocno uzależnione są od węgla.Gdzie bym nie dzwonił o pellet to każdy twierdzi, że mamy się cieszyc z cen pelletu. Cena ekogroszku od 3200 u Mnie a pelletu 2+ i rośnie szybciej niż inflacja xd. Do zimy cena pelletu przez 3k jak tak dalej będzie. Nie ma co narzekać Ja szukam drugiego etatu aby starczyło na opał.Pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.