Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2021 o 10:18, maronka napisał:

To masz 168kw na dzień -sporo ,u mnie teraz idzie 140kw na dobę,choć jakbym nie liczył sprawności to 175 kw z teoretycznych kw -tów z danego opału,ale jak pelletu ci poszło 25kg to przy założeniu że 4kw wyciągnołeś z kg daje 100kw na dobę a to przy domu ocieplonym już normalny dobry wynik

Witajcie

Ja nie potrafię tak zgrabnie liczyć ale ostatnio poszło też 25 kg a z tego co widzę to domek porównywalny . Pellet  nouname 890 tona zakupiony latem 5 ton . Skoro mówicie że to dobrze to się cieszę bo już łapaki  się rwą do kombinowania . No właśnie mam trochę zadymione wymienniki może inna partia pelletu od tego samego dostawcy inna paleta  waga taka sama i zastanawiam się czy nie zwiększyć powietrza znaczy nadmuchu i jeszcze mam ustawione 6 % czyszczenie jeśli zrobię na 8% to zwiększę czy zmniejszę częstotliwość czyszczenia .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększysz obrót komory , co do częstotliwości to jest parametr czas cyklu rotacyjnego oczyszczania .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info na temat sondy NTK ZFAS-2 U2 stosowanej przez Kipi.

Podłączylem sonde do PLC rownolegle z EcoLambda.

zfas_a2_pdf.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj tj. 25.12.2021 od godz. 19 nie działa mi econet - wyświetla  "urządzenie nieaktywne". Resetowałem i nic nie pomaga.

Czy Wy też tak macie, może padł serwer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tamyja u mnie też działa. Spróbuj zresetować modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic nie pomaga. Jestem nadal odcięty od połączenia z kotłem przez  ecoNet.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło odłączenie i ponowne podłączenie przewodu (białego ) od Econet , a innym razem odłączenie czarnego przewodu z regulatora. Spróbuj i daj znać .A które diody na Econet się świecą?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Play szwankował i pomagało tylko wyłączenie i włączenie modemu mobilnego internetu z zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz modemu, wyłącz jeszcze zasilanie na moduł czyli kocioł na 5 minut. Włącz kocioł, Econet i powinno być ok. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Państwa porady zastosowałem i nadal nie mam zdalnego przez telefon (econet) kontaktu z kotłem, chyba jednak coś jest nie tak z serwerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem 😢 u mnie wszystko ok...

Screenshot_20211226-204452.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ok!

Screenshot_2021-12-26-21-37-57-942_com.android.chrome.jpg

55 minut temu, tamyja napisał:

Wszystkie Państwa porady zastosowałem i nadal nie mam zdalnego przez telefon (econet) kontaktu z kotłem, chyba jednak coś jest nie tak z serwerem.

Rób reset w takim razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadzór ,czyli cykliczne przedmuchy ,częstotliwość przedmuchów dobiera użytkownik , jednak z racji że wentylator nie posiada klapki to trochu ciąg kominowy przeciąga powietrze przez palnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Koledzy od 3 miesięcy posiadam kocioł 24 kw z Palnikiem Kipi i Sterownikiem Plum ecoMax920p1. Mój problem polega na dużym spalaniu. Na dobę idzie mi ok 4 worków. 
Będę wdzięczny za jakieś konstruktywne porady, jak zredukować spalanie. 

Mam nowy dom, bardzo dobrze docieplony, 200 m. Sama podłogówka. Zawór 3d z siłownikiem.  Sterownik pokojowy Salus

W chwili obecnej palę na takich ustawieniach:

Temp. zadana kotła 65 st.
Temp. mieszacza 35, obniżenie od termostatu 8 st-
a więc przy rozwartym sterowniku pokojowym temp mieszacza 27 st.
Histereza kotła 20 st
Moc max 21 kw
Moc min 18 kw
Wydajność podajnika po teście 15kg/h
Histereza wygaszania 13 st = 78 st gdy kocioł przechodzi w postój
Termostat pokojowy ustawiony na 22 st, z histerezą 0,5

Powyższe ustawienia są chyba najbardziej optymalne jako do tej pory udało mi się skonfigurować. Kocioł przez 1- 1,5h pali się z mocą ok 20 kw (4kg/h) Przez co dobija do 78 st i wchodzi w postój (celowo zwiększyłem histerezę wygaszania do 13 st, i histerezę kotła na 20 ,aby możliwi wydłużyć czas postoju).
Jeżeli w domu jest osiągnięta zadana temperatura to kocioł jest w postoju ok 1,5- 2h. W sytuacji gdy temperatura jest niższa niż na termostacie to odpali się po 40 minutach. 

Takie palenie pozwoliło mi zejść z 5-6 worków na te 4 na dobę. Co i tak jest dużo. Bardzo proszę o pomoc.  Ostatnimi czasy praktycznie mieszkam w kotłowni, i nie wiele wskórałem, przez brak doświadczeni i wiedzy.

Serwis Krzaczka, twierdzi, aby przywrócić ustawienia fabryczne i na nich palić... Więc na nich nie mam co liczyć. 

 

 

Edytowane przez pawel384
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uzupełnij sobie informacje o instalacji itd. będzie łatwiej Ci pomóc.

W jednym miejscu piszesz, że masz zawór 3 d w drugim poście,że 4 d.

ogrzewasz CWU ?

Kolega wyżej napisał Ci dobrze masz za duży kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel384 na probe zrob moc max palnika 30-40% znamionowej. Nadmuch odpowiednio do mocy. Reszte ustawien zostaw aby widziec roznice. Kociol bedzie dluzej pracowal. Przerwa (postoj) bedzie taka sama. Spadnie ilosc rozpalen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rychu29 napisał:

Kolego uzupełnij sobie informacje o instalacji itd. będzie łatwiej Ci pomóc.

W jednym miejscu piszesz, że masz zawór 3 d w drugim poście,że 4 d.

ogrzewasz CWU ?

Kolega wyżej napisał Ci dobrze masz za duży kocioł .

Oczywiście mam zawór 3d, pomyłka, czytam różne posty i pomyliłem. 

Tak ogrzewam CWU,- 43 st

OK, mam za duży kocioł, ale już teraz go nie wymienię, wiec zależy mi aby jakoś maksymalnie zminimalizować spalanie

 

11 minut temu, PioBin napisał:

zrob moc max palnika 30-40% znamionowej. Nadmuch odpowiednio do mocy. 

Jeżeli ustawię moc na 16 kw. To jaki powinien być odpowiedni nadmuch ? Jest jakiś wzór na obliczanie nadmuchu.

Jaka powinna być adekwatna moc średnia i minimalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawel384 napisał:

mam za duży kocioł

Co najwyzej palnik.

Jesli tam jest palnik 20kw to 30% z tego to moc minimalna 6kw srednia np. 8 a max np. 10. Nadmuchy dobrac nie ma zasady bo zaleza od kotla i ciagu kominowego. Jak masz sonde lamda bedzie latwiej jak nie masz to tylko „na oko”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rollo2procent napisał:

już nie mówię o tym ile zapalarka jest używana

Moja zapalarka ma ok 9000 rozpaleń. 😀 2022 to już piąty sezon będzie...

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9000 rozpalen?!
Srednia to ~5 rozpalen na dobe, zima, lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.184a258302093b6875403598ae981d7c.png

 

+ ~3000 rozpaleń przed aktualizacją oprogramowania 🙂

U mnie kocioł pracuje cały rok. Latem to 2 rozpalenia dziennie do CWU.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dragster napisał:

Moja zapalarka ma ok 9000 rozpaleń. 😀 2022 to już piąty sezon będzie...

moja też ma dużo ale warto pamiętać, że ona ciągnie prawie 1kW jak się policzy prąd to wolę spalić garść pelletu więcej, chociaż u mnie tak jak pisałem na FL wychodzi lepiej, pali się równo, trzyma temp w zakresie +-3 stopnie, kiedyś bawiłem się w postój, nadzór ustawiałem dla mnie szkoda zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.