Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź wszystko najlepiej na początek wyłączyć regulator i odpalić wszystko ręcznie od tego proponuję zacząć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to miałem coś podobnego. Nie zmieniając niczego kocioł zaczął pracować zupełnie inaczej. W moim przypadku był to akurat nadmiar mocy. Temperatura w nocy spadła a i tak kocioł zaczął wygaszać się za szybko. Powinno być wręcz przeciwnie. Zaczęło się od 22.

image.thumb.png.2d9d06c9fad9a5d63c995855b8e3729a.png

U Ciebie @mhosajawidać tej mocy jest za mało i palnik wchodzi w pracę ciągłą. Z drugiej strony może rozkręciłeś jakieś grzejniki i masz taki rozbiór. 

U mnie okazało się, (tak przynajmniej mi się wydaje) trafiło się kilka worków "mocniejszego" pelletu.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic takiego nie miało miejsca. Grzejniki wszystkie są rozkręcone całkiem i nic nie zmieniałem, a i temperatury zewnętrzne jakoś drastycznie się nie zmieniały... Po powrocie do domu zacznę od dokładnego wyczyszczenia wszystkiego i posprawdzam w trybie ręcznym działanie poszczególnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci płomień spada to nie ma dymu z podajnika czy rury giętkiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mhosaja napisał:

Wentylator na pewno pracował, ale nie wsłuchiwałem się czy odgłos pracy wentylatora jest zwyczajny, jak zawsze czy jakiś inny... Również to sprawdzę wieczorem. Natomiast temperatura palnika jest w porządku - jak zwykle, czyli poniżej 40C w czasie pracy

A na jakiej mocy masz te ~40 stopni, bo ja zawsze myślałem że 30 stopni u mnie to dużo. Może Masz coś przypchane w piecu lub w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30, u mnie standardowo przy pracy z mocą maksymalna, tj. 16kW temperatura palnika jest ok. 36C i tak samo było przez ostatnie dni. Mam mało flanszy montażowej (chyba dwa albo trzy segmenty) i to jest jedyna izolacja, stąd takie temperatury, ale 36C to moim zdaniem nie jest zła temperatura. Tak, jak napisałem sprawdzę wieczorem czy nigdzie się nic nie przytkało.

A jak Ci płomień spada to nie ma dymu z podajnika czy rury giętkiej?
Nie, dym się nie ulatnia do kotłowni, ale tak, jak pisałem w komorze spalania trochę się kisi - ogień jest mały, ciemno pomarańczowy i pojawił się rudy nalot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dobrze rurę palnika demontując ją udrożnij dziurki napowietrzające  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, gdy włączy się pompa od CWU słychać jakby w rurce był kamień takie stukanie i w pompie również to słychać. Czy może być zapowietrzeny ten obieg? 

Odpowietrzałem kilka razy pompę i mam przy wejściu do bojler odpowietrznik automatyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości. Stukanie masz na każdym biegu pompy? Pytam bo ja też to mam ale na pompie obiegu CO. Temat który planowałem również poruszyć bo mam ciekawe spostrzeżenia odnośnie tego stukania. Nie znam się ale właśnie zapowietrzenia nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyższy bieg jest głośniej. Myślę, że jest to zapowietrzenie i możliwe, że jest słaby odpowietrznik niby nowy ale jakiejś firmy krzak. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie mam to samo. Im wyższy tym bardziej upierdliwe to stukanie. Na 3 to nieprzyjemnie się roznosi po rurze.Co prawda tylko w głównej nitce i że się tak wyrażę w obiektach mieszkalnych już nic nie słychać. Sądziłem,że to wina pompy i przez moment pomyślałem żeby je zamienić bo od CWU jest cichutko ale mam w sumie trzy obiegi za pompą, dwa krótkie (2 grzejniki, 2 grzejniki) i jeden długi wychodzący pex'em 25 a potem rozdzielający się na kolejne grupy i gdy zamknę ten najdłuższy to nieważne jaką ustawię prędkość pompy stukanie znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



i gdy zamknę ten najdłuższy to nieważne jaką ustawię prędkość pompy stukanie znika. 


Nie jestem fachowcem od tych spraw, ale zdaje się, że Twoja instalacja potrzebuje zrównoważenia hydraulicznego (tzw. kryzowania). U mnie uderzenia hydrauliczne występowały, gdy przy dużych mrozach szybko otwierał się zawór 4D po obniżeniu nocnym. Najgłośniej było je słychać w ostatnim kaloryferze, który znajduje się w sypialni przy łóżku Podregulowałem zawór u dołu grzejnika i pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zebraliśmy ze stukaniem. U mnie też to występuje a szczególnie rano o 6 gdy wstaję do pracy za budzik pompka robi i po południu po powrocie z pracy gdy mam ustawione podwyższenie temperatury. Też mnie to zastanawia czemu tak stuka w grzejnikach.

Niby wypowiadamy się w poście poświęconym palnikowi KIPI, ale już tyle tu różnych poruszyliśmy problemów więc kolejny problem przy KIPI nie zaszkodzi, może ktoś odpowie konstruktywnie.

ps. @papen76 mój post trafił po Twoim i wyobraź sobie że u mnie też w sypialni to występuje, nie wiem jak to wygląda w innych pomieszczeniach, trudno latać o 6 rano po domu gdy człowiek jeszcze zaspany. Jeśli to zawór u dołu grzejnika to sprawdzę.

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak zmiejsze przepływ za pompą zamykając zawór o połowę stukanie znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, papen76 napisał:

Twoja instalacja potrzebuje zrównoważenia hydraulicznego (tzw. kryzowania)

Od dwóch dni czytam jak szalony o tym bo pomimo stukania wiem,że muszę to przeprowadzić. Mogę się założyć,że wszystkie zawory mam na 7(czyli max) i nie ważne jak duży grzejnik i jak daleko od pompy a grzejników u mnie 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, palacz66 napisał:

Panowie mam pytanko, gdy włączy się pompa od CWU słychać jakby w rurce był kamień takie stukanie i w pompie również to słychać.

Ja mam trochę podobnie. Mam dwa grundfosy- jeden CWU, drugi mieszacza. I one są cichutkie i nic nie słychać. Ale mam trzecią wilo, do obiegu kotła. I z niej właśnie wydobywa się dźwięk, jakby malutki kamyk tam skakał. Ale gdy obieg tej pompy był zapowietrzony, to dźwięk był inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną informację. W międzyczasie kolega również przeprowadzał modernizację kotłowni. Dojścia do grzejników bez zmian, tylko nowy kocioł, zawór 4D, CWU,nowa pompa itp. Też mu nowa pompa stukała. Oddał na gwarancję do wymiany ale wkurzony kupił drugą bo chciał nie czekać i grzać i druga stuka tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, palacz66 napisał:

czyli to pompy wina Twoim zdaniem? 

A ja nie wiem jakie macie macie pompy. U mnie ewidentnie postukuje wilo. Grundfosy pracują cichutko. Z tą wilo, to mam wrażenie jakby wirnik był luźny. No, nie wiem. Jest tak opisałeś. Jakby kamyczek podskakiwał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 ja mam ZZ w pionie.

@cezar76pompa

 

IMG_20191220_211142.jpg

W sumie 3 pewnie będą na sprzedaż. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie zawory mam(pompy w sumie też) i szczerze pisząc miałem podejrzenie czy to nie on jest przyczyną (tzn. jego opory?).

Edytowane przez mrtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.