Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, zbiornik 330L stoi przed kotłem tak jak rura podajnika wychodzi. Zbiornik cwu w pomieszczeniu za ścianą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim pelletem?

Paląc nim pojawiły się spieki, co jest ich przyczyną? Ustawienia pieca, czy zanieczyszczenia w pellecie?

 

IMG_7646D.JPG

IMG_7647D.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem tym pelletem, duża ilość lepiszczy dlatego są spieki. Dlatego na ten sezon zakupiłem Energo-Biomasa i jestem zadowolony 0 spiekow.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o0kolo0o to nie są naturalne spieki spowodowane zbyt dużym nadmuchem. Poza tym pellet wg standardu jest za długi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, mam taki sam nadmuch przy obecnym pellecie i jest 0 spiekow.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczòw i dziękuję za kopalnię wiedzy jaką to forum stanowi. Proszę o poradę czy warto zainwestować w econet do ecomax 350 i ewentualne namiary na sprzedawcòw/nstalatoròw z okolic Płocka, Płońska mogących to zainstalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Econet podłączysz sobie sam, instalatora C.O. do tego nie potrzeba :) Pamiętaj by kupić KIPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kipi mam od 3 lat. Super palnik zamontowany w miałowcu Heitza. Zapytałem na forum bo z treści przeczytanych postòw wyciągnąłem może niesłuszny wniosek że 350 to nie jest najlepsze rozwiązanie. Ale taki mam. Poza tym nie chciałbym kupić econet, który nie będzie pasował do 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już masz 350 i nie masz potrzeby zmieniać, to kupno econetu poprawi Ci komfort i automatykę kotłowni. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

@o0kolo0o to nie są naturalne spieki spowodowane zbyt dużym nadmuchem. Poza tym pellet wg standardu jest za długi. 

To ma taki "szklisty połysk" jakby szkło się zrobiło .. może to pellet z domieszka piasku kwarcowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Leszcz34 napisał:

Dziękuję. Kipi mam od 3 lat. Super palnik zamontowany w miałowcu Heitza. Zapytałem na forum bo z treści przeczytanych postòw wyciągnąłem może niesłuszny wniosek że 350 to nie jest najlepsze rozwiązanie. Ale taki mam. Poza tym nie chciałbym kupić econet, który nie będzie pasował do 350.

Mam 350 i econeta i działa więc śmiało kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Kipi mam od 3 lat.

Koledze@Dragster chodziło o to, żebyś pamiętał o kupnie ecoNETa dedykowanego do KIPI :) To bardzo ważne, bo jak kupisz do innego palnika, to nie zadziała, choć urządzenie z pozoru to samo. Napisz może do któregoś z kolegów z forum, którzy handlują KIPI - cenę będziesz miał raczej tę samą, co na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tego między innymi się obawiałem że kupię coś niepasującego  do ecoMaxa 350. Kolega Palacz66 zadeklarował już pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba wkońcu ogarnąłem temat temperatury. Ustawiłem w sterowniku, że ma wyłączyć pompę po osiągniętej temperaturze pokojowej. Opcja była ustawiona przez instalatora żeby ciągle obieg był włączony. Aktualnie temp kotła 65 histereza 10

cwu 50, histereza 5

Mieszacz 50

Paliwo w teście 6min 1240gram. Dawka do rozpalenia 100g, czas rozpalania 6 minut. Czas wygaszania 12 minut. Czy jest coś co proponujecie zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie! 

Przeczytałem większość postów-fajna kopalnia wiedzy. Palnik użytkuję od początku października na 50 m2. Sprawdza się w 100% - jestem bardzo zadowolony, porównując wcześniejsze palenie węglem. 

Mam dwa pytania, co do mojej instalacji. W tej chwili wszystko chodzi na econet. Włączam kiedy czuje że jest zimno w domu. Jeśli palnik chodzi cały czas to jest za gorąco. Co proponujecie zrobić, aby nie pilnować kotła cały czas-aby pracował automatycznie.

Drugie pytanie dotyczy montażu palnika. Zamontowałem go nad rusztem wodnym. Zastanawiam się czy jednak nie było by lepiej jak by był zamontowany pod rusztem, w popielniku? W popielniku nie ma wymiennika - palnik ogrzewał by tylko ruszt.

Proszę o sugestie i z góry dziękuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę właśnie nad tym rozwiązaniem, ewentualnie nad głowicami termostatycznymi do grzejników. Nie wiem co by było lepsze?

Temp. na grzejniki max 40 stopni, więc na podłogę z powrotu jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychar, na swoim przykładzie powiem, że miałem ten sam problem kilka dni temu. Podczas instalacji podejrzalem kod do ustawień serwisowych co pozwoliło mi na zmianę ustawień. Mam też sterownik pokojowy Tech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że termostat pokojowy to lepsze rozwiązanie. Głowice są dobre w sytuacji, gdy masz cały czas ciepłą wodę w obiegu, wtedy głowice przymykają się lub otwierają utrzymując stałą temperaturę. Ale w Twoim wypadku, gdy przy pomocy 16kw ogrzewasz tylko 50m2, to bez sensu. Chyba, że przy stałej pompie CO, masz bardzo długie postoje.

Wracając do termostatu, fajne są takie, które mają kilka czujników temperatury i mogą dać sygnał do grzania, po uzyskaniu sygnału z obojętnie którego czujnika. Danfos chyba coś takiego ma, ale to chyba drogie rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy taki kod podaje. Dzwoniąc np do firmy lazar, raczej się nie dogadasz. Kolega montowal inny kocioł z palnikiem kipi I też kodu nie dostał. 

PS. Skoro podejrzalem to nie musiałem pytać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jak zwykle chodzi o kasę. Żeby mieć gwarancję na lazara to raz w roku przyjazd serwisanta kosztuje kilka stowek. Firma która wstawila u mnie lumo mówi, że taki serwis jest niepotrzebny bo jest pięcioletni okres gwarancji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.