Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zapasowa leży na półce już 4 lata ,wciąż mam nadzieje że się przyda .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania, ecomax 350 styk regulatora pokojowego wystarczy wpiąć zwykły Zwierno-rozwierny dwużyłowy tak? 

Jak działa wtedy palnik i jego rozpalanie? Co dzieje się po osiągnięciu temperatury w pokoju gdy na kotle Hk spadnie poniżej zadanej? Następuje ponowne rozpalenie w celu dogrzania samego kotła? Czy dopiero grzeje gdy osiągnie sygnał z pokojówki albo z cwu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już ten regulator pokojowy? 

Konkretnie to nie wiem ,ale na moim przykładzie ECO maks 850 plus ecoster 200 , można tak i tak , wybierasz albo wyłącz palnik wtedy odpalenie jest jak spadnie temperatura cwu albo w pokoju , lub wyłącz pompe wtedy kocioł pilnuje swojej temperatury zadanej odpalając się od histerezy kotła , wyłączane są tylko pompy .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV6 jeśli w ustawieniach serwisowych wybierzesz termostat "uniwersalny" i wyłączenie pompy od termostatu na "Nie" to:

Kocioł będzie robił ON/OFF  od termostatu pokojowego,a pompa CO po wyłączeniu palnika będzie pracować aż temperatura na kotle spadnie do do temperatury startu pompy CO plus HK.

Jeśli wybierzesz wyłączenie pompy na "Tak" to:

Termostat będzie sterował tylko pompą CO.Palnik będzie pracował od HK.

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy były jakieś prace serwisowe, gdyż nie mogę z poziomu laptopa i smartfonu wejść w ustawienia serwisowe? Z poziomu panelu przy piecu kod 4996 działa. Czy może to ktoś sprawdzić u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12:01 u mnie działa wszystko. Ale spotkałem się wcześniej że dwa, trzy razy z takim przypadkiem, że było wszystko oprócz ustawień serwisowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 18:11, g69 napisał:

@CV6 jeśli w ustawieniach serwisowych wybierzesz termostat "uniwersalny" i wyłączenie pompy od termostatu na "Nie" to:

Kocioł będzie robił ON/OFF  od termostatu pokojowego,a pompa CO po wyłączeniu palnika będzie pracować aż temperatura na kotle spadnie do do temperatury startu pompy CO plus HK.

Jeśli wybierzesz wyłączenie pompy na "Tak" to:

Termostat będzie sterował tylko pompą CO.Palnik będzie pracował od HK.

Rozumiem bo mam problem z najzimniejszym pokojem gdzie jest umiejscowiony termostat. Gdy wyjdzie słońce to najzimniejszy pokój robi się sztucznie dogrzany przez słońce w wyniku czego długo trzyma ciepło i wieczorem termostat działa z dość sporym opóźnieniem. Gdy nie ma słońca i w zimę to pokój jest najzimniejszy aż do momentu sztucznego nagrzania go znowu. Zastanawiam się czy w takim układzie grzać pogodówką z termostatami na kaloryferach i możliwie jak najniższa temperatura na obiegu grzejnikowym? Kocioł ustawiony w tej chwili pod termostat czyli uruchomiony raz grzeje tak długo aż pompy się zatrzymają i kocioł dobije do zadanej i stoi. Nie wiem jak ustawić kocioł pod termostaty czy powinien większymi mocami pracować i mieć jak największe pauzy między cyklami pracy? Z drugiej strony pompa, która bedzie pracowała w trybie ciągłym może szybko wychładzać wymiennik (50l). Tak źle tak niedobrze...🤷🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam slimko 16kw. Nie mogę znaleźć w ustawieniach od ilu stopni ma być start pompy mieszacza. Bo ta włącza się już od 38 a Co Mam ustawione na 50 stopni. Są ustawienia temperatury min. i max mieszacza ale nie widzę temperatury od tej pompy. Start pompy co oraz cwu są widoczne. 

Edytowane przez Pepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pompa mieszacza nie jest podłączona jako pompa CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz sterownik. Jak masz econeta, to wrzuć schemat instalacji. Jaką masz histerezę kotła?

U mnie instalator podłączył pompę CO jako równocześnie pompę mieszacza 1, od kaloryferów. Teraz wyłączam te pompę od termostatu, ale jak włączę podłogę, to już nie działa jak trzeba.

EDIT.
Strzelam w ciemno, że ta pompa nie WŁĄCZA się przy 38, tylko ona się NIE wyłącza, póki temperatura kotła nie spadnie poniżej wartości histerezy.

Chyba że wyłączysz kocioł, wtedy włączy się przy 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też tak macie od dłuższego czasu w aplikacji mam brak możliwości zmian ustawień palnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, ale któryś z kolegów zgłaszał niedawno podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem. Lekarstwem okazało się wyłączenie pieca i EcoNET z gniazdka.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalanie:

dawka 100g

nadmuch rozpalania 22

nadmuch po rozpaleniu 23

czas nadmuchu po rozpaleniu 120s

plomien dochodzi do 100%

tlen w tym czadie spada bardzo powoli od 21… 20.. 19 itd.

ustawiony tlen:

tlen dla min 6kw 12,0

tlen dla sred 8kw 9,0

tlen dla max 12kw 7,5


Po przejsciu w prace sonda bardzo mocno zniza nadmuch (minimum ustawilem teraz 20) i podajnik dorzuca mocno pelletu a tego jest sporo jeszcze z dawki startowej. Plomien spada do 10% od nadmiaru pelletu, tlen rowniez ale powoli. Zaczyna kopcic od nadmiaru nierozpalonego pelletu. Ustabilizowanie trwa dosc dlugo moim zdaniem okolo 5-10minut.

Po tym czasie wszystko sie stabilizuje tlen trzyma spalanie ok.

Macie Pomysly jak ten etap „przejscia” od rozpalania do pracy poprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Ty masz ten palnik? 16stkę ? Może zmniejsz moc minimalną na 4kw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 16.

Ale zanizylem max do 12 ze wzgledu na wymiennik, zreszta wiecej mi nie potrzeba.

Zrobie probe na 4kw

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za małe różnice między progami mocy ,czas nadmuchu po rozpaleniu mam 50 s ty masz 120 to jest czas w którym nie następuje rotacyjny obrót komory do tego jest jeszcze czas pracy z mocą minimalną ja mam 2 mjn , musisz potestować , na pewno nie możesz sypać czyli zwiększać mocy za szybko , osobiście nie posiadam sondy więc tu nie podpowiem ,natomiast nie mam takiego spadku % po starcie palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonde jak wylacze to startuje plynnie (co prawda jest spadek plomienia po przejsciu w praca ale mniejszy, nie przykopca). Tak jakby bylo za duzo tego pelletu na poczatku.

Zrobie tez test z praca minimalna 2min, bylo 1 zmienilem na 0, sprobuje na 2min.

Co do progow to nadmuch dobieralem z sondy po ustabilizowaniu spalania. Sonda wylaczona (wskazanie jest) moc zablokowana, nadmuch ustawiam optymalnie do wskazan z sondy. Tak doszedlem do ustawien nadmuchow, potem zalaczam sonde aby robila korekte +/- od tych progow. To sie sprawdza w normalnej pracy. Chce jeszcze poprawic to przejscie z rozpalania do praca.

Nastepne odpalenie pewnie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoglo: Zmiana minimalnej na 4kw (sprobuje tez na 5), praca z minimalna po rozpaleniu 2min, czas po rozpaleniu 60, i… skrocenie czasu pracy podajnika drugiego na 2s (domyslne 6).

Tego ostatniego obawialem sie najbardziej podczas normalnej pracy ze zacznie zasypywac rure palnika ale nic takiego nie zauwazylem. Jak cos to zrobie korekte na plus.

Dzisiaj zaczelo mocno wiac. Podmuchy szarpia RCK. Tlen juz nie jest w granicach +/- 0.5 a 1.

Ogolnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę 🙂jak skróciłeś prace podajnika 2 to musisz uważać żeby Ci nie zatkało stokera ,jak podajnik zasobnika będzie więcej podawał niż ten w palniku to wiesz .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko chcialem go bujnac po rozpaleniu na nominalna.  Za szybko… Nauczka 🙂

Bede obserwowal ten podajnik drugi. Dwie proby za mna, jakies 3h palenia poki co ok wiec tak zostawie.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Wracam tutaj po pewnie dwóch latach beztroskiego palenia.

Doszedłem do "własnych" ustawień, które w połączeniu z dobrej jakości pelletem działają bezobsługowo i dosyć ekonomicznie - odpaliłem 20.09.2021r i do dzisiaj zużyłem 20 worków (CO+CWU).

Z zamontowanym jeszcze przedzmianowym czujnikiem płomienia oscyluję w okolicach 90-100%, popiołu minimalne ilości, niemal bezobsługowo. 

Jedyne co zamierzam zrobić, to zapalarkę na zapas w końcu kupić, bo już przekroczone 10000 odpaleń 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.