Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Tomek0407 napisał:

Wyjaśnij tą myśl  "Przy testowaniu - praca ręczna działa tylko podajnik zewnętrzny a przy sterowniku 350 powinny oba".

Nie masz możliwości przy pracy ręcznej sprawdzenia osobno jednego a potem drugiego podajnika przy tym sterowniku?

nie mam , w ręcznym jest tylko jeden jutro tel.do pluma 

22 minuty temu, papen76 napisał:

Super porada oczywiście już dobrałem się do palnika

 

31 minut temu, Kordjano napisał:

Włącz sterowanie ręczne i sprawdź napięcie czy dochodzi do motoreduktora , albo podłącz na krótko silniczek .

Jak mam go podłączyć do sprawdzenia 

Edytowane przez tedi90
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić próbówką trzy jest faza na kostce , jak nie to odłącz kabelki od silniczka połącz kostką z wtyczką i do gniazdka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było. Chodził, ale brzęczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę po tych czterech latach, że problem z podajnikiem 2 leży w tym, że pelet wpada między ściankę palnika a żmijkę i wysila ten motoreduktor. Wada fabryczna. Założyłem nowy motoreduktor i od czasu do czasu było słychać trzeszczenie / mielenie peletu. Gdzieś znalazłem posta, w którym ktoś napisał, ze naspawal materiału na ten ślimak przy ściance palnika. Problem podobno ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trudno mi znaleźć, bo korzystam tylko z telefonu, ale ze dwa, trzy lata temu ktoś tu na forum miał podobny problem. Winny był jakis kondensator czy cewka przy palniku. Nie pamiętam już dokładnie, ale kolega wymienił sobie sam ten element i ponoć nie było to za bardzo skomplikowane. Jest to w tym wątku na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 14:07, Matusz napisał:

Hej. Troszkę mnie tu ostatnio nie było.

Może mi ktoś jeszcze tylko wytłumaczyć, albo odpowiedzieć czy wszystko jest w porządku.

A mianowicie palę obecnie Olczykiem, oraz kupuje tak po 10workow innych pelltow do prób.

Przy czyszczeniu kotła zauważyłem, że komora spalania jest jasna (nalot coś pokroju koloru białego z dodatkiem niebieskiego) więc to wydaje mi się że jest ok..

Ale zastanawia mnie sam popiół, jest po prostu koloru ciemnego, (ani to czarny, ani ciemnoszary - chyba że jestem daltonistą... Hheh)

Żadnych spieków, żadnych pozostałości niedopalonego pelletu, konsystencja popiołu to po prostu mąka...

Czy jest to normalne, że komora i popiół mają inne odcienie?

Przypomnę że ma lumo bio max 20kw

Pozdrawiam.

Witaj

Ponieważ mam 3 rodzaje pelletu i od 2 tygodni palę ponoć liściastym dębowo bukowym zauważyłem właśnie to samo komora w której jest umieszczony palnik i wymienniki są po prostu białe i byłem zdziwiony że taki tani pellet 700 zł /tona niewielki spiek w formie groszku i popiół koloru ciemnego trochę większe spalanie niż poprzedni sosnowy 800 zł /t nou name wszystkie . Ale żeby nie było tak fajnie to zauważyłem że płomień znaczy moc na wyświetlaczu  20% i skacze do 40-70% potem spada i tak jakoś nie stabilnie trochą mnie to zaniepokoiło . Czytając poprzednie posty jutro postaram się przeczyścić palnik  . W zasadzie to no niby ten kolor biały to wydaje się ok ale te procenty to już nie za bardzo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie.@tedi90 poznajesz? fa82ca171d043c35f53246b2eefb3c16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikifac napisał:

Witaj

Ponieważ mam 3 rodzaje pelletu i od 2 tygodni palę ponoć liściastym dębowo bukowym zauważyłem właśnie to samo komora w której jest umieszczony palnik i wymienniki są po prostu białe i byłem zdziwiony że taki tani pellet 700 zł /tona niewielki spiek w formie groszku i popiół koloru ciemnego trochę większe spalanie niż poprzedni sosnowy 800 zł /t nou name wszystkie . Ale żeby nie było tak fajnie to zauważyłem że płomień znaczy moc na wyświetlaczu  20% i skacze do 40-70% potem spada i tak jakoś nie stabilnie trochą mnie to zaniepokoiło . Czytając poprzednie posty jutro postaram się przeczyścić palnik  . W zasadzie to no niby ten kolor biały to wydaje się ok ale te procenty to już nie za bardzo .

 

Weź wkręta i przetkaj dziurki , jest to trudne bez ściągania rury ale da się ,polecam włączyć nadmuch aby na bieżąco wydmuchiwało , dobrze jest oprócz szczotki papierem ściernym wygładzić gruboziarnistym ,powiedział bym że nawet szybciej ten nagar schodzi , przy takich pelletach to ja raz w tygodniu palnik szczotką przejade a dokładniej z przetykaniem dziurek to raz w miesiącu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu motoreduktora podajnika 2 na sztywno okazało się że jest sprawny .Palnik skręcony i podłączony do sterownika (na dziś) tez działa poprawnie,okazało się jednak że kondensator(1mikrofarad) który startuje ten motoreduktor stracił sporo swojej wartości i jest do wymiany. Dziękuję  jak zawsze za Wasze trafne porady

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero skojarzyłem, jak napisałeś o kondensatorze 1 mikrofarad. O tym problemie wspomniał mi mój instalator w listopadzie, ale całkiem mi to umknęło... Masz może jakieś zdjęcie tego kondensatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, papen76 napisał:

Teraz dopiero skojarzyłem, jak napisałeś o kondensatorze 1 mikrofarad. O tym problemie wspomniał mi mój instalator w listopadzie, ale całkiem mi to umknęło... Masz może jakieś zdjęcie tego kondensatora?

to dokładnie ten ze zdjęcia siedzi w moim palniku (16) jest przykręcony nad motoreduktorem ,może być lekko  wyższa wartość jednak trzeba pamiętać że nic nie jest wieczne a szczególnie te kondensatory tracą wartości referencyjne

 

333.jpg

  • Lubię to 1
  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Czyli problem się powtarza. Jak wrócę to podepnę też na krótko stary motoreduktor. Może i u mnie było to samo? Dam znaka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kordjano napisał:

Weź wkręta i przetkaj dziurki , jest to trudne bez ściągania rury ale da się ,polecam włączyć nadmuch aby na bieżąco wydmuchiwało , dobrze jest oprócz szczotki papierem ściernym wygładzić gruboziarnistym ,powiedział bym że nawet szybciej ten nagar schodzi , przy takich pelletach to ja raz w tygodniu palnik szczotką przejade a dokładniej z przetykaniem dziurek to raz w miesiącu ,

Ok operacja czyszczenia polnika zakończona przy okazji wydmuchałem wymiennik i łącznik do komina .Czyszczenie komory spalania czyli tych dziurek i tam koło fotokomórki jak sądzę dłutem i szczotka i papier ścierny 40 bez rozbierania palnika  . Czyszczenie  palnika wyglądało jak bym chciał zrobić remont kapitalny silnika przez rurę wydechową . No ale pomogło  w pięć minut około po załączeniu na wyświetlaczu pojawiło się 100%  przy 17 kw  potem spadło do 60 % i tak skakało potem ustabilizowało się coś koło 90-100 % temperatura spalin  89 c  kocioł ustawiony na 58 c . Myślę ze jest dobrze . Dzięki za pomoc . Musze jeszcze przeważyć podawanie dawno tego nie robiłem raczej nigdy nie ruszałem od rozruchu  .Jeszce raz dzięki .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac 58 C zdecydowanie za niska podnieś do chociaż 65 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono użytkowników palników KIPI. Od ponad 2 lat śledzę ten wątek, który zawiera bardzo dużo przydatnych informacji.

 

Od 2018 roku jestem użytkownikiem palnika Kipi 20 kw zamontowanego w "śmieciuchu" Defro Optima 25 KW (2011 rok).

Informacyjnie : palę drewnem + pelletem (gdy jestem w pracy).

Mam dwa pytania:

1. Posiadam panel Ecomax-860 P3, w którym przez przełączanie ustawień zaczął niedomagać mi przycisk touch&play - nie odbija po wciśnięciu + brak charakterystycznego "klikania". Niestety gwarancja (2 lata) minęła w grudniu 2020 roku. Chciałbym Was zapytać, czy próbować reklamować panel ? Czy ktoś z Was przerabiał już ten temat i poradził sobie samodzielnie z naprawą tej usterki ? Dodam, że jestem z tych co dbają o sprzęt i wciskanie przebiegało "delikatnie". Sterownik zamontowany w pionie jeśli to ma znaczenie.

 

2. Jak ustawić sterownik/panel pokojowy, aby spełnić jednocześnie warunki:

1. Zadana temperatura termostatu pokojowego odłączała pompę CO.
2. Zadana temperatura CWU spada poniżej histerezy i następuje załączenie palnika + pompy CWU bez załączania się pompy CO (temp. pokoju jest osiągnięta).
 
Przeglądając DTR Ecomax'a nie znalazłem takiej informacji.

pozdrawiam

_panel_kipi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, palacz66 napisał:

@mikifac 58 C zdecydowanie za niska podnieś do chociaż 65 C.

Tak z tym mam problem Masz racje . Nie jestem fachowcem .Czytałem rożne wypowiedzi i tak w zasadzie to nie wyrobiłem sobie jednoznacznie opinii . Bo przy 58 i tak skacze o 5 do góry czyli 63 i spada do 53  . Powrót i tak jest na 40 mam mieszacz czy jak tam to się nazrywa ustawiony na 6 w skali jaka tam jest do 10 . Piec żeliwny olejowy przerobiony Wolf ,skroplin nie ma. Wkład kominowy KO .Nie jestem pewien czy po prostu nie będę miał większego zużycia paliwa . No ale spróbuje .Kiedyś dawno i lepiej niech nie wróci w węglowym to miało znaczenie bo skropliny korozja i nie efektywne spalanie .      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezar76 napisał:

Ad.1 Wyłączenie pompy od termostatu.

Ad.2 Priorytet CWU. 

Możliwe, że źle sprecyzowałem pytanie, chodziło mi o to, aby jednocześnie spełnić warunki zawierające pkt.1 oraz pkt. 2. W tej chwili, gdy mi dobije temperaturę zadaną w pokoju to odłącza pompę CO (prawidłowo), lecz jak spadnie histereza CWU to chciałbym, aby załączała się tylko pompa CWU (+palnik jeśli jest potrzeba) nie załączając przy tym pompy CO (temp. w pokoju osiągnięta). Mam nadzieję, że to kwestia ustawień, oprócz manualnego przestawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.